Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 17:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-05-23 18:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-04-27 22:23
Pranešimai: 175
man iskilo toks klausimas, daug kas siekia sumazinti dviracio svori, tarkim nuo dviracio numetame 2kg, bet vairuotojas priauga 2kg ar bus koks skirtumas? :mrgreen:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-05-23 21:34 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-10-25 09:30
Pranešimai: 477
Miestas: Kaunas
Skype: potamskis
Vardas, Pavardė: Paulius R
Žiūrint ko: ar lašinių, ar raumenų? :D

_________________
VIP - Very Important Post


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-05-23 21:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-04-27 22:23
Pranešimai: 175
Geras pastebejimas :mrgreen:
As skirtuma matau, jeigu nesti reikia dvirati, o vazuojant...
Gal kas protingu miciu turi sia tema? :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-05-23 21:45 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-10-25 09:30
Pranešimai: 477
Miestas: Kaunas
Skype: potamskis
Vardas, Pavardė: Paulius R
Jeigu bent kiek nusimanai fizikoj, tai gali pasiskaičiuot kiek jėgos reikia išjudint vienam svoriui ir kiek kitam. Patikėk, 2 kg nuo dviračio tikrai jaučiasi. O jeigu priaugai dar 2 kg raumenų, tai tada tik geriau (aišku raumenų kalnu būt irgi negerai).

_________________
VIP - Very Important Post


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-05-23 21:46 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-05-28 10:18
Pranešimai: 62
Miestas: Vilnius/Kaunas
Vardas, Pavardė: Algirdas
tai dviratis taip pat varomas raumenų jėga :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-05-23 21:49 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-06-18 11:16
Pranešimai: 170
Miestas: kaunas
Skype: skyperius2
Vardas, Pavardė: Linas Nikolskis
jau šita tema buvo gliaudyta kažkur. Kaip buvo sakyta, beroc Arvydo, isivaizduok, kad veži karutį, žmogaus ir karučio bendras svoris tas pats. Tačiau ar sunkesniam žmogui lengvesnį karutį, ar lengvesniam žmogui sunkesnį karutį bus lengviau vežt?

P.S. dviračio atveju tie 2 kilogramai ant žmogaus persiduoda į pedalus ir pavirsta didesne jėga. nuo kalno žinoma geriau riedės didesnis svoris, bet pirma reikia į jį užminti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-05-25 00:05 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Svarbus ir dviračio, ir dviratininko svoris, ypač minant įkalnėse. Kuo lengvesnis dviratis, tuo lengviau jį minti. Dviratininkai-sportininkai atidžiai kontroliuoja savo svorį.
Apie dviratininko svorį paskaityk čia. Manau, rasi naudingos informacijos
http://www.gerasdviratis.lt/forum/viewt ... =3&t=17498

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-05-26 11:49 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-08-16 19:27
Pranešimai: 540
Miestas: Kaunas
Radau gerą straipsnį. viskas labai aiškiai paaiškinama

Tikslinė funkcinė (aerobinė) treniruotė

Pastaraisiais metais masinės informacijos priemonės užgožia mus kūno įvaizdžio formavimo, lieknėjimo temomis. Formuojamas tam tikras kūno kultas, neįvertinant, kokia kaina mokama už vienkryptį rezultatą. Gaila, tačiau net kai kurie sveikatingumo centrai apsiriboja tik kūno dizaino formavimu, išnaudodami tik vieną iš sveikatinimo grandinės dalių – darbą su pasipriešinimais, nepaliesdami pačios pagrindinės sveikatos rezervą nulemiančios krypties – tikslinės funkcinės (aerobinės) treniruotės. Būtent gera aerobinė funkcija (organizmo sugebėjimas pasisavinti per laiko vienetą kuo daugiau deguonies), didelis širdies darbo našumas (jį apibrėžia retas pulsas ramybės metu, galingas kraujo išmetimas iš širdies į kraujagysles) nulemia mūsų sveikatos rezervą, gerina gyvenimo kokybę ir mažina širdies bei kraujagyslių ligų riziką.

Aerobinei funkcijai didinti ir, pasiekus optimalų rezultatą, palaikyti reikia atlikti optimalų funkcinį darbą. PSO ir Amerikos sporto medicinos kolegija rekomenduoja per savaitę daryti 3-5 aerobines treniruotes po 30-45 min. Šio savaitės aerobinio krūvio metu sunaudotos energijos kiekis turi siekti 2000-2500 kcal. Palyginkite: 30-metės moters, sveriančios apie 60 kg, 1 val. bėgimo ristele (2-3 pulso zona) energinės sąnaudos bus apie 300-400 kcal.

Aerobinės (funkcinės) treniruotės programos algoritmo atskaitos taškas turėtų būti maksimalaus deguonies suvartojimo testas. Testo rezultatai parodo jūsų asmeninį kūno rengybos indeksą. Jei šio indekso vertinimas yra patenkinamai ir žemiau, pagrindinė sveikatinimo treniruočių kryptis turėtų būti aerobinė (funkcinė) treniruotė, jėgos treniruotės – tik palaikomosios. Jei šis indeksas yra vertinamas gerai ir l. gerai, aerobinės ir kūno formavimo (jėgos) treniruočių indėlis gali būti lygus, tik konkrečiam mėnesio ciklui reiktų išskirti prioritetą. Ir jei kūno rengybos indekso įvertinimas yra puikiai, aerobinė treniruotė gali būti tik palaikomoji (1-2 kartai per savaitę), o prioritetus atiduoti kūno formavimui, giluminių raumenų grupių balansui ir kt. Kaip rodo praktika, tik apie 1/3 sveikatingumo centrų klientų kūno rengybos indeksas vertinamas gerai ir l. gerai. Tad daugeliui mūsų pagrindinė treniruočių kryptis turėtų būti aerobinė (funkcinė) treniruotė.

Aerobinės treniruotės efektyvumas labiausiai priklausys nuo dviejų faktorių – intensyvumo zonos ir treniruotės trukmės. Nepertraukiamo aerobinio krūvio trukmė turėtų būti ne mažesnė nei 20 min. ir, atsižvelgiant į intensyvumą, neturėtų viršyti 90 min. Aerobinės treniruotės intensyvumą tiesiogiai atspindi širdies pulso pokyčiai, dėl to tikslinės treniruotės zonos (jų yra 5) fiksuojamos analizuojant pulso duomenis. Tikslinėms pulso zonoms apskaičiuoti visų pirma reikia išsiaiškinti maksimalų jūsų pulsą (MP). Tam pasinaudosime paprasčiausia formule: MP=220-A (amžius). Tikslinės pulso zonos:
1. Mažo intensyvumo zona 50-60 proc. (nuo MP)
2. Riebalų deginimo zona 60-70 proc.
3. Pagrindinė aerobinė zona 70-80 proc.
4. Laktato kaupimo zona 80-90 proc.
5. Red-line zona 90-100 proc.

Pagrindinis darbas turėtų vykti būtent 2-3 zonoje. Jei jūsų KMI (kūno masės indeksas) yra didesnis nei 25, o kūno rengybos indeksas yra patenkinamai ir žemiau, 2/3 aerobinės treniruotės krūvio turėtų tekti 2 (riebalų deginimo) zonai. Jei jūsų KMI yra normalus 20-25, o kūno rengybos indeksas yra vertinamas gerai ir aukščiau, 2/3 aerobinio krūvio turėtų būti atlikta veikiant 3 (pagrindinę aerobinę) zoną, 10-20 proc. savaitės krūvio gali tekti 4 (laktato kaupimo) zonai – jei jūsų tikslas maksimaliai aktyvinti aerobinę funkciją ir didinti organizmo toleranciją laktatui. Red-line zonos treniruotes palikime sportininkams, siekiantiems maksimalių rezultatų. Startuojantiems po didelių pertraukų, asmenims, turintiems didelį antsvorį, darbą reiktų pradėti veikiant 1-2 zoną. Asmenims, patiriantiems didžiulius psichinius-emocinius stresus, treniruojantis 4-5 zonoje, rekomenduojama 1 kartą per savaitę krūvį skirti 1-ai (mažo intensyvumo) zonai gryname ore. Kokios dinaminio krūvio veiklos rūšys (darbas su širdies treniruokliais, ėjimas, bėgimas ristele, važiavimas dviračiu, slidinėjimas, plaukimas, aerobika ir t.t.) bus naudojamos, priklausys tik nuo jūsų pasirinkimo, visada geriau derinti kelias veiklas savaitės mikrociklo periodu.

Širdies pulso stebėsena

Treniruotės efektyvumui užtikrinti reikia nuolat sekti pulsą krūvio metu. Pulso matavimas rankiniu būdu (uždėjus pirštą ant riešo ar miego arterijos) nėra tikslus (per 6 sek. apsirikus 1 tvinksniu, paklaida gali siekti iki 12 dūžių), o treniruojant 3-4 zoną, dažnai ir išvis neįmanomas, nes reikia stabdyti treniruotę. Funkciniai treniruokliai, turintys pulso matavimo funkciją, šią problemą išsprendžia (tačiau tiksliai matuoja tik gaunantys telemetrinį signalą nuo ant krūtinės esančio dirželio). Sėkmingai stebėsenai visų dinaminių užsiėmimų metu geriausias yra “Polar” telemetrininis asmeninis pulso matuoklis. Su juo jūs ne tik matysite momentinę pulso reikšmę treniruotės metu, bet ir galėsite numatyti treniruotės pulso pagreitėjimo zonas, matysite, kiek laiko buvote konkrečioje pulso zonoje, kiek sudeginote kcal, pasiskaičiuosite kūno rengybos indeksą (M serija).
Sveikatingumo centro “Linija” vadovas Aurimas Mačiukas

_________________
No time for losers
'Cause we are the champions - of the world -


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 55 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai