Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-29 00:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-07-30 00:42 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-24 23:00
Pranešimai: 772
Miestas: Kaunas
Ryti, prieš žerdamas pasisakymus apie tai kad viena ar kita rekomendacija yra nesamonė pirmiau pasiskaityk kaip reikia excentriką teisingai užveržt kad priekinis ratas nenukristų važiuojant. Taip neklaidinsi kitų forumo narių ir šiaip daugiau naudos pasisakymuose bus.

Keist grandinę reikia atsižvelgiant į jos nusidėvėjimą matuojant spec. prietaisu. Manau apie tai jau yra išdiskutuota tad nesikartosiu.

_________________
Go. Go. Go.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-07-30 09:59 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-29 16:24
Pranešimai: 333
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Z.
man KMC X9 siemet atlaikė tik 800km, teko keist. Kilometrai kilometrams nelygu, prie labai skirtingu kruviu ir salygu jie sukasi. Dabar su savo XT 8tuku naudoju ketvirta laiku keičiama grandine. 9tukas spėju laiko mažiau nes plonesnes zvaigzdės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-07-31 14:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-06-06 19:32
Pranešimai: 21
Miestas: kaunas
savo pirmaja (orginalia) grandine pakeiciau panasiai po 20-25k km (penki metai) nors paskutinius menesius tai jau pribaiginejau. tai pilnai sutinku su nuomone, kad cia kiekviena karta reikia individualiai ziureti.

piktazJDS rašė:
Kestis rašė:
Įdėmiau paskaityk. Čia buvo kalbama, kad kas 1000km keitimui naudojamos trys tos pačios grandinės paeiliui, kad maždaug vienodai diltų, o ne 10-15 grandinių...


O aš kalbu apie tai, kad neįsivaizduoju kiek km reikia numinti ir kokiomis sąlygomis, kad grandinė ir žvaigždės tiek susitrintų, kad pradėtų prašokinėti ir tektų ją keisti :). Todėl man automatiškai kyla klausimas - ar tai nėra eilinis pardavėjų rinkodaros triukas, skirtas ištraukti papildomą litą iš mūsų kišenių?


25 000 po to jau pradeda sokineti ir tai ne ant visu zvaigdziu (su reciau naudojamom kaip niekur nieko vaziuoja)
P.S. pas mane beveik visada buvo geras kelias ir tik retsykiais koks zvyrkelis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-08-01 20:22 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 20:00
Pranešimai: 2125
Vyrai, nesikarsciuokim, prasau :)
Bet 25 000 grandinei ..... na, as kartais paskaitau ir fantastika. dabar damusineju - ne daugiau 5000 "saudo" visos pavaros ir visos kombinacijos , o mazgai ne is maximos :)

_________________
Geriau uždegti bent vieną žvakę, negu keikti tamsą...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-08-03 21:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-06-06 19:32
Pranešimai: 21
Miestas: kaunas
nu cia mano labai apytiksliais paskaiciavimais nes penkos metus vazineta ir nekart nekeista o per sezona nuvaziuojama apie 4-6 tukst KM nu taip ir gaunasi nes vazineta daug o kad butu kas keista tai nezinau (nei sese pries mane kuri vazinejo nekeite (ar bent nezinau) nei as (iki siu metu)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-08-04 15:54 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-29 16:24
Pranešimai: 333
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Z.
tai čia gal turistukas su šešiom pavarom?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-08-04 23:42 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Ant MTB XC dviracio man nei viena grandine nelaike nei 1000 km, pakeistos jau 4 grandines, max laike 850 km, min ~650 km. Pavelavus pakeisti grandine, po ~ tu 850 km teko keisti ir galine kasete, nes beviltiskai prasokinejo bent 4 zvaigzdutes.
Ant mano 7-tuko turisto grandine laiko po 3000-5000 km, priklausomai, kiek dviratis vaziuoja zygiuose su svoriu ir kokias keliais. kas vaziavo dabar aplink Dzukija, tai tokio tipo marsrutai mano megstamiausi ;-) bet grandines tokiuose ilgai nelaiko :lol:
Siaip ramiai po miesta ar uzmiesti vazinejant 18-21 pavaru dviraciui grandine gali atlaikyti ir kokius 8000-9000 km. man viena sena gera grandine ant 7-tuko taip laike ~8000 km (tame tarpe ir keli zygeliai, nemazai pasivazinejimu).

jau buvo daug rasyta, kad pavelavus keisti grandine, teks keisti ir galine kasete kartu. o kartais ir priekini zvaigzdziu bloka. tai ir skaiciuoji, kokia sistema sudeta, kokios noresi, ar verta laiku keisti grandine, ar drozti iki pergales visa komplekta.
Taip pat rasyta, kad senesniems 15-18-21-24 pavaru dviraciams naudojamos storesnes grandines, kuriu tarnavimo laikas gali buti ilgesnis (priklausomai kaip dviratis naudojamas). o su 27 pavarom plonesnes grandines, ir greiciau issitampo-dyla, todel trumpiau tarnauja.

Apie grandines tarnavimo laika 25000 km sunkiai isivaizduoju. gal is kokio ypatingo metalo pagaminta ir ypatingai saugant vazinejama buvo :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-08-05 10:35 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-24 14:07
Pranešimai: 1084
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Imantas Bruožis
25000 grandinei man irgi kelia įtarimų... Su savo kadaise turėtu Phanter pravažiavau ~8000, bet tai gerais keliais daugiausia ir nesidraskant. Buvo 8-kas grandinė.
~650 kitas kraštutinumas, bet Linas aprašo kokiom sąlygom važiavo ir matomai buvo sunktas dviratis iš paskutinių. :)

_________________
suk iš kelio dėl takelio


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-09-21 20:37 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-08-21 11:08
Pranešimai: 492
Vakar pakeičiau grandinę. Šiandien važiuojant pirmus ~15km ištisai šokinėjo, bet paskui jau ant kai kurių žvaigždžių nustojo šokinėt, nebent tik į kalnus varant retkarčiais. Jau galvojau, kad reiks kasetę keist, bet jei visiškai nustos šokinėt, tai bus gerai ir sena :idea:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-09-24 19:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-04-10 22:04
Pranešimai: 8
:cry: Nusivyles. Prisiskaiciau cia visokiu patarimu kad geriausia keisti grandine kas 1000km tai pasikeiciau po 900km. Ir ka galiu pasakyti - visiskas pravalas. Komplektacija - shimano deore LX 9 su KMC X9 93, po 900km pasikeiciau i kita KMC X9 93. Jau keiciant grandine palyginau sena( su ta kuria 900km nuvaziavau) su nauja tokia pacia, per visa ilgi istiesiau ir pastebejau kad sena issitempe per puse narelio. Dabar su nauja vaziuoti tai beveik savizudybe( nuvariau tik 23km), ant 3 (skaiciuojant nuo maziausiu) zvaigzdes dar siek tiek vaziuoti galima, o ant 4 visiski ragai. Zinoma ta 4 ir yra mano einamiausia. Tai klausimas - ar man zulinti saikingai kryziuojant grandine ant kitu zvaigzdziu kol prasitems, ar deti atgal sena ir varyti iki jos galo(aisku ir kartu galinio bloko galo)?
P.S. pries tai turejau kazkoki papigiai sram galini bloka ir tokio pat lygio sramine grandine. Gintarius man sake - na tipo 9tukai tai reikia keisti kas 2000km. Tuomet galvojau - skubu as is taves pirkti ir bakes metyti kas 2000km. Ir ne be pagrindo - nuvariau su ta kombinacija virs 11000km, ir droziau normaliai, ir per zvyrkelius turistinius su apkrauta bagazine +20kg, zodziu tikrai negailejau. Dabar su super Deore LX ir ta KMC tik 900km vien tik plentu, tikrai nesidraskiau ir jau galima sakyti 2 zvaigzdes gerokai apdroztos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-09-24 22:47 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Grandine devisi ne vien pagal nuvaziuotus km, bet ir pagal naudojimo intensyvuma, kokiomis salygomis buvo vaziuota, etc. Dabartines grandines, kaip ir visi daiktai, yra daromos "vienkartines" gan trumpam tarnavimo laikui :-( Tad nera ko lyginti su kazkada naudotom "senom" grandinem.

Pagal aprasyma, tai kasetei jau galas. Toliau droziant ja su sena grandinem, greiciausiai nuvarysi ir priekini zvaigzdziu bloka, tada galesi keisti visa sistema. Arba keisk kasete ir dek ta nauja grandine. O siaip nusipirk grandines ilgio matuokli ir dazniau pamatuok grandine del issitampymo, kad nebutu per velu keisti.
As parduodu toki matuokli
Paieskojes ju gali rasti pigesniu arba brangesniu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-09-24 22:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-04-10 22:04
Pranešimai: 8
Na vartojimo salygos buvo galima sakyti idealios, tik sia vasara, per lietu nevazineju. Priziurejau irgi galima sakyti idealiai, nebuvo nei purvina, smeliu apsinesus, pastoviai adekvaciai sutepta. O ar keisti galini simpleksa del galiniu 2 zvaigzduciu irgi klausimas. Su sena grandine viskas idealiai sukasi.
P.S. kas del senesniu kaseciu ir grandiniu,tai senesne kasete buvo pirkta pries 4 metus ir berods yra SRAM PG-950


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-09-25 00:19 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Sakyčiau važinėk su sena, kol viskas sueis, tada tik papildomai reiks įsigyt vidurinę priekinę ir galines žvaigždes.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-09-25 21:02 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-08-21 11:08
Pranešimai: 492
Megejas rašė:
:cry: Nusivyles. Prisiskaiciau cia visokiu patarimu kad geriausia keisti grandine kas 1000km tai pasikeiciau po 900km. Ir ka galiu pasakyti - visiskas pravalas. Komplektacija - shimano deore LX 9 su KMC X9 93, po 900km pasikeiciau i kita KMC X9 93. Jau keiciant grandine palyginau sena( su ta kuria 900km nuvaziavau) su nauja tokia pacia, per visa ilgi istiesiau ir pastebejau kad sena issitempe per puse narelio. Dabar su nauja vaziuoti tai beveik savizudybe( nuvariau tik 23km), ant 3 (skaiciuojant nuo maziausiu) zvaigzdes dar siek tiek vaziuoti galima, o ant 4 visiski ragai. Zinoma ta 4 ir yra mano einamiausia. Tai klausimas - ar man zulinti saikingai kryziuojant grandine ant kitu zvaigzdziu kol prasitems, ar deti atgal sena ir varyti iki jos galo(aisku ir kartu galinio bloko galo)?
P.S. pries tai turejau kazkoki papigiai sram galini bloka ir tokio pat lygio sramine grandine. Gintarius man sake - na tipo 9tukai tai reikia keisti kas 2000km. Tuomet galvojau - skubu as is taves pirkti ir bakes metyti kas 2000km. Ir ne be pagrindo - nuvariau su ta kombinacija virs 11000km, ir droziau normaliai, ir per zvyrkelius turistinius su apkrauta bagazine +20kg, zodziu tikrai negailejau. Dabar su super Deore LX ir ta KMC tik 900km vien tik plentu, tikrai nesidraskiau ir jau galima sakyti 2 zvaigzdes gerokai apdroztos.

Pavažinėk dar biški ir turėtų būt gerai, nes aš su nauja grandine jau 180km pramyniau, tai ant plento važiuojant jau beveik nebešokinėja, aišku-tinkamai pavaras pasirenkant. Iš pradžių man irgi žiauriai šokinėjo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Grandines keitimas
StandartinėParašytas: 2008-09-25 21:08 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 22:41
Pranešimai: 1429
Miestas: Kaunas
Skype: dinuxlt
Vardas, Pavardė: Dainius, Sakalinskas
O ką kalnuose darai?
Brrr negerai taip. Turi viskas susiderinti iškarto, na nebent vos vos kažkas krebžda. Važinėdamas ant sudrožtu žvaigždžių su nauja grandine, ar atvirkščiai, tiesiog gadini kątik įdėta naują detalę.

_________________
Merida Sport 100 custom


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 752 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 38 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai