Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 16:33

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2011-11-28 07:23 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Sveiki, manau daug kam jau senai ne paslaptis, jog kitais metais ruošiuosi važiuot keliaut kur nors tolyn...
Dabar pradėjus viską po truputį planuot visiškai pasimečiau, tiesiog niekaip neišeina visko suplanuot, ypač su atstumu per dieną, numatomomis nakvynėmis, maršrutais ir t.t...
Taigi, kyla daug klausimų, pradėsiu nuo pagrindinių:
Ar iš viso verta iš anksto planuot dienos maršrutą, t.y. per kur važiuosiu, ką aplankysiu, ar tiesiog bandyt nusistatyt tikslą (pvz. pasiekt Prancūziją), ir važiuot link ten kaip pasitaikys, pagal nuotaiką aplankant įv. objektus?
Ar tokio pobūdžio ilgesnės kelionės labai skirsis nuo pavyzdžiui kelionės Aplink Lietuvą? Turiu omeny įrangą.
Žemėlapiai. Visų šalių, kurias planuoju aplankyt, žemėlapius pirkti Lietuvoje, ar jau būnant toje šalyje?
Maistas. Keliems dienoms į priekį pirktis maistą, jeigu planuoju su savimi pasiimt ir kelioninę viryklę (primusą)?
Krūvis. Ar kiekvieną dieną važiuot maždaug vienodą atstumą, per savaitę pasiliekant vieną dieną poilsiui, ar vėl gi, žiūrėt pagal aplinkybes (vėjo kryptis, aukštis, krituliai, oro temperatūra ir t.t)?
Atsarginės dalys. Savaime aišku, kad būtinai reikės pasiimt kelias atsargines kameras, lopymo komplektą, stipinus kelis, tačiau galvoju, gal neprošal būtų pasiimt ir vieną sulankstomą padangą ekstra atvejui? Juk pasitaiko ir taip, kad padanga susprogsta ir jau lopymas nelabai ką duoda... Taip pat manau reikėtų ir instrumentus imt ne tik pagrindinius šešiakampius, bet kokį BB raktą ir t.t, jeigu netyčia kas atsisuktų?
Vaistinėlė. Kokia ji turi būt, ar užtektų automobilinės vaistinėlės komplekto, kuris yra parduodamas praktiškai bet kuriame prekybos centre?

Į ką dar reikėtų atsižvelgt, jeigu ruošiuosi keliaut bent jau porą savaičių nepažįstamose šalyse? Galvoju važiuot arba į vakarus, Prancūzijos link, arba į pietus, link Italijos, abejais atvejais galvoju iki Frankfurto nusigauti su autobusu, nesinori kažkaip per Lenkiją važiuot, labai jau daug negerų gandų apie jų svetingumą lietuviams esu girdėjęs...


Šiuo metu turima įranga:
Husky bird 3 palapinė
Ortlieb back roller classic krepšiai (galvoju dar ant viršaus ir dry bag'ą dėt)
Kilimėlis
No name miegmaišis (vasarą miegot pats tas)
Taigi, kaip ir visi pagrindiniai reikmenys yra...


Iš anksto dėkoju už atsakimus.

P.S. Peržiūrėjęs "Dviratis ir aš" bei "Apie viską" skiltis, panašios temos neradau, tad manau ji gali praverst ir ateityje.

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-28 10:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-10 23:38
Pranešimai: 1180
Siūlyčiau planuotis ne dienos maršrutą, bet bendrą kelionės planą. T.y. apytikslis maršrutas ir palei jį ką nori pamatyti. Toliau orientuokis vietoje - ką praleisti (pvz kad nereiktų minti keliasdešimt km prieš vėją dėl kokio mažmožio) ar ką aplankyti remiantis vietinių rekomendacijomis. Kiek teko keliauti, planas dažnai keičiasi ir tik į gerą. Taip pat siūlau užsukt į vietines turistų informacijas ir ten pasišnekėti. Dažnai pasiūlo tokių vietų aplankyt, apie kurias internete informacijos nėra. Arba paaiškina, kodėl neverta lankyti kokių nors populiarių vietų. Beje, jei turistų informacijoje yra daugiau nei vienas darbuotojas, siūlau įvertint drabužius ir eiti prie turistiškiau atrodančio. Dažniausiai daugiau gali pagelbėti norintiems gamtos :) Aš turiu vieną bendrą apytikslį europos žemėlapį, o detalesnius perku vietoje. Ir pasirinkimas didesnis, ir pigiau. Niekad nebuvo problemų vietoj susirast reikiamą žemėlapį. Dėl krūvio - siūlau bendrą atstumą pasiskaičiuot ~ 60km/dienai, jei kalnuose - truputi mažiau. O toliau žiūrėt pagal aplinkybes. Gal vieną dieną bus labai gražus oras ir numinsi šimtą ar daugiau, o kitą dieną pils lietus ir nesinorės lyst iš kokios pašiūrės. Nieko nėra blogiau nei planas, kurio reikia laikytis nesvarbu kokiom aplinkybėm. Juk visgi atostogos, o ne koncentracijos stovykla. Kadangi planuoji važiuot per gan tankiai gyvenimas vietas, nemanau, kad reikia daug įrankių. Multitoolas su grandinės įrankiu, lopukų rinkinys su padangos lopu, atsarginis quicklinkas grandinei, gera lipni juosta, pompa... O dviračių taisyklą/parduotuvę/nuomos punktą, kur pagelbės lengvai rasi kas kelioliką kilometrų. Vaistinėlė - didelė pleistrų kolekcija, priemonės dezinfekcijai, nuo apsinuodijimo maistu/žarnynui, nuo alergijos (svarbu net jei ir neturi žinomų alergijų), nuo peršalimo/temperatūros, bintas, keli pakai švarių servetėlių. Kiek teko keliaut - tiek pakanka. Automobilinė vaistinėlė mano nuomone per didelė sprendžiant pagal dydį. Jeigu nutiks kažkas labai rimto - vistiek gausi kreiptis į atitinkamas tarnybas. Ne po antarktidą keliausi, kad vežiotis su savim pusę ligoninės. Į įrangos sąrašą dar rekomenduoju primusą su katiliuku. Baisiai smagu turėti galimybę pasigaminti šilto maisto. Bendrai dėl keliavimo ilgesniam laikui užsienyje - įsitikink, kad telefone įjungtas roamingas, pasitikrink banko kortelių limitus ir apribojimus užsienyje. Turėk su savim nuolat bent 50eur grynais, bet nedaugiau nei kokį 100. Bankomatų būna nemažai, su jais problemų neturėsi. Bet jei pamesi/pavogs pinigus, bus mažiau problemų nei su pavogtom kortelėm. Taip pat pasidaryk jei dar neturi antrą kortelę ir ją laikyk kitoje vietoje nuo pagrindinės. Jei gali, pasidaryk antrą kortelę kitame banke. Būna visokių malonumų kaip užlūžta bankas, o susimokėt už maistą ar nakvynę reikia čia ir dabar. Dar rekomenduoju išsiaiškinti iki kada veikia parduotuvės ir lankytini objektai. Vokietijoj, Šveicarijoj ir Čekijoj daugelis parduotuvių dirba iki 6. Iki 10 dirba tik vienetai, neretai tik didesniuose ar turistiniuose miestuose. Aš asmeniškai keliaudamas užsienyje visada užsikabinu Lietuvos vėliavėlę. Mažmožis, bet smagu sutikti tautiečių. Ir šiaip žmonės kitaip žiūri, kai mato, kad esi iš svečios šalies, labiau linkę padėti. Problemų dėl tautiečių reputacijos dar neesu turėjęs. Kol kas tiek :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-28 11:05 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Paskaityk kitų keliautojų atsiliepimus apie tas šalis kur važiuosi. Jų yra begalė internete (nebūtinai kelionės dviračiais). Būtinai apsidrausk savo sveikatą ir gyvybę tinkamu draudimu, kad nemaloniu atveju nebūtų didelių bėdų tau ir artimiesiems. Ir pasiimk Europos sveikatos draudimo kortelę iš Valstybinės ligonių kasos (pravers viešose sveikatos įstaigose).
Daug informacijos apie keliones rasi Gero dviračio forume, jei dar neskaitei.
Europa ne pasaulio pakraštys, bet blogas planavimas sugadina arba pabrangina kelionę. Jei išvažiuoji turistauti, ne valkatauti, vis tiek reikia susiplanuoti kur pradėsi, kur nori pabaigti ir kaip grįžti, maždaug ką pakeliui aplankyti ir kokie gali būti realūs atstumai atsižvelgiant į reljefą, lankomas vietas, poilsį ir kt. Kiek planuoji išleisti pinigų, kam juos skirsi.
Normalius žemėlapius rasi vietose, bet pravers vienas bendras Europos kelių žemėlapis.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-28 11:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-10 23:38
Pranešimai: 1180
Beje apie draudimą ir korteles. Vilniaus banke yra Visa Classic su nuliniu kredito limitu, bet visais pribambasais. T.y. išduoda nesvarbu ar turi pajamų, nereikia jokių pažymų iš darbo ir VMI, bet yra draudimas savininkui ir kartu keliaujantiems šeimos nariams + priima internete, traukiniuose ir kitur, kur Visa Electron nepriima. Kainuoja 50lt metams. Man gaunasi pigiau nei darytis draudimą išvažiuojant kur nors, ir tuo pačiu veikia kaip atsarginė kortelė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-28 12:05 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-06-06 16:25
Pranešimai: 96
Miestas: Kaunas
Skype: lukevyta
Vardas, Pavardė: Vytautas
Dėl planavimo, labai priklauso nuo to, keliese keliaujat. Jei keliauji vienas/su drauge/su tikrai gerais kolegomis, tuomet keliones planavimas gali būti laisvesnis, bet net ir tokiu atveju susiplanuok preliminaru keliones maršrutą namuose -- kuriam regione nakvosi, galimi kempingai, kokius objektus planuoji pamatyti ir t.t. Aišku, kaip jau paminėjo anksčiau, reikia mėgautis kelione ir nebūtina laikytis pasirinkto maršruto labai jau griežtai. Tiesiog ne visuomet keliones metu gali būti laiko/noro papildomam planavimui.

Tačiau, jei vadovausi grupelei žmonių, verta planuoti rimčiau. Daugelis žmonių kelionės metu atsipalaiduoja ir visai nenori prisidėti prie maršruto organizavimo. Dažni stoviniavimai pasižiūrėti į žemėlapi, klaidžiojimai, nakvynės ieškojimai ir pan. gali erzinti. Aišku, jei kompanija nedidele ir visi supratingi, šie dalykai negalioja :)

Priklausomai nuo regiono, į kurį važiuoji, verta pasirūpinti tinkama apranga ir priemonėmis nuo uodų/erkių ir pan. Į vaistinėlę įsidėti pincetą irgi patartina.

Orientavimuisi aš mėgstu turėti kompasą. Dviračiu važiuojant nelabai dažnai jo prireikia, bet kartais būna visai naudingas -- pvz ieškant išvažiavimo iš miesto ;)

Smagu yra turėti mažą kuprinėlę ant nugaros. Jei teks palikti dviračius norint apžiūrėti vietines įžymybes, galėsi susidėti ten piniginę/bananus ir pan. Tam galima naudoti ir nuimamą vairo krepšį, tik su juo ne visuomet patogu vaikščioti.

Primusą rinkčiausi šiek tiek rimtesnį. Vienoj kelionėj teko nusivilti CampingGaz (siaubingas daiktas) -- išdegė vidinis tinklelis ir primažinus liepsną vėjas dažnai įpūsdavo liepsną į degiklio vidų. Teko deginti maksimaliai atsukus dujas... Geras pasirinkimas nedidelei kompanijai yra Trangia (su dujiniu degikliu), arba Primus Eta power. Deja, brangūs.

Maistą aš asmeniškai imdavau ~1-2 dienom ir pirkdavausi pakeliui. Daug vežtis sunku, o keliaudamas su dviračiu visada gali pasipildyti atsargas vietoje. Nebent pataikysi per vietines šventes ir parduotuves nedirbs.

Visada verta turėti vandens atsargų -- sustojus pietų gražioje vietoje galėsi nesukti galvos, kur rasti vandens išsivirti arbatai. Ir rankom nusiplauti tinka :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-28 14:47 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Dėkui visiems už išsamius patarimus ir pasidalinimus patirtimi. Tačiau vis tiek mane vis trukdo klausimas "O kas, jeigu...?", kai kalba eina apie atsargines dalis ir t.t... Juk niekad negali žinot, kas laukia kelyje :) Nelabai mėgstu galvot, kaip dauguma - "Ai, man to tikrai neatsitiks", šiuo atveju optimizmas manau visai netinka :)
Žiūriu kad mano asmeninė nuomonė dėl maršruto kūrimo daugmaž sutampa su daugumos čia pasireiškusiu - susiplanuoti tik preliminarų maršrutą su galutinio taško nustatymu.
Įdomiai atrodo ir Manto idėja dėl planavimo ~60km/dienai, kažkaip mažokai atrodo, bet pasiskaičius toliau nurodytus argumentus viskas labai logiška, juk čia ne mūsų Lietuvėlė, kur nei kalnų, nei vėjo tokio stipraus nepasitaiko, kad 100km nepravažiuotum (nekalbu apie šį savaitgalį - tai labiau išimtis, nei dažnai nutinkantis atvejis).
Dėl primuso jau rodos minėjau, kad planuoju pirkt, reikės labiau pasidairyt, kas geriausiai tiks pagal kainą/kokybę (dabar ant greičio pasigooglinau trangia - neradau, kad Lietuvoje kur pardavinėtų). Primus firmos gaminiai geras dalykas, bet man neįkandamas...
Dėl bankomatų... Tikiuosi, kad šiais daiktais teks naudotis kuo rečiau, juk visada geriau tiesiog susimokėt kortele, nei mokėt kažkokiam bankui pinigus už tai, jog išsiimsi pinigų, jeigu net Lietuvoje tarkim išsiimant su Swed kortele iš SEB bankomato pinigus, taikomas ~9% mokestis, tai manau užsienyje bus dar brangiau.
Dėl telefono. Spėju reikės išvis pirkt atskirą kortelę, kad ne bankrutuot grįžus (šiuo metu turiu tele2 abonento kortele, nenoriu netyčia su roamingu prisižaist ir gaut keliaženklę sąskaitą)
Gerai pastebėta dėl parduotuvių, tikrai niekad nebūčiau pagalvojęs, kad kai kuriose šalyse jos dirba iki 18 valandos, tiesiog jau pripratęs prie mūsų laikų :)
Linai, važiuot planuoju vasara, tad iki to laiko būtinai pasiskaitysiu tiek keliautojų atsiliepimus, tiek ir gero dviračio forume informaciją...
Draudimai... Ar tai sudėtinga procedūra su tuo sveikatos draudimu, ir ar daug tai kainuoja? Tiesą pasakius nelabai supratau ir dėl Visa Classic, kiba gaunasi, kad turėdamas šią kortelę aš jau automatiškai esu apdraustas? Kažkaip keistai skamba, reikės pačiam pasitikslint :)
Dėl vandens atsargų šiemet ne kartą teko įsitikint, jog geriau - daugiau, nei nieko, bet neperdaug :D
Dar šiek tiek pasvarsčius iškilo ir klausimas dėl tokio dalyko, kaip wild camping'as (nakvynė belekur miškuose), esu girdėjęs, kad Vokietijoje už tai taikomos nemažos baudos, bet kažin, kaip yra iš tikrųjų? Ar labai gaudo, ar tos baudos žymiai didesnės, nei vidutinio kempingo kainą ir t.t?
Šiuo metu dar tikrai nežinau, ar važiuosiu vienas, ar atsiras norinčių prisijungt (pavasarį kai viską pilnai suruošiu - bus post'as forume)

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-28 19:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-05-10 23:38
Pranešimai: 1180
Dėl kortelių - išsiimant užsienyje 10LT arba 2%, žiūrint kuri suma didesnė. T.y. 100LT - 10LT, 500LT - 10LT, 1000LT - 20LT. Su "sumokėsiu kortele vietoje" irgi atsargiai. Neretai užsienyje yra minimali suma (dažniausiai 20eur+, kartais 50eur+), tik nuo kurios leidžia atsiskaityti kortele. Būna, kad išvis kortele nepriima jei mažesnis miestelis ir nelabai būna turistų. Kartais kreivai žiūri į lietuviškus electronus. Ypač kempinguose, viešbučiuose ir traukiniuose. Lietuviškas Visa Classic priima visada. O electronus nelabai. Teko dėl to nusvilti. Classicas + electronas + 50eur vietine valiuta grynais - atsiskaitysi visur, kitaip gali gaut miegot autobuso stotelėj gurgiančiu skrandžiu..

Su roamingu EU dabar nebebūna daug problemų. Jei gerai pamenu, minutės kaina max 2LT, už įeinantį skambutį - litas, sms rodos 45ct. Internetas biški skaudžiau, bet emailą pasitikrint galimą iš porą centų. Vėlgi iš asmeninės patirties - geriau protingai naudojamas abonentas. Jei prireiks ir kaip tyčia tada nebebus sąskaitoj pinigų - nebus labai smagu. O pasipildyt sąskaitą būnant užsienyje yra biški sudėtinga, nes dažniausiai trumpieji operatorių numeriai neveikia per roamingą. Dar gerai jei gali kaip nors susisiekt su giminėm, kad jie internetu tavo sąskaitą papildytų, jei operatorius tokius dalykus leidžia. Man asmeniškai paprasčiau riboti telefono naudojimą, nei planuoti, kad tik spec kortelės sąskaitoj būtų pakankamai pinigų. Be to, ir abonentams yra tam tikras limitas. Žiūrint kiek senai ir kokiu planu nauduojiesi, būna nuo 50 iki kelių šimtų. Geriausia užeit ar pasiskambint, nes sutartyje gali būti pasenus informacija.

Dėl Visa Classic - viskas labai paprasta. Prie kortelės gauni papildomą laminuotą lapuką, kuris atitinka draudimo polisą. Galioja rodos iki 45 ar 90 tęstinių dienų buvimo užsienyje. T.y. jei būsi užsienyje pusmetį - liksi be draudimo. Bet jei išvažiuosi porai mėnesių, grįši namo, po to vėl išvažiuosi, tai su draudimu viskas ok. Draudimas padengia tą patį ką paprastas sveikatos draudimas kelionės metu. T.y. tai ne sportinis draudimas, jei DHindamas nusisuksi sprandą, gali ir nepadengt, bet ramiam dviratiniam turizmui per akis. Sumos irgi daugiau nei solidžios.

Wild campingas - jei pagaus, bus blogai. Sumos nežinau, bet žinant vokiečius, bus 10x ar 20x kempingas. Girdėjau gandų, kad policininkai labai tokių nemėgsta ir dažniausiai elgiasi nelabai gražiai. Su "aš turistas, nežinojau" išsisukt nepavyks. Aišku jei įlysi giliai giliai į mišką, aplink kurį nėra daug turistų, neturėtų būti bėdų. Jei sugebėsi tyliai pasislėpt vėlai vakare ir susipakuot iki ryto - 99%, kad viskas bus tvarkoj, bet jei kažkam užkliūsi - bus blogai. Kempingas vienam žmogui + palapinei būna ~ 10eur, žiūrint kokia vieta ir koks kempingas. Jei gali sau leisti - eik į kempingus ir bus ramu. Dėl įvairovės porą kartų pawildcamping kai tam bus tinkamos aplinkybės (miškas). Jei finansų/kelionės trukmės santykis to neleidžia, tada naktį trumpi numigimai, o dieną dar pailsėt kokioj gražioj vietoj ant pievutės :) Į pavargusius turistus žiūri daug palankiau nei į nelegalius kempingautojus. Dar kartais suveikia pasiprašyti pas ūkininkus už tvoros pasistatyt palapinę. Bet populiariose turistinėse trasos juos tai turbūt užknisę juodai ir atitinkamai pasiųs.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-28 21:41 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Derėtų pradžiai į kokią artimąją Lenkiją, Latviją pavažiuot vienam iki savaitės kelionę ir pamatysi ko dar trūksta prieš išvažiuojant į Vokietiją. Faktas, kad centrinės ašies ar kasetės raktų nereik. Iš patirties galiu pasakyti, kad šiaip sau iš niekur nieko negenda tokie daiktai ir 99proc. pavyks pasiekti remonto dirbtuvę. Net ir su išlūžusiais stipinais aplinkinius susivaržius galima pavažiuoti dar kurį kelią. Va sulankstomą padangą gal imčiau, bet ir tai lipnia juosta apsivyniot gali. Į kelionę aplink Lietuvą praeitais metais buvau pasiėmęs guoliams lengvus raktus (15,16 ir 17) - pravertė priekabai remontuoti :lol: Jeigu pavyksta su sulūžusiom bagažinėm, rėmais išsivartyti, tai mano manymu tikram nutrūktgalviui išvis nereik jokių įrankių vežtis :)

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-29 13:25 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-02 16:32
Pranešimai: 2293
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Giedrius.S
Grandine - grandinės raktą ir iziolkės, lopų komplekto - pompos. Viskas. Tiek man prireikė nuvykti iki marselio.
Pompos ir lopų komplekto neprireikė.

Suges daugiau? Nuostabu NUOTYKIAI PIRMYN!

_________________
Dviračių meistras, reikia remonto, patarimo? PM arba 861178461


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-29 17:48 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Su sąlyga, kad būdamas meistras prieš kelionę buvai kruopščiai paruošęs dviratį ir tinkamai jį sukomplektavęs :-) Pvz. tokia smulkmena, kad šiltose šalyse auga daug dygliuotų augalų, kurių dygliukai kameras duria geriau už stiklus. Todėl labai praverčia rimtos pradūrimui atsparios padangos ir lopai-klijai vis tiek nepamaišys.
Man kelionėje gendantis dviratis yra nervinantis, laiką ir energiją atimantis dalykas, ir velniop man tokius nuotykius ;-) Ypač, kai aš prastas mechanikas ir ribotai susigaudau dviračio remonte. Aš geriau per tą laiką su tvarkingu dviračiu numinčiau apžiūrėti kokios nors gražios vietos. Bet kiekvienam savo. Iššūkius mėgstantys ir mechaniko gabumų turintys žmonės tikriausiai pajustų kaifą vidury niekur be pagalbinių priemonių susitaisę beviltiškai sulūžusį dviratį. Aš daryčiau viską tokiai situacijai išvengti.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-12-31 19:58 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Na ką gi, maršrutas jau kaip ir daugmaž suplanuotas, galvoju pradėt kelionę nuo Frankfurto ir važiuot į vakarus, o užbaigt ten pat - Frankfurte ;) Kiek pastebėjau - daugelis keliautojų kažkodėl renkasi atokesnes vietas aplankymui, kur retai kas lankosi, nėra miesto triukšmo ir t.t... O mane kaip tik labiau domina didmiesčiai, įdomu pažiūrėt kas ten ir kaip, kuo skiriasi nuo mūsų didmiesčių ir pan. Iš esmės gausis kelionė aplink Vokietija su šiokiu-tokiu nuklydimu į vakarus, kad aplankyt Olandiją, Belgiją, Prancūzija, Liuksemburgą... :) Tikiuosi, kad gerų rusų kalbos, ir gan neblogų anglų kalbos žinių užteks tam, kad susikalbėt su vietiniais.
Planuojamas kelionės laikas ~1,5 mėn, tad vidutiniškai gautusi ~60km per dieną (realiai būtų ~70 ir viena diena savaitėje - išeiginė)
Tiesa, vos nepamiršau nuorodos į maršrutą: http://www.bikely.com/maps/bike-path/fr ... -frankfurt
Gal kas jau lankėtės šiose vietovėse ir turit kokių patarimų?

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-12-31 21:19 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-08-20 16:07
Pranešimai: 574
Miestas: Kaunas
Idomus maršrutas. Koks biudžetas? Turėtu neblogai pinigų kainuoti. 3-5 tūkst. litų? Kaip kažkas pasiūlė aš irgi siūlyčiau pradžiai pakeliaut kažkur atokiau, bet ne tokius atstumus griebt. Iš mano patirties, tai nei kamerų neprireikė, nei sulankstomos padangos kurią buvau paėmęs, nei įrankių, prožektoriaus, mirksiukų, pleistrų ir pan. dalykų, nei miegmaišio nors palanavom miegoti juose, bet kelionės bėgyje susiklostė aplinkybės, kad gavom pamiegot žmoniškai aišku čia galbūt man pasiekė. Bet kaip sakoma tikėkis geriausio ruoškis blogiausiam, bet tą papildomą svorį taip pat reikia tyst :D Keliaujant toliau, tai neabejoju, kad prireiks miegmaišio ir palapinės. Spyną pasiimk, vieną kartą ir man prireikė. :D Prieš kelionę pertikrinau visus varžtus, padangas, viską kas tik galėtų sugesti aišku visko nenumatysi, bet ne stebuklai tas dviratis - susitaisysi. Manau svarbiausia kelioneje turėti vandens ir neišprotėt dėl maršruto, kad būtinai viską ką suplanavęs pasiekt, nes nusikalsi ir tada jau niekas nebus idomu, pusę nematysi. Čia kalba patirtis. Rodau kolegai nuotraukas, o tas klausinėja kur čia, kur čia. Beje, kai prisiskaitinėji, kai žmonėm tik pradėjus kelionę lūžta ratlankiai, padangos plyšta ir pan, tai ir prisigalvoji, kad ir tau taip gali nutikti :) Tai tiek iš manes. Sekmės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-12-31 22:00 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Na, planuoju kiek kukliau biudžetą - tilpt maždaug į 2,5 tūkst ;) Aišku čia be įrangos kainų (primusas ir pan). Savaime aišku, kad prieš tai bus nedidelė kelionė po Lietuvą įrangos išbandymui. Papildomas svoris ne itin gąsdina, nes kai pripranti mint su svoriu ant galo - nesijaučia, kad jis stabdo ar kažkas panašaus, kiek pats pastebėjau - sunku tik bėgėtis, tačiau "pagavus tempą" minasi netgi lengviau, lengviau palaikomas stabilus greitis, lengviau susistabdo dviratis... Šiaip dėl biudžeto realiai bus matyt jau palei vasara, gali būt ir taip, kad šį kelionė bus tik 2013 metais, o ne 2012 ;)
Na, ir savaime aišku, jog maršrutas planuojamas ne tam, kad būtent taip ir pravažiuot, kaip planuose, o tiesiog turėt šiokius-tokius tikslus, žinot ką nori aplankyt, per kur važiuot... Visiškai nepažįstamose šalyse tiesiog baisoka būtų pirmą kartą važiuot nieko nesusiplanavus, tam ir nusibriežiau maršrutą :) O dar vienas didmiesčių aplankymo privalumas - pavargus galima bet kuriame iš šių miestu įsėst į autobusą/traukinį ir grįžt į Lietuvą.
Taip, būna visko kelionėse, kad ir ratai lūžta ir padangos sprogsta... Bet kaip jau kažkur minėjau - kvailiausias dalykas važiuot su nusiteikimu "man tai niekad nenutiks", kaip rusų kalboje sakoma "на авось", geriau būt pasiruošusiam tokio pobūdžio nuotykiams, ir tada tikrai viskas bus gerai :)
Na, o grįžtant prie biudžeto... Iš esmės didžiausia dalį kainos sudarys nakvynės, jeigu miegot kempinguose, bet kaip kažkas minėjo - kartas nuo karto galima ir tiesiog giliau į mišką įlist... Tik spėju tam tikslui reikės dar ir tentą nusipirkt, nes palapinė gan ryški :) Kiek žinau, Vokietijoje maistas vidutiniškai apie 30% pigesnis, nei Lietuvoje. Kelionėje aplink Lietuvą man be primuso išlaidos maistui gavosi gan didelės - apie 500lt, tačiau kiek kalbėjau su žmonėmis, važiavusiais su primusais - išlaidos per 11 dienų neviršijo 250lt, tad iš esmės po Vokietiją keliaujant ir turint primusą, per pusantro mėnesio 1000lt turėtų būt per akis. Dar 500lt išeis autobusų bilietams (Kaunas-Frankfurt(Oder)-Kaunas), bilietai kainuoja 250lt į vieną galą. Na, o visa kita gaunasi nakvynėms ir nenumatytiems atvejams (galbūt atsarginėms dalims kam nors sulūžus, galbūt dar kam nors, niekad negali žinot).
Na, o žmonių kiekis kelionėje manau neturėtų viršyt 2 palapinių (taip, skaičiuoju palapinėmis, nes nakvojant kur nors miške manau jau gan nemažas skirtumas ar 2 ar 3...), o ir aplamai su daug žmonių tokioje kelionėje tikrai nesinorėtų važiuot. Šiaip kai tiksliai apsispręsiu su data, apskaičiuosiu biudžetą ir t.t, bus post'as ir forume, kelionių skiltyje ;)

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-01 15:59 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-07-14 13:19
Pranešimai: 306
Vardas, Pavardė: A
As neturistauju su dviraciu kaip yra iprasta. Bet tenka pavazineti po Europa su auto, su visuomeniniu transportu ir su dviraciu. Paziurejau i marsruta, atrodo neiprastas. Manau planuojant marsruta reiktu bandyti ristis prie dviratiniu trasu, kokiu tai lankytinu objektu ar idomaus gamtovaizdzio. Matau yra nemazai Vokietijos, mano pastebejimai- vokieciai yra keisti zmones su savo kvailom taisyklemis. Ir kiek suprantu pas juos palapines, bet kur nepastatysi. Man asmeniskai Vokietijoje nieko idomaus nera. Jei kalbeti apie Prancuzija (kazkiek ten gyvenau)- ten kempingu yra labai daug. Taciau kaimo (miesteliu) vietoveje manau galima statyti palapine be baimes gamtoje, niekam neuzkliusi. Informacijos apie lankytinias vietas yra daug. Zmones yra uzdaro budo, bet nepavojingi ir nieko nevagia. Sekmadieniais, kai kurie prekybos centrai nedirba ir seip daug kas ten dirba kai sauna i galva. Maistas ryskiai pigesnis nei Lietuvoje. Grinuju pinigu visada pravartu tureti.
Del telefono, net ir gyvendamas ilgesni laika Europoje naudoju lietuviska Tele2, vietines kortos nelabai apsimoka pirkti jei neskambini pastoviai. Jei tau is Lietuvos skambina labiau apsimoka jei pas tave lietuviska korta (atsiliepti 44 cnt/min). Tik interneto nereikia naudoti telefoninio (isskyrus wifi kuris galima pagauti nemokamai), geriau is vis atjungti arba pasidaryti limita. Ir zinoma reikia nusipirkti draudima. Norint ivaziuoti i didmiescius, manau paprasciausia butu su vietiniu traukiniu nuo kokios gyvenvietes (pvz 50-70 km) link centro, nes kitu atveju reiks minti visa diena per pramonines zonas. Del zemelapiu, placiaja prasme uztenka vieno Europos zemelapio, o jei konkreciau planuojant marsruta atsispausdinti viska is interneto. Nepamainomas dalykas yra gps navigatorius, galima naudoti ir automobilini nedideli, tik jam reikia elektros. Is remonto irangos naudociau: reikalingi sesiakampiai raktai (2-3 vnt), lopai, atsargine kamera, izoliacija, grandines tepalas sandariame buteliuke ir mazas sepetukas, pompa, replikes (buna tokiu islankstomu su atsuktuvu) ir peilis- viskam kitam ir apsiginti. Visu kitu irankiu galima gauti dviraciu parduotuvese ar vietiniame autoservise (pas mane bb prisisuka su santechniko replem, nors niekad savaime nebuvo atsisukes). Kameru, padangu (jei reiks) pigiu galima nupirkti, bet kuriame prekybos centre. Neskaitant katiliuko kuriame gaminsi maista, lekstes ir stalo irankius galima nupirkti uz pora EUR vienkartinius menesiui keliems zmonems ir jie nera sunkus. Del nusigavimo iki keliones vietos reikia ieskoti- kai kurios autobusu kompanijos veza gana pigiai iki Europos. Pvz Klaipeda- Warszawa be dviracio kainuoja 29 Lt. Warszawa- Berlin ar Praha su traukiniu nuo 19 EUR (bet jei vietoje pirksi bilieta gali kainuoti ir 50 EUR ar daugiau). Mano galva jei vaziuojate pirma karta, verta pasedeti prie interneto dienele ir pasiplanuoti marsruta detaliau. Aisku jei netruksta avantiurizmo galima ir nieko neplanuoti.
ps: dar apie Prancuzija- kaimo vietoveje yra visiskai nepavojinga (ten kaimu kaimas ir vieni pensininkai), netgi vietiniai buduliai atrodo labai nekaltuciai. Policijos nesimato, taciau gali buti, kad sustabdys policija ir jie gali kiaurai kisenes iskratyti- geriau nesipriesinti, jie iesko narkotiku. Be reikalo neprisikabins. Didmiestyje, pvz Paryziuje kaip ir, bet kokiame didmiestyje, gali tykoti pavoju. Gali atsirasti veikeju, kurie nores padaryti "razvoda", ypac uzsenieciui (pvz.: prades rodyti koki auksini daikta ar tel kuri tu neva pametei ir t.t.) su tokiais geriau nekontaktuoti ir pasiusti toleliau. Geriausiai sakyti, kad esi rusas- rusu bijo visam pasaulyje (Lietuvos nelabai zino, gali ir su Libija supainioti). Dar ten yra nemazai arabu, kurie po viena labai bailus, o kruvoje drasus (bet nera jie kazkuom pavojingi). Iskyrus tuos arabus religinius fanatikus: jei is niekur nieko prisiknisa arabas ir pradeda aiskinti, kad yra tik vienas Dievas Alachas, tai geriau su juo sutikti (palinguoti galva), nes jei pulsi gincytis jis gali atsivesti kruva draugu paaiskinimui. Bet tokie atvejai reti.

_________________
https://vimeo.com/67958626


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-01-04 23:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-08-03 12:27
Pranešimai: 24
Miestas: Išregistruotas
Vardas, Pavardė: Rimas
xxxxxxxxxx


Paskutinį kartą redagavo FR2200 2012-03-10 20:23. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 50 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 26 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai