Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-29 03:32

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2012-01-05 01:49 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Man rodos jau minėjau, kad planuojama ~1,5 mėn kelionė ;) Kad 100km iki didmiesčio nerasim nakvynės - nežinojau, ir manau čia apie oficialias nakvynes kalbas? Palindus kur giliau į mišką manau galima būtų ir pernakvot :roll: Kažkaip abejoju, kad kokiam motelije nakvynė bus ~10eur...

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 02:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-10 23:38
Pranešimai: 1180
Turbūt turėjo omeny, kad didesni miestai europoj su visais pramoniais kvartalais ir priemiesčais tęsiasi po kokius 100 kilometru ir daugiau. Ir tarp tų pramoninių kvartalų su priemiesčiais tokių kaipo miškų dažnai nebūna. Aišku su mažesniais miesteliais (a-la mūsų šiaulių dydžio) tokių problemų gal ir galima išvengti. Bet kiek teko pasibastyti po vokietiją, užmiestyje dažnas vaizdelis - ūkininkų laukai su tarp jų įsispraudusiais miesteliais ir vienkiemiais. Kartais pasitaiko koks mikromiškelis ar parkelis. Vienintelės vietos kur bus garantuotas rimtas miškas - visokie nacionaliniai parkai ir t.t. Geriausia būtų paanalizuot tų vietų ortofoto ir pamatysi kokios galimybės su miškeliais. Taip pat pažiūrėk kas aplink tuos miškelius. Kartais iš visų miškelio pusių tik autobanas ir į tokį mišką patekti bus sunku.

Hosteliuose laisvai galima rasti nakvynę už 10-15eur. Žiūrint koks regionas ir metų laikas. Daugiau nei 15eur esu mokėjęs tik Helsinkyje (17eur).

Iš tavo maršute pažymėtų miestų esu buvęs (interrail, tranzuodamas arba autotransportu, dviračiu neteko) Berlyne, Hamburge, Amsterdame, Miunchene, Prahoje ir Brėmene. Šie miestai, išskyrus Brėmeną ir iš dalies Prahą, patenka į tų šimtakilometrinių monstrų kategoriją. Privažiuot prie jų kokiais nors dvirtakiais ar šalutiniais keliukais aišku galima, bet reiktų gerai išstudijuoti tų miestų dviratines trasas, kad neįšokt į kokį autobaną einantį aplink miestą. Ir su rimtais miškais per kokius 50-100km nuo miesto centro bus liūdna. Turbūt tektų nakvot už miesto, tada visą dieną mint į miestą, pernakvot hostelyje, pasivaikščiot, vėl pernakvot, ir tada vėl visą dieną kapanotis iš miesto. Arba naudotis traukiniais iš užmiesčio patekt tiesiai į centrą.

Kad ir kaip esu už dviratinį turizmą, bet dviratis su tašėm norint apžiūrėti miestus yra ir nepatogu, ir brangu. Man asmeniškai norint apžiūrėt miestus daug patogiau Interrail :roll: Naktiniais traukiniais pervažiuoji tarp miestų, išsimiegi, dieną pasivaikštai, jei nori daugiau nei vienos dienos - pernakvoji hostelyje. Ir vakarų europoj nėra didelių problemų viešuoju transportu nusigauti į populiaresnius/gražesnius gamtos kampelius. Daug kur galima nuvažiuoti traukiniu, kartais gali tekti šiek tiek autobusu pavažiuoti. O jei važiuoti su dviračiu - tada didelių miestų vengti ir varyt į ne taip apgyvendintas vietas tose pačiose valstybėse.

Aišku galima pankiškai viską daryt. Miegoti miestų parkuose ar autobusų stotelėse, minti autobanais, dviratį palikinėti belekur ir tikėtis, kad vakariečiai nieko nevogia :) Čia jau priklauso nuo pomėgių ir požiūrio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 04:28 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Joo... Matyt per daug aš pripratęs prie mūsų "didmiesčių" kur 10km už miesto ribos jau padorūs miškai auga, tad kažkaip net į galvą mintis nešovė, jog užsienyje kitaip... :oops: Spėju, kad kelionę gali tekt ir kitiems metams atidėt, priklausomai nuo biudžeto :roll: Šiuo atveju (sužinojus apie miškų trūkumą) man visai pradeda patikt mintis su vietiniais traukiniais, bet vėl gi - viskas remiasi į finansus... Tačiau galima bus ir daugiau pasivažinėt po pačius miestus, aplankyt visokius muziejus ir t.t, ką nelabai galėčiau sau leisti grynai minant visą maršrutą :)
Dėl "pankiško" gyvenimo būdo labiau baisu ne tai, kad gali kažką pavogt (esu vienas iš tu, kas linkę tikėt žmonių gerumų), o to, kad rytas prasidės ne nuo ryškiai šviečiančios saulutės virš palapinės, o nuo pokalbio su vietiniais pareigūnais ir bauda, kuri bus panašaus dydžio, kaip 5 nakvynės hosteliuose... Minimas autobanais taipogi nežavi, pastaruoju metu vis labiau esu linkęs laikytis KET, o jeigu jau ir greitkeliais važiuot negalima, tai manau autobanais tuo labiau, o ir saugumo jausmo ten nebus, kai minimalus greitis 130km/h ;)

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 10:33 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-05-27 12:22
Pranešimai: 355
Miestas: Kaunas
Skype: ramgav
Vardas, Pavardė: Ramūnas
Už išlindimą į Autobahn'ą su dviračiu gali ir viso suplanuoto kelionės biudžeto neužtekti :)
Taigi net negalvok apie tai :)

Iš kitos pusės - važiavimas Autobahn'u - nuobodybės viršūnė. Tokį kelią renkuosi, tik tada, kai reikia greitai nusitransportuoti iš taško A į tašką B.
Važiavimui dviračiu yra šimtai gražesnių, vaizdingesnių keliukų.

_________________
I just want to live while I'm alive...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 12:48 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Dviračių vagystės Europos didmiesčiuose yra masiškai paplitęs reiškinys. Vien Amsterdame per metus pavagiama ~100 tūkstančių dviračių. Kur saugiai palikti dviratį su tašėmis didmiestyje (prie muziejaus ar kitos pageidaujamos aplankyti vietos) man būtų sunku įsivaizduoti ;-) Nebent daiktus sugrūsti į kokią saugojimo kamerą. Pvz. Olandija yra labai tankiai gyvenama šalis, trečdaliu mažesnė už Lietuvą, su 16,7 mln. žmonių, pilnai urbanizuota. Didelės Vokietijos teritorijos taip pat labai smarkiai urbanizuotos ir tankiai apgyvendintos. Europoje dviračių turizmui patogiau pasirinkti vietas toliau nuo didmiesčių ir pramoninių regionų. Miestus paprasčiau lankyti kitais būdais (kaip minėjo kiti žmonės), dviratį galima išsinuomoti vietoje, kad apžiūrėti miestą. Aleksandrai, atidžiau pasidomėk kur važiuoji ir ką planuoji, kad netektų grįžti be dviračio, be daiktų ir be pinigų.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 21:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-08-03 12:27
Pranešimai: 24
Miestas: Išregistruotas
Vardas, Pavardė: Rimas
xxxxxxxxx


Paskutinį kartą redagavo FR2200 2012-03-10 20:24. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 21:29 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Pamiršai kainas :)

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 22:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-08-03 12:27
Pranešimai: 24
Miestas: Išregistruotas
Vardas, Pavardė: Rimas
xxxxxxxxxx


Paskutinį kartą redagavo FR2200 2012-03-10 20:24. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-05 23:32 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-29 14:10
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas/Vilnius
Skype: kristute_k
Viena pagrindinių problemų šiaurėje - blogas oras. Lietuvoje jis geresnis. Gali pasisekti, ir švies saulutė, o gali kiekvieną dieną lyti. Be to, jei pakilsi aukščiau į kalnus (1,5 km, pvz.), netgi vidurvasarį ten gali būti sniego. Reikia atitinkamos šiltos aprangos. Dviratį su tašėmis nusigabenti lėktuvu kainuoja atitinkamai. Lėktuvu ne viską galima vežtis (dujų balionus teks nusipirkti vietoje). Tokius dalykus svarbu žinoti ;)

Nuo liepos vidurio iki rugpjūčio antros pusės pietuose yra pats pikas, visur daug turistų, brangiau kainuoja tiek maistas, tiek nakvynė. Be to, reikia įvertinti temperatūrą, kuri vasarą gali užkilti iki +40 pavėsyje. Bent man tokiu metu norisi tupėti kur nors prie vandens :)

Dar svarbu įvertinti reljefą. Lietuvoje kalnų nėra, o ten yra tokių kalnų, kur žemėlapyje atstumas iš taško A į tašką B atrodo 10 km, o autobusas važiuoja valandą. Su dviračiu tokia kelionė į vieną pusę gali užtrukti visą dieną, jei ne 2.

Šiaip siūlyčiau pasirinkti maršrutą ne nuo vieno didmiesčio iki kito, bet labiau laukinį dviratinį maršrutą kokioje nors šalyje (a la vienos moteriškės važiuotą maršrutą į Santiago de compostela ar Vitalkos ir kitų klajones po Ukrainą). Jei bus per mažai, turėk planą B, kur dar galima nuvažiuoti ir pasivažinėti. Geriausia vis dėlto po kalnus ir po miestus važinėtis be tašių, viską pasilikus nakvynės vietoje.

Beje, o nenorėtum prisijungti prie organizuojamos kelionės? Šią vasarą mačiau, kad bus kelionė į Londono olimpines žaidynes, gal dar kas panašaus vyksta. Tada nereiktų rūpintis organizaciniais dalykais (kaip kad maršrutu ar nakvyne), kelyje būtų ir kompanija, ir pagalba. Gautum reikalingų keliauti įgūdžių, galbūt susirastum draugų iš įvairių šalių :). Blogiausiu atveju galima atsijungti nuo grupės ir patraukti savais keliais.

Dėl sveikatos draudimo kreditinėse kortelėse. Teko domėtis, swedbankas gruodį pablogino sąlygas ir jei ta kortelė ne kažkokia Gold ar panašiai, kur kainuoja 12 Lt mėnesiui, tai sveikatos draudimas tinkamas tik pirmai pagalbai (kurią ir šiaip nemokamai gausi su E111 kortele), nors pernai draudimas galiojo net slidinėjant. Seb'e irgi bandžiau klausinėtis, tai tas pats galas, nuo nelaimingų atsitikimų draudimo taip pat nėra (jei klystu, pataisykite, būsiu dėkinga už info). Pinigus kreditinėms kortelėms verta kišti gerai įsigilinus į sąlygas. Kitavertus, aišku, kreditinė kortelė gali būti reikalinga užsienyje perkant bilietus ir pn.

Beje, kiek tau dabar metų? t. y., ar vasarą jau būsi pilnametis?..

_________________
1000 mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-06 09:17 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-05-23 23:03
Pranešimai: 441
Miestas: Vilnius
Teisingai, vienas lietuvis, kuris apvažiavęs dviračiu aplink žemės ritulį, organizuoja tą kelionę dviračiais, iš buvusios Olimpiados sostinės (Beijing) į būsimą sostinę (Londoną). Reikia su juo susikontaktuoti ir pasiplanuoti kur būtų galima prie jų prisijungti. Pavardė to žmogaus berods Sigitas Kučas. Kiek aš žinau jis lygtais su vienu lenku turi įsteigęs keliautojų dviračiais klubą, bei internetinį jo puslapį. Aš manau, kad neblogas variantas būtų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-06 10:39 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-09-02 11:23
Pranešimai: 475
Miestas: Vilnius/Šilutė
Vardas, Pavardė: Vitalijus
Justai tik aš pamenu, kad labai nepigus šitas reikalas pas juos. Tiksliai nepamenu, dalyvio mokestis kažkas apie 16 EU dienai, gali būti net brangiau... Nors gal čia tik man 10 000Lt + kitos išlaidos(keltai, lėktuvų bilietai, maistas ir vizos) 168 dienų kelionei atrodo daug :)

Informacija: http://www.bicycle.lt/lt/main/tours.bc2012-olympic

_________________
Trek 6700
Scott sportster P4
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pranešk apie gražią vietą
Padėk kurti Lietuvos žemėlapį


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-06 13:13 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-29 14:10
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas/Vilnius
Skype: kristute_k
Turėjau galvoje šitą:

viewtopic.php?f=10&t=4267

Kaip supratau, čia 3000 km Bulgarija - Londonas.

_________________
1000 mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-06 16:07 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-05-23 23:03
Pranešimai: 441
Miestas: Vilnius
Vitalka, aš turėjau galvoj, ne visam maršrutui, o Europoje prisijungti ir tam tikrą maršrutą kartu pravažiuot, o paskui namolio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-06 23:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-03-27 16:36
Pranešimai: 100
Miestas: Vilnius
Na maršrutas tai toks ilgas, kad net su mašina tiek nenorėčiau važiuoti. Manau, kad geriau pirmiau pavažinėti pvz. pajūriu. per 2-3 šalis ir užteks :) Nes kai aš planavau savo kelionę vokietija-danija-švedija, tai kai grįžau pamačiau, kad km dvigubai daugiau nuvažiavom, nes vis norėjosi kur nusukti. Beje, bent Paryžiuj tai net pėsčiom man baisu buvo vaikščioti per perėjas... :)
O jei atvažiuojat į kempingą ne darbo metu, reikia ieškoti tel. nr. Paskambinus pasako kur paslėpti raktai iki dušo/tūliko/virtuvės :)

_________________
Focus Blue Ridge 2009
2009 m. ~2000 km (de-dk-se 0.9k),
2010 m. 2218 km
2011 m. 3656 km
2012 m. 3002 km ir gerai pasnigo, tai vos vos :D
VDO C3 pavirto SIGMA BC-509 ir SIGMA PC-9 patapo Sigma PC 25.10


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-07 02:46 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Oho, kiek patarimų :) :!:

Ramūnai, niekas ir nesakė, kad planuoju autobanais važinėtis ;)
Linai, kaip jau ir minėjau - vienas keliauti neplanuoju, tad didelės bėdos čia nėra - galima lankyt muziejus paeiliui :)
FR2200 > Kaip jau minėjau - tai tik preliminarus maršrutas ir nebūtinai šiems metams, tad visai įmanomas variantas, jog ir "netyčia" į Skandinaviją numinsiu, bet tokių atveju domina vienas klausimas: Ar iš Helsinkio yra keltas į Taliną, ar teks pirktis vizą į Rusiją, aplankant Sankt-Peterburgą (šiaip senai norėjau jį aplankyt, bet manau brangus malonumas bus dėl vizos)? Dėl balionėlių irgi įdomiai, galvojau, kad tik Lietuvos kaimuose žmonės nesugebėdavo jų rast :) Ir taip, iš esmės biudžetas visur panašus turėtų būt manau :)
Kristina, manau kad dėl orų tai kaip ir visur - nėra blogo oro, yra netinkama apranga :) Bet kuriuo atveju vešiuos ir džemperį, ir ploną neperlyjamą striukę ir ilgas windstopper kelnes, tad pasiimt dar termo komplektą - ne bėda, labai mažai vietos užima jis, o su tokia ekipiruote jau ir prie minusinės temperatūros ne šalta (dabar panašiai ir važinėju). Apie skrydi lėktuvu net negalvoju, tad tai man nėra aktualu. Karščiai - nemanau, kad šiek tiek labiau į pietūs nuo Lietuvos jie gali būt tokie baisūs, juk ne į Italiją/Ispaniją galvoju varyt, o jeigu kokie +35 bus - ne taip ir baisu, Lietuvoje prie +32 be problemų myniau (tik kad be tašių) :) Dėl kalnų - net neabejoju, kad gali tekt ir dvi dienas aukštyn mint, o leidžiantis kas kelias minutes sustot ir duot stabdžiams atvėst... Bet juk be iššūkių gyvenimas būtų neįdomus, tačiau žinoma iš anksto reikės viską susižiūrėt žemėlapiuose, kad bent žinot ko tikėtis :) Pradžiai gal ir tikrai nebloga mintis kažkur tiesiog po svetimą šalį pasivažinėt, bet jau po kelionės aplink Lietuvą nė kiek neabejoju, jog man keliaut patiks, klausimas tik kaip su organizavimu seksis, nes visa mano patirtis remiasi į dieninius pasivažinėjimus iš taško A į tašką B :D
Na, o prie organizuojamos kelionės jungtis nelabai yra noro, ir brangiau bus ir aplamai nesinori prie visiškai nepažįstamų žmonių jungtis. Taipogi dėkui už naudingą informaciją dėl draudimo, galvojau viskas paprasčiau su kortą (kaip kažkas pradžioje minėjo), reikės pasidomėt kiek paprastai draudimas kainuoja. Šiuo metu man 17, bet iki pilnametystės jau mažiau, nei 1 mėnuo liko, tad problemų dėl amžiaus tikrai nebus :)
Pow, dėkui už nuorodą, visai įdomus aprašymas, reikės ir šį variantą apsvarstyt :)

Laiko viskam dar laabai daug, bet tikslas - grįžt į Lietuvą (jei pavyks išvykt) iki liepos galo ir jungtis prie Lino žygio po Latviją :)

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 33 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai