Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-04-25 08:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2008-05-21 16:22 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Dviračių takas ,,Jono Biliūno kelias“

Maršrutas: Dvarvietė – Jono Biliūno tėviškė – Arklio muziejus – Žirgo takas – Andrioniškis – Anykščiai.
Maršruto ilgis apie 18 km (žemėlapis)
Kelionę siūlome pradėti nuo buvusios dvarvietės, kur stovi senieji dvaro ir buvusios mokyklos pastatai, 1895 m. mokėsi būsimasis rašytojas A.Žukauskas – Vienuolis. Šiuo metu šiame pastate įsikūrusi Anykščių regioninio parko direkcija. Šalia dvarvietės teka Anykštos upelė, kuriai pradžia duoda gražiausias Anykščių regioninio parko Rubikių ežeras. Dvarvietės teritorijoje stovi šv. Jono Nepamuko ir šv. Onos stogastulpis (aut. tautodailininkas Pranas Kaziūnas ). Šiuo stogastulpiu prasideda penkių stogastulpių ansamblis, pastatytas prie kelio į Jono Biliūno gimtinę Niūronis. Visai šalia – cerkvė, pastatyta 1867 m. ir pavadinta didžiojo Rusijos kunigaikščio Aleksandro Nevskio vardu. Nukeliavę apie 100 metrų J. Biliūno gatve, pasiekiame ,,siauruko“ bėgius, kurie į dešinę pusę veda Rubikių ežero link, o į kairę – geležinkelio stoties Anykščiuose link.
Važiuojant tolyn nuo „siauruko“ bėgių, po dešine pravažiuojame Janydžių geomorfologinį draustinį, kairėje Anykščių miesto stadiona. pavažiavus keliu apie 100 m., privažiuojame posūkį į kairę, vedantį į Niūronis. Pasukame šia kryptimi. Už 250 m., dešinėje pusėje, prie Piestupio upelės – antrasis stogastulpis su šv. Jonu (aut. tautodailininkas Alvydas Seibutis). Sekantis stogastulpis su šv. Jono krikštytojo skulptūra ( aut. tautod. Pranas Kaziūnas) stovi prie Elmės upelės, jos baseinas yra Elmės kraštovaizdžio draustinyje. Ji įveikia 17 km kelią nuo Kelmiškio ežerėlio iki Šventosios.
Važiuojant tolyn prie Variaus upelio ( už 0.5 km) atrandame ketvirtąjį stogastulpį su šv. Jono Krikštytojo skulptūra ( aut. tautod. Aloyzas Urbšys). Prie visų šių upelių , klaidžiuose slėniuose seniausiais laikais koplytstulpiai sergėjo šventą ramybę, nes, pasak padavimų šiose gūdžiose vietose dažnai pasivaidendavo. Variaus upelis yra paskelbtas hidrografiniu draustiniu, šalia jo yra Variaus botaninis draustinis. Už poros kilometrų Pievelėje stovi anykštėno Valentino Survilos išskobtas šv. Jonas Nepomukas. Šiek tiek pavažiavus , dešinėje pusėje kelias veda į rašytojo Jono Biliūno gimtinę.
Už 0.5 km yra ,,Arklio muziejus“. Aplankę muziejų galite aplankyti Variaus atodangą, bet tam turime pasukti į šoną, ta kryptimi kur ženklas rodantis 2,2 km iki Variaus atodangos. Jei atodanga nedomina, keliaujame tolyn. Už 300 m rasite senąsias Niūronių kapines, kuriose palaidoti 1945 m. žuvę šių apylinkių partizanai.
Keliaujant toliau mišku, atsiveria puikus Šventosios upės vaizdas. Kairėje keliuko pusėje – Anykščių regioninio parko direkcijos įrengta poilsiavietė, kurioje galima trumpam apsistoti, pasimaudyti, dešinėje - tiltas per Šventąją ( statytas 1941 m.). Andrioniškio bažnytkaimis dešiniajame Šventosios krante, prie Griežos ir Šventosios santakos. Vienas gražiausių šių apylinkių objektas – Andrioniškio bažnyčia. Iš miestelio pasukate Anykščių link. Dar neišvažiavus iš Andrioniškio, siūlome sukti į kairę, lauko keliuku. Pakeliui pravažiojame Latavos upelį, prie kurio žiočių įrengta stovyklavietė. Grįžtant į Anykščius, pravažiuojame Sabaliūnų, Migdoliškio, Gylių kaimus.

Pėsčiųjų, dviračių maršrutas Anykščiai - Puntukas

Maršrutas: Anykščiai - Puntukas - Anykščiai.
Maršruto ilgis – 20 km (žemėlapis)
Saugoma ir graži gamta, kultūros paveldo objektų gausa – štai kas šiame maršrute jus lydės. Kelionę siūlome pradėti A.Baranausko aikštėje. Čia yra senoji miesto širdis, Anykščių senamiestis. Šis senamiestis 1972 metais paskelbtas urbanistiniu draustiniu. Paėjus Vilniaus gatve vos 200 m, pasieksite paminklą A.Baranauskui, pastatytą pačioje gražiausioje miesto vietoje. Šalia paminklo, ant Šventosios kranto – Šv. Mato bažnyčia (statyta 1909 m). Jos bokštų aukštis 79 m. Netoli bažnyčios, kairėje pusėje ties Šaltupio upeliu, yra žalias namas. Šiame name (dabar tai memorialinis muziejus), ilgą laiką gyveno ir dirbo rašytoja B.Buivydaitė - Tyrų Duktė (1895–1984).
Einant tolyn, dešinėje kelio pusėje stovi originalus pastatas, darniai jungiantis senosios ir naujosios architektūros bruožus. Tai senųjų Anykščių miesto kapinių Koplyčia, vienas iš keleto pastatų, išlikusių mieste iš XIX a. vidurio“. Pastatyta grafienės Kristinos rūpesčiu 1858 m. Dabar koplyčia – kamerinių menų centras.
Judame toliau link miesto kapinių kur 1989 metais sukurtas stovi Tremtinių kryžiaus. Šį paminklą, lietuvių ištremtų į Sibirą atminimui, sukūrė medžio drožėjai Jonas Tvardauskas ir Liudas Tarabilda. Čia pat, priešais – karių, žuvusių 1944 m, kapai. Pakeliui už 200 m, dešinėje kelio pusėje – keliukas į Dainuvos slėnį. O dar už 200 metrų apdainuotasis „Anykščių šilelis“ ir netoliese tekantis Marčiupys. Vasarą jis išdžiūsta, bet pavasarį būna sraunus. Šilelio šiauriniu pakraščiu tekąs Marčiupio upelis A.Baranausko laikais vingiavo per šilelio vidurį – tuo metu šilelis buvęs didesnis.
Baigiasi miestas, bet parsideda Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinis. Čia maršrutas pasidalina i du kelius:
1. maršrutą galime tęsti Šventosios gamtiniu pažintiniu taku, kurį įrengė Anykščių regioninio parko direkcija, jame yra 19 gamtinių pažintinių stotelių, Šlavės upelis ir 15 metrų aukščio Šlavės atodangą. Galėsite sustoti ir pailsėti „ 3 – čio kilometro stovyklavietėje“ prie Šventosios upės. Takas baigiasi ties galiūnu – Puntuko akmeniu. Čia pat vieta poilsiui.
Legenda pasakoja, kad Puntuką velnias nešęs užversti ant Anykščių bažnyčios durų, bet vos išaušus, užgiedojęs gaidys. Velnias numetęs akmenį ir pats nusidanginęs į pragarą. Puntuko rytiniame šone matomi neaiškūs ženklai. Žmonės sako, kad tai velnio pirštų įspaudai. Puntukas – antras pagal dydį akmuo Lietuvoje. Akmens svoris – 265 t. 1943 m. akmenyje iškalti lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno, 1933 m. perskridusių Atlanto vandenyną, bareljefai.
2. maršrutą galime tęsti asfaltuotu keliu, kuris kelis dešimtmečius buvo naudojamas anykštėnų norint pasiekti kitus miestus. Vykstant šiuo keliu galime pasigrožėti Anykščių šilelio grožiu, pakvėpuoti grynu šilo orų, pamatyti Šlavės atodangą ir garsųjį Puntuko akmenį.
Ties Puntuko akmeniu šie du keliai vėl susieina. Pailsėję tęsiame kelione toliau. „Šventieji Ąžuolai“ – užrašas šalia kelio, tai saugomi Anykščių regioninio parko medžiai. Dar A.Vienuolis rašė, kad netoli Puntuko stovėję keli tvirti ąžuolai. Čia buvusi šventykla, ir žmonės po jais melsdavęsi, čia susieidavo rožinio giedoti. Nuo šventųjų ąžuolų paėję tolyn apie 600 m, kairėje kelio pusėje miško takelis vedantis iki dar vieno saugomo medžio - Gegutės uosio.
Aplanke šias vietas pajudame iki kelio Anykščiai – Kurkliai ir pasukame Anykščių link, likus 1,5 km iki miesto, 20 m į rytus nuo kelio, Marčiupio upelio slėnyje, dar vienas saugomas - Marčiupio akmuo. Tai paskutinis sustojimas, grįžtate į Anykščius.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2008-05-21 22:08 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-06-15 07:46
Pranešimai: 1101
Miestas: Kaunas
Tuos Anykščius jau galvojome, kad reikia "imti". Gera medžiaga.

_________________
Mano turgelis: tuščias


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2008-06-23 00:35 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-06-15 07:46
Pranešimai: 1101
Miestas: Kaunas
Jau kad buvome "iššifruoti" vieno iš moderatorių net Anykščiuose, tai nusprendžiau pats papasakoti.
Iš ryto spontaniškai nusprendėme, įsimetę į auto dviračius, pavažinėti po Anykščių apylinkes.
Štai kas gavosi:
http://www.bikely.com/maps/bike-path/An ... s-Rubikiai
http://picasaweb.google.lt/ekfionas/20080622Anyksciai
Pavalgyti galima kavinėse Niuronyse, Rubikiuose, ir be abejo - Anykščiuose.
Yra kelios geros maudymosi ir apsistojimo vietos.
Beje, kas nemėgsta žvyrkelių - geriau grįžti iš Rubikių tuo pačiu keliu. Bet prarasite Rubikių ežerą.
Jei kas norės pakartoti, tai parašykite į privatą - mes nieko prieš dar pravažiuoti. Šiaip dar norėtųsi pavažiuoti link Puntuko, Laimės žiburio (dabar mums neužteko laiko), gal su paieškojimu Šventosios atodangų.

Beje,
Prasilenkėme su dideliu būriu dviratininkų, vilkinčių marškinėlius su užrašu "Utenos dviračių mėgėjų klubas". Deja, nesusiorentavome pašnekinti. O atrodė jie šauniai - nuo senjorų iki dešimtmečių vaikų.

_________________
Mano turgelis: tuščias


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2008-06-25 09:37 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-23 10:47
Pranešimai: 398
Miestas: Kaunas
Skype: paudras
taip, nemažai lankytinų objektų ten yra:
baranausko klėtelė, valančiaus kažkas, laimės žiburys, puntukas, siaurukas, arklio muziejus, ir dar ko nežinau ar neatsimenu..

p.s. aš irgi mačiau dviratininkus. bet man rodos ten buvo užrašyta, "utenos sporto mėgėjų klubas" :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2010-08-17 09:05 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-05-08 09:05
Pranešimai: 145
Miestas: www.storasdviratis.lt
Vardas, Pavardė: Rolandas
Sveiki, as planuoju Vilnius -Anyksciai - Alanta - Vilnius. Gal kas gali patarti ar pasidalinti marsrutu.
Domina:
1. Kelione siauruku
2. Siulomu marsrutu lankytinos istorines vietos.
3. Siulomu marsrutu lankytini gamtos objektai.
4. Galima nakvynes vieta
5. Kelio danga
Nuplanuotas toks : marsrutas

Labai laukiu pasiulymu, pastebejimu,

_________________
Just do it and don't let no one put you down, you are what you are!

www.storasdviratis.lt
www.lkakeliautojai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2010-08-17 09:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-22 10:47
Pranešimai: 33
Šventosios atodangos ten gražios, bet iki jų nuo pagr. kelių žvyrkeliais (nuo kietai suplūkto, bet duobėto, iki minkšto šviežiai papilto) minti reikia.


Paskutinį kartą redagavo ande 2010-08-17 10:15. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2010-08-17 09:55 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-05-08 09:05
Pranešimai: 145
Miestas: www.storasdviratis.lt
Vardas, Pavardė: Rolandas
O gal galite koki taska ant maps padeti kur yra tos sventos vietos ?
ACIU

_________________
Just do it and don't let no one put you down, you are what you are!

www.storasdviratis.lt
www.lkakeliautojai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2010-08-17 10:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-22 10:47
Pranešimai: 33
Interaktyvus žemėlapis su lankytinais objektais, dviračių ir kt. takais yra čia: http://www.anyksciuparkas.lt/?id=245 ir http://map.antour.lt/ arba paprastas http://www.anyksciuparkas.lt/imgz/Anyks ... apis_1.jpg


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2012-07-02 20:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2012-06-21 14:02
Pranešimai: 13
Miestas: Klaipėda
Sveiki.Gal kas galėtų apibūdinti temos viršuje aprašytus maršrutus (domina kelio danga,kelio plotis,eismo intensyvumas ir panašiai).
Dviračiai labiau plentui paruošti.Planuojame pailsėt kelias dienas netoli Anykščių.Būtų smagu viską dviračiais aplankyti.Ir aplamai kur galbūt galima sustot pavalgyt ir t.t.Žodžiu kas važinėjote ten,būtų įdomu pasisemti bet kokios naudingos informacijos. :smt024


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2015-03-17 01:00 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2015-03-04 18:42
Pranešimai: 15
Miestas: Anykščiai
Vardas, Pavardė: Aleksandras
Šiuo metu Anykščiuose yra labai patogus dviračių takas. Nuo Niūronių k. (ten esančio Arklio muziejaus) iki Puntuko (Akmens). Iki 20 km. į vieną pusę.
Prieš kelionę galima atsikvėpti Niūronių kavinėje "Pasagėlė".
Nuo Niūronių k. keliaujama dviračių taku. Pakelėje yra viena nebloga maudykla (jau Anykščių m. ribose, už ženklo Anykščiai).
Toliau galima važiuoti pro Anykščių miestą arba Šventosios pakrante. Parašysiu plačiau kelią nuo Šventosios pakrantės.
Prieš futbolo stadioną sukama į kairę ir leidžiamasi žemyn, link Šventosios upės. Pavažiavus iki 700 m., privažiuosit medinį dviračių ir pėsčiųjų taką. Šis takas driekiasi pro Siaurojo geležinkelio tiltą, palei Šventosios upę. Pravažiavus siaurojo geležinkelio tiltą riedama toliau palei pakrantę. Danga tako medis, trinkelės, asfaltas. Pavažiavus tolėliau privažiuosite kavinę "Bangelė", kurioje yra galimybė atsipūsti. Jei kavinės nedomina - prieš kavinę yra apžvalgos ailštelė, kurioje yra kur atsisėsti, užkąsti savų gėrybių, pailsinti kojas. Pailsėjus ir šiek tiek pavažiavus yra Anykščių Šv. Mato bažnyčia, kurioje yra apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria vaizdas dalies Anykščių (beje, visa tai mokama). Prie bažnyčios yra vietinės reikšmės parduotuvė, kurioje galima papildyti maisto ar gėrimų atsargas. Taip pat Angelų muziejus (visa tai kas susiję su menu, kultūra ir etc.).
Nuo bažnyčios minant pedalus toliau dviračių taku, palei upę privažiuojama taip vadinama Gaisrininkų sala, kurioje yra Kioskelis, vieta kemperiams, aptverta teritorija palapinių miesteliui. Graži, erdvi vieta. Čia pat galima nusimaudyti.
Toliau važiuojant privažiuojama Dainų slėnis, kuriame yra Dainuvos nuotykių slėnio parkas - aktyvus laisvalaikis (karstyklės medžiuose). Visa tai mokama. Ras sau trasą ir didelis ir mažas. siūlau iš karto išbandyti penktą ir šeštą trasas :twisted: Taip pat yra čia pat maudyklą, suoliukai, "turnikas", žaidžiamas paplūdimio tinklinis, erdvi teritorija. Yra kavinukė. Pabuvus Dainų slėnyje važiuojama toliau dviračių taku, kuris veda (metaliniais laiptukais) į SPA Vilnius Anykščiai (visos paslaugos kas priklauso spa) :)
Toliau kelią trumpai papasakosiu nuo SPA. Galima rinktis - arba mynti toliau asfaltu, arba mynti miško taku palei Šventosios upę. Minant mišku, palei upę privažiuosit poilsiavietę (vietinių vadinamą Trečiu kilometru). Yra didelės pavėsinės trys (jei neklystu), maudykla. Minant toliau privažiuojami laiptukai žemyn. Jais nusileidus ir dar šiek tiek pavažiavus palei upę, yra laiptukai aukštyn ir štai jūs visiškai šalia Puntuko akmens.
Jei pasirenkate važiuoti asfaltu, reikia pavažiuoti truputį aukščiau nei yra Spa. Po dešine yra dviratininkų ir pėsčiųjų takas. Kaip ir minėjau - takas asfalto danga. Važiuojate mišku. Pavažiavus apie 1.5 km. nuo kalniuko leidžiatės žemyn ant tiltuko, o tiltuko pabaigoje, kairėje, yra atodanga (privažiavimo danga kiek pamenu medinė). Siūlau ją aplankyti, ganėtinai gražu :) aplankius atodangą ir važiuojant dar apie 1.6 km. privažiuosit 6alia Puntuko.
Taigi, prie Puntuko akmens šiuo metu statomas medžių lajų takas (internete rasite daugiau info. apie šį statinį). manau tai tikrai bus neblogas statinys ir bus ką pamatyti.
O jau beveik vietoje yra Puntuko akmuo. Yra suoliukai, laužavietėms skirtos vietos, maudykla, palapinę susiregsti galite.
Tai tiek tam kartui. Šiaip, atvažiavus į Anykščius, Anykščių r. ir užlipus ant dviračio yra ganėtinai nemažai vietų, kurias galima aplankyti. Tik turėki laiko, noro ir žinoma - Sveikatos :twisted:
Gražių Jums įspūdžių :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2015-03-18 16:29 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-05-10 15:07
Pranešimai: 136
Vardas, Pavardė: Marius Turauskas
Reikia imti Anykščius :D Labai norisi apžiūrėti naujus takus. Gal organizuojam kelis ekipažus? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2015-03-24 13:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013-05-13 12:27
Pranešimai: 10
Jei lankysitės Anykščiuose, tai užsukit ir į naujai atgimusį Burbiškio dvarą, bei aplankykit netoliese esantį Rubikių ežerą, prie kurio stovi apžvalgos bokštas.
Burbiškio dvaras
Paveikslėlis
Apžvalgos bokštas
Paveikslėlis

Maršruto nuoroda:
[url]http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#d=569669;6155040;Anykščiai;;576984;6152441;Burbiškis;;580166;6150656;Rubikių apžvalgos bokštas;&d_imp=Minutes&xy=574918,6152848&z=100000&lrs=vector,stops,zebra[/url]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Anykščiai
StandartinėParašytas: 2015-03-24 16:55 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-05-10 15:07
Pranešimai: 136
Vardas, Pavardė: Marius Turauskas
m.lrytas.lt/lietuvos-diena/gamta/iskyla-medziu-virsunemis-jau-vasara.htm#.VRFse0C9vqA


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 15 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai