Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 17:23

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 409 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2008-05-28 23:35 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Ir kokios baudos už tokio reikalavimo nesilaikymą? [moderatoriaus papildymas: už važiavimą šaligatviais]

_________________
hydraepic.lt


Paskutinį kartą redagavo Kestis 2010-08-10 09:57. Iš viso redaguota 4 kartus.
pakoreguotas temos pavadinimas


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 09:03 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 22:41
Pranešimai: 1429
Miestas: Kaunas
Skype: dinuxlt
Vardas, Pavardė: Dainius, Sakalinskas
Patikslink klausimą, nes takeliais yra labai plati savoka.

_________________
Merida Sport 100 custom


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 10:30 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Aš čia ne visai į temą, bet apie eismą. Šiandien einu į darbą (Vilniuje) perėjoje šalia pėstiesiems skirto šviesoforo su žmogeliukais pamačiau šalia prisuktą ir veikianti analogišką su dviračiais :shock:
Nežinojau, kad tokie Lietuvoje turėtų būti. Reiks įsigyti naujas taisykles ir perskaityti.
Tik dėl tų šviesoforų nežinau ar džiaugtis ar liūdėti, pagal mane dviratininkams skirtus pinigus geriau būtų kitur skirti, nors matyt koks nors ES projektas to reikalavo, tad sumoje komiška situacija atrodo - šviesoforas yra, o važiuoti takų tai nelabai yra :?

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 10:58 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Dainiau, pataisiau: šaligatviais.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 11:07 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 22:41
Pranešimai: 1429
Miestas: Kaunas
Skype: dinuxlt
Vardas, Pavardė: Dainius, Sakalinskas
Bandau atsakyti, citatos iš KET (http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaiesk ... _id=284131):
II.9. Dviratis – bet kuri ne mažiau kaip du ratus turinti transporto priemonė, varoma tik ja važiuojančių asmenų raumenų jėga, naudojant pedalus ar rankenas. Į šią sąvoką neįeina neįgaliųjų vežimėlis.
II.42. Šaligatvis – pėstiesiems skirta kelio dalis, esanti prie važiuojamosios dalies arba atskirta nuo jos.
II.30. Pėsčiasis – asmuo, esantis kelyje ne transporto priemonėje, taip pat važiuojantis neįgaliųjų vežimėliu, riedučiais, riedlente, paspirtuku, vedantis dviratį, mopedą, motociklą, traukiantis (stumiantis) rogutes, vaikišką ar kitokį vežimėlį. Pėsčiuoju nelaikomas asmuo, dirbantis kelyje: jam kelias yra darbo vieta.
II.48. Važiuojamoji dalis – kelio dalis, skirta važiuoti transporto priemonėms. Kelias gali turėti keletą važiuojamųjų dalių, atskirtų viena nuo kitos skiriamosiomis juostomis arba esančių skirtingame lygyje.

Va kelios citatos iš kurių aiškiai matosi, kad dviratis yra trasporto priemonė, o trasporto priemonės važinėja važiuojamają kelio dalimi. Šaligatvių galima tik vestis dviratį.

Redaguota. Dar viena citata:
VIII.104. Važiuoti dviračiu ar mopedu leidžiama tik dviračių takais, o kur jų nėra – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu pagal eismo kryptį. Kai dviračių tako nėra, o kelkraštis netinkamas, leidžiama važiuoti viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus šių taisyklių 150 punkte numatytus atvejus. Važiuodamas kelkraščiu, dviračio ar mopedo vairuotojas neturi trukdyti ar kelti pavojaus pėstiesiems.

_________________
Merida Sport 100 custom


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 11:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-05-26 00:25
Pranešimai: 22
Miestas: KAUNAS
O tai kaip gali nubausti? Nes pagal tokias taisykles, tai ir vaikus su dviračiais reikia į gatves išvaryti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 11:20 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Ačiū. O bauda?

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 11:23 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
sena daug kartu buvusi diskusija. dviraciu saligatviais suaugusiems zmonems vaziuoti negalima pagal KET (zr. Dinuxo informacija). bet visi vaziuoja, niekas nekreipia demesio ir niekas negaudo ir jokiu baudu nedalina. Taciau jei dviratininkas vaziuodamas saligatviu sukels eismo ivyki (tokiu atveju pasitaiko), nezinia kaip policija paziures, nes dviratininko ant saligatvio neturi buti. kam baisu gatvemis, vaziuokite saligatviais.

Nors mano nuomone - dviratis transporto priemone ir nera ko trukdyti piestiesiems. varykite i gatves, tada musu bus daug ir bus saugiau, nes vairuotojai greitai ipras prie daug dviratininku gatveje. Gatveje daug patogiau, geresne danga :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 12:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-05-20 19:13
Pranešimai: 363
man buvo viena karta vaziavau lasives al. dviraciu taku ir kazkoks vaikas isbego i ta taka nespejau sustot ir nutrenkiau as ji. sustojau pribego motina jo sako tu pyp pyp pyp ka darai ar nori kad as tau policija iskviesciau, as sakau dw kviesk. ta boba i mane paziurejo, pamate kad dviraciu take viskas ivyko ir nuleidus akis nuejo. dar norejau as ja pasiust bet nesiunciau :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-05-29 12:57 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
Galima nerašyt ne į temą? Ačiū.

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-07-03 02:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-03 01:43
Pranešimai: 12
Miestas: Vilnius
Sveiki,
nusipirkau dviratuką ir kasdien iš Baltupių į Savanorius važinėju darban. Teisių dar neturiu (gėda), tačiau KET daugiau ar mažiau moku, bet jau tai, kas liečia automobilius.

Stengiuosi kuo mažiau važinėti šaligatviais, bet kol kas susiduriu su keletu problemų, tad būčiau labai dėkingas jei duotumėt patarimų/pamokytumėt.

1. Kaip pagal KET reikėtų (kaip jūs darot?) pervažiuoti sankryžą, kai važiuojama keliu turinčiu >1 juostą viena puse ir dešine juosta galima sukti į kairę arba važiuoti tiesiai? Aš važiuoju pirma juosta, tačiau kai už manęs esantis automobilis gali sukti dešinėn, o man dega raudona - pasimetu ir užšoku ant šaligatvio :)
2. Kaip reikia važiuoti per kamščius? Daugelis, kiek skaičiau, važiuojate tarp eilių. O kaip reikėtų pagal KET? Laukti su visu kamščiu? Aš vėl gi užšoku ant šaligatvio.
3. Tai vis dėlto, galima sukti į kairę ar negalima? Kiek skaitau, tai vieningos nuomonės nėra. Jeigu galima, tai reikia sugebėti kažkaip persirikiuoti į kairę juostą, kas man labai jau nejauku :)
4. Ar važiuojat per raudoną, kuri reguliuoja tik pėsčiųjų perėją lygiame kelyje, o pėsčiųjų nėra arba jie praėję? Aš važiuoju, man atrodo kažkaip kvaila laukt ir manau, jog niekam nekliudysiu pravažiuodamas vėžlio greičiau per tuščią perėję. Tik nesinori automobilininkų erzint.

Ačiū.

P.S. jei pirmam klausime nesąmonių prirašiau tai sakykit - mėginsiu papiešt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-07-03 10:51 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-07-30 21:54
Pranešimai: 578
Miestas: Kaunas, Vilnius
Skype: gustlina
Vardas, Pavardė: Linas
1. Važiuoju kaip ir automobiliai, jei iš pirmos negalima tiesiai, o man reikia tiesiai, tai gerai apsižvalgęs rikiuojuosi į antrą ir varau (varnių nuokalnė). Jeigu iš pirmos galima sukt į dešinę ir tiesiai, tiesiai dega raudona, o į dešinę leidžia sukti papildoma sekcija, tai prisispaudi prie kelkraščio, praleidi automobilius norinčius sukti, ir pakol užsidega žalia tiesiai, sukančių auto jau būna nebelikę arba stovi jų vietoje toks pats, laukiantis važiuoti tiesiai (taikos/savanorių).
2. Tai vienas didžiausių privalumų, mano subjektyvia nuomone ;) Važiuoju tarp eilių (dažniausiai tarp pirmos eilės ir kelkraščio) ir galvoju kaip man automobilistai pavydi.
3. Į kairę sukti draudžiama kai yra "intensyvus eismas", o kas yra "intensyvus eismas" nėra reglamentuota, taigi čia vadovaujuosi sveiku protu. Jeigu Man paprasčiau, greičiau persivest dviratį požemine perėja tai taip ir darau. Su laiku išmoksi greitai sukinėti galvą atgal, ir vairas nuo to nekreivalios ;)
4. Aš linkęs per raudoną nevažiuoti, dažniausiai turiu laisvų 30 sekundžių ir pan, nebent važiuoju kartu su didelės charizmos velomanu, visiems gerai žinomu pažeidėju... :D

_________________
=]


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-07-03 12:44 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-04-17 12:58
Pranešimai: 613
Miestas: Vilnius
Skype: gl3333
Vardas, Pavardė: Giedrius
tai kuris cia toks (pazeidejas) ? :mrgreen:

_________________
ne visada norai sutampa su galimybem ...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-07-03 13:38 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-31 00:18
Pranešimai: 3731
Miestas: Kaunas
O ką pažeidė? Reikės policijai paskambint :roll:

_________________
hydraepic.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2008-07-03 13:39 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-07-30 21:54
Pranešimai: 578
Miestas: Kaunas, Vilnius
Skype: gustlina
Vardas, Pavardė: Linas
Galvok plačiau, iš to, kad jį nubaus mums jokios naudos.
Geriau slapta "jį" fotkint, pririnkt daug kompromato, ir tuomet šantažuot!!!

_________________
=]


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 409 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 26 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai