Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-04-25 05:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2007-10-23 00:46 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 20:00
Pranešimai: 2125
Labilios psihikos ir siaip pasilinksminimus megstantiems skaityti NEREKOMENDUOJAMA

Info gauta is ausradei , dekui jai


NĖRA nė vieno žmogaus organo, kuriam nekenktų alkoholis, bet patys didžiausi pasikeitimai vyksta galvos smegenyse. Šitas nuodas kaupiasi smegenyse. Bokalas alaus, stiklinė vyno, taurelė degtinės - juose esantis spiritas kartu su krauju patenka į smegenis ir intensyviai ardo galvos smegenų žievę. Smegenų ardymo mechanizmas seniai žinomas ir labai paprastas.

1961 metais trys JAV fizikai (Naisli, Maskaw ir Pinington - pavardės užrašytos iš klausos) per ilgo židinio nuotolio mikroskopą tyrinėjo žmogaus akį. Per vyzdį jie stebėjo mažiausius akies tinklainės kapiliarus. Matė, kaip jais teka kraujas, kapiliarų sieneles, tekančius raudonuosius ir baltuosius kraujo kūnelius, ir tą vaizdą filmavo. Vieną pirmadienį, stebėdami eilinio kliento akį, nustebo. Šio žmogaus kraujyje matėsi trombai: sulipę raudonų ir baltų kraujo kūnelių gniutulai. Tuose gniutuluose jie suskaičiavo po tris, penkis, dešimt, keliasdešimt, po šimtą ir net po tūkstantį sulipusių kūnelių. Fizikai tuos sulipusius gniutulus pavadino vynuogių kekėmis. Fizikai išsigando, o žmogus atrodo nieko nejaučia. Antro, trečio klientų kraujas buvo normalus, o ketvirto kraujyje – vėl trombai. Pradėjo aiškintis, ir paaiškėjo, kad anie du vyrai vakar gėrė.

Fizikai čia pat padarė eksperimentą. Blaiviam žmogui davė išgerti bokalą alaus ir po penkiolikos minučių to žmogaus kraujyje atsirado alkoholiniai eritrocitų gniutulai. Fizikai padarė mokslinį atradimą – jie įrodė, kad ne tik mėgintuvėlyje alkoholis sukrešina kraują, bet ir kraujagyslėse.

Biologijos mokytojas devintokams galėtų vaikams parodyti alkoholio poveikį kraujui. Bandymas labai paprastas. Imamas mėgintuvėlis su vandeniu, įlašinami keli kraujo lašai. Vanduo nusidažo rausva spalva. Į tą patį mėgintuvėlį įlašinama keletas lašų degtinės ir tiesiog akyse kraujas virsta dribsniais.

Fizikai pastudijavo medicininę literatūrą ir savo nuostabai atrado, kad medicina 300 metų alkoholį aprašo kaip narkotinį - protoplazminį nuodą. Alkoholis, patekęs į kraują, pažeidžia eritrocitus: panaikina jų silpną elektros krūvį. Todėl eritrocitai nebeatstumia vienas kito, o sulimpa. Stambiose kraujagyslėse tie eritrocitų gniutulai didelio pavojaus nekelia, nebent tiems, kurie ilgai vartojo alkoholį. Jų veidas ir nosis įgyja tam tikrą spalvą. Žmogaus veide ir nosyje daug smulkių išsiraizgiusių kraujagyslių. Kai prie kraujagyslių išsišakojimo atitekėjęs eritrocitų gniutulas jį užkemša, kapiliaras išsipučia, apmiršta ir keičia nosies bei veido spalvą.

Tačiau visų, kas geria nors kiek alkoholio, smegenyse vyksta lygiai tas pat. Smegenyse yra 15 milijardų nervinių ląstelių – neuronų. Kiekvieną neuroną maitina mikrokapiliaras. Mikrokapiliaras yra toks plonas, kad eritrocitai į neuroną gali patekti tik iš eilės po vieną. Kai prie mikrokapiliaro prisiartina sulipę eritrocitai, jie jį užkemša. Po 7-9 minučių nervinė ląstelė – neuronas – miršta. Tik tiek ji gali išgyventi be deguonies. Po kiekvienų išgertuvių žmogaus galvoje atsiranda naujos žuvusių neuronų kapinės. Kai skrodimo metu atidaroma saikingai gėrusio, pavyzdžiui, avarijoje žuvusio žmogaus kaukolė, gydytojai mato tokį pat vaizdą: susiraukšlėjusios, mažesnės smegenys. Visas smegenų žievės paviršius nusėtas mažais randeliais ir žaizdelėmis. Tai smegenų dalys, kurias sunaikino alkoholis.

Kai gydytojai skrodžia alkoholiu apsinuodijusius alkoholikus, jie stebisi ne tuo, kiek pakenktos smegenys, o kaip su tokiomis smegenimis žmogus galėjo gyventi. Alkoholis - pati galingiausia klastinga priemonė, pamažu naikinanti protą. Jeigu geria visa tauta - naikinamas visos tautos protas. Alkoholis protingus, mąstančius žmones paverčia dvikojais darbiniais gyvūnais, su vienintele mintimi: kaip nors su kastuvu ištempti iki pietų, o po pietų nusigerti ir užsimiršti.

Kas atsitinka su žuvusiomis smegenų ląstelėmis? Temperatūra kaukolėje – 36oC. Žuvusios ląstelės ima pūti ir irti. Tos pūvančios smegenų ląstelės ir yra pagiringos galvos skausmo priežastis. Kad pūvančios ląstelės visiškai neapnuodytų smegenų, organizmas, joms išplauti, į smegenis pumpuoja daug vandens. Tas skystis tarsi replėmis spaudžia ryte pagiringą galvą. Skysčiai išplauna smegenų ląsteles ir kartu su šlapimu patenka į kanalizaciją. Todėl įsiminkite: kas geria alų, vyną ar degtinę, tas kitą dieną šlapinasi savo smegenimis! Absoliučiai tikslus mokslinis aforizmas. Daug alaus išgėrei – daug smegenų į unitazą išpylei, mažai išgėrei – mažai išpilsi, tačiau išpilsi bet kuriuo atveju, nes toks yra narkotinio nuodo – alkoholio veikimas.

_________________
Geriau uždegti bent vieną žvakę, negu keikti tamsą...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-10-23 08:52 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-04-17 12:58
Pranešimai: 613
Miestas: Vilnius
Skype: gl3333
Vardas, Pavardė: Giedrius
viskas - daugiau negersiu !!! maziau irgi nea :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-10-23 16:11 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 21:20
Pranešimai: 479
Miestas: kaunas
na smegenu zmogus naudoja labai nedidele dali tik, o visa kita tik balastas. o balastas geriau unitaze negu galvoj. ir taip pat yra irodyta, kad saikinga alkoholi naudoti yra sveika, cia gyti informacija i vienus vartus :) va apie ta pati issamiau:

Gydomą mažų vyno dozių vartojimo poveikį nuolat pabrėždavo savo darbuose Avicenna (kuris pats tarp kitko buvo didelis megėjas išgerti). Galenas - gemeopatijos išradėjas, pagrindinį savo receptų kiekį paliko ne žirnelių pavidale, kurie neturi sudėties, o spirtinių gydomųjų augalų užpiluose. Rusijoje žodis "degtinė" reiškė "užpilas". Buvo "krūtinės" degtinė su meta, su ją gydydavo kosulį, vartojant 3 kartus į dieną po puse šaukšto (apytiksliai 10g) Buvo taip pat "skrandinė" degtinė su pipirais ir kitais prieskoniais tam kad padidinti apetitą. Spanguolinė ir meduota degtinė kūno temperatūros sumažinimui. Visos šitos degtinės budavo vartojamos labai mažais kiekiais.
Jau 70-ųjų mūsų amžiaus metų pabaigoje, Amerikos mokslininkai priėjo prie išvados, kad maži alkoholio kiekiai (25-35g gryno spirito 70kg kūno svoriui) gali utilizuotis organizmu be kokių nors pašalinių pasekmių. Taip pat mažų alkoholio dozių įvedimas į organizmą, privedinėjo prie to, kad cholesterino sudėtis mažėjo, ir lėtėjo aterosklerotiškas procesas. Skirtingai nuo vandens alkoholis yra labai geras riebalų ir cholesterolio tirpiklis. Mūsų laiku praeina ekperimentalu patikrinimą toks aterosklerozės gydymo būdas, kaip lokaline perfuzija etalonu (lokalinis pravalimas spiritu) Tai darosi taip: kraujagyslės dalį, kuri yra pažeista stambesniu aterosklerotišku trombocitu, išsijungia iš bendrosios cirkuliacijos ir prasiplauna 60% spirito tirpalu. Aterosklerotiški trombocitai žymiai sumažėja pagal savo dydį.
Tos pačios alkoholio dozės (25-35g spirito 70kg kūno svoriui) įtakoja audininiam padidėjimui (antivėžyniam imunitetui.)
Viskas būtų labai gerai, jeigu ne vienas didelis "bet". Alkoholis turi ryšku euforizuojantį efektą. Jis greitai pagerina nuotaiką, suteikiant nors ir laikiną, bet pilnai jaučiamą antidepresinį efektą.
Su laiku organizmas utilizuoja alkoholį vis pilniau ir pilniau, išleidžiant jį į energetinius poreikius. Dėl šitos priežasties vėliau euforizuojantis alkoholio poveikis silpnėja. Reikalaujamos vis didesnės ir didesnės euforijos palaikimo dozės. Alkoholis vis daugiau įsijungia į normalią medžiagų apykaitą ir psichologinė priklausomybė neišvengiamai keičiasi fizine priklausomybe. Ir tokiu atveju jau ne alkoholio vartojimas suteikia euforiją, o alkoholio trūkumas sukelia nervų depresiją. Gerti tada tenka ne tam kad pagerinti nuotaiką, o jo palaikimui nors vidutiniame lygyje.
Ne pradėsime gilintis į visas alkoholio formavimo subtilybės. Išskirsim tik vieną. Vartojant alkoholį kiekvieną dieną netgi mažomis dozėmis, alkoholizmas formuojasi neišvengiamai 90 atvejuose iš 100. Suaugusiam sveikam vyrui alkoholizmo susiformavimui reikalingi 1,5-2 mėnesiai kasdieninio alkoholio vartojimo net ir mažomis dozėmis. Moterims reikia 1-1,5 mėnesio. Paauglui pakanka 2 savaičių. Septinių metų vaikui pakanka 7-10 dienų.
Dauguma gydytojų yra įsitikinę, kad alkoholizmas yra neišgydomas. Pirmiausiai todėl, kad vyksta nesugrįžtamieji pasikeitimai nervinių ląstelių struktūroje didelių galvos smegenų pusrutuliuose. Ryšyje su tuo yra būtina visas pastangas sukoncentruoti alkoholizmo atsiradimo sustabdymui. Iš šito požiūrio yra prasmė visiškai atsisakyti nuo alkoholio vartojimo net ir mažų dozių su gydymo tikslu. Alkoholio nauda yra galu gale ne tokia jau ir didelė, o alkoholinės priklausomybės rizika yra labai didelė, ypatingai mūsų neprastais laikais.
Labai rimtas alkoholio kaip vaisto trūkumas yra siaura jo terapinio poveikio platuma. Kas yra terapinė platuma? Tai skirtumas tarp gydomos ir toksinės preparato dozės. Tam kad sukelti toksinį kai kurių preparatų poveikį, jų terapinės dozės reikia padidinti 200-300 kart. Vaistų pavyzdžiu, su didele terapinio poveikio platuma gali būti augalai-adaptogenai, kofeinas ir kai kurie kiti preparatai. Kas liečia spiritą, tai apsinuodyti juo yra labai lengva. Pakankama perdidinti gydomą dozę 1,5-2 kartus, kaip iškarto pasirodys aiškus toksinis poveikis. Tai ir yra maža terapeutinė platuma.
Mažesnių dozių vartojime negu 25g 70kg kūno svoriui (priminsime kad kalba eina apie gryną spiritą, o ne apie alkoholinius gerimus) alkoholis suteikia lengvą energetinį ir lengvą anabolinį poveikį. Vyksta lengvas skydinės liaukos su vienodu smegenu antinksčio darbo aktyvavimu. Lengvas parasimpatinės nervų sistemos veiklos stabdymas priveda prie savotiško "pristabdymo" simpatinės. Tuo iš dalies ir yra išaiškinamas alkoholio euforinis poveikis.
25-35g diapazone 70kg kūno svoriui anabolinis alkoholio poveikis neutralizuojasi jo didejančiu kataboliniu poveikiu gliukokortikoidinių hormonų išmetimo į kraują būdu. Šitose dozėse alkoholis bendrai yra neutralinis faktorius anabolizmo procesams. Simpatinės nervų sistemos tonusas prie tokio dozavimo dar daugiau didėja. Tuo sąlygojasi antiuždegiminis ir antialerginis alkoholio poveikis.
Padidinant alkoholio dozavima virš 35g 70kg kūno svoriui įvyksta somatropininio hormono išmetimo į kraują blokavimas. Tai beveik 80% sumažina intensyvumą anabolinių procesų baltymų struktūrose. Anabolizmas riebalų audinyje, atvirkščiai, aktyvuojasi, nes somatropinas yra "riebalo mobilizuojantis" faktorius. Jo pašalinimas priveda prie riebalinio audinio katabolizmo sulėtėjimo su tuo pačiu metu jame anabolinio proceso sustiprėjimu. Somatropino koncentracijos sumažėjimas kraujyje priveda prie gliukozės ir riebalinių rūgščių sudėties kraujyje sumažinimo (Somatropininis hormonas yra vienas iš pagrindinių faktorių, mobilizuojančių riebalų rūgštis ir padidinamų gliukozės kiekius kraujyje) Kraujo cukraus kritimas plius amino rūgščių kiekio kritimas sukelia apetito padidėjimą arba net lengvą alkio jausmą. Alkoholis didina apetitą, ir šita jo savybė jau senai yra naudojama medicinoje. Beda tačiau tame, kad apetito padidėjimas, kaip alkoholio vartojimo rezultatas, susijungia su baltyminio anabolizmo blokavimu. Riebalinis anabolizmas tuo metu sustiprėja.
Kas gaunasi? Prie 35g gryno alkoholio vartojimo 70kg kūno masei padidėja apetitas ir žmogus suvalgo maisto kiekį kelis kartus daugiau negu įprastai. Baltyminiai sintetiniai procesai tuo metu sulėtėja ir visi maistiniai faktoriai eina riebalinio audinio susiformavimui. Reguliarus alkoholio vartojimas priveda prie kūno svorio padidėjimo už poodinio riebalinio sluoksnio ląstelės sąskaita, ir tuo pačiu laiku raumenų masės sumažinimo. Tokios dozės yra katabolinės raumens audinio atžvilgiu, ir anabolinės riebalinių audinių atžvilgiu. Raumens audinio dalies sumažinimas prie tuo pat metu riebalinės dalies padidėjimo - suderinimas yra labai netinkamas.
Reguliarus alkoholio vartojimas tarp visko kito priveda prie tvirto skydinės liaukos funkcijos sustabdymo. Skydinės liaukos funkcijos sustabdymas sulėtina fiziologinį riebalinio audinio suirimą (katabolizmą), mažai įtakojant raumens audinio katabolizmą, t.y. iš esmės jo nesulėtinant. Viskas tai keičia taip pat tarpusavyje raumeninio ir riebalinio audinio santykį ne į geresnę pusę. Dėl teisybės reikia vis dėlto pabrėžti, kad vienkartinis 35g gryno spirito vartojimas (~ 100g degtinės) padidina organizmo tvirtumą radioaktyviam spinduliavimui kaip tik dėl tos skydinės liaukos funkcijos sužeminimo ir aukštai toksiškų laisvųjų radikalų organizme atsiradimo sumažinimo (savaime radionuklidų žalojantis poveikis yra reliatyviai nedidelis. Jis daugart organizme padidėja dėl to, kad radionuklidai katalizuoja laisvųjų radilakų atsiradimą, kurie yra pagrindinis pažeidimo agentas) Buvimas užkrėstoje teritorijoje turi visada laikiną charakterį ir tokiu atveju mažų alkoholio dozių vartojimas yra pateisinamas. Pažymimas dar yra ir toks faktas, kad alkoholio dozės padidinimas daugiau negu 35g ne priveda prie radio- apsauginio efekto.
Labai nepaprastas yra klausimas apie alkoholio poveikį lytinėms liaukoms. Alkoholiniai gėrimai kurių sudėtyje tipinis etilinis spiritas, nesuteikia vyrams androgenų sumažėjimo kraujyje. Netgi atvirkščiai, dauguma tyrinėtojų pabrėžia testosterono padidėjimą alkoholikų kraujyje. Tačiau ryšyje su tuo alkoholikų džiaugsmas buvo per ankstus. Paaiškėjo, kad alkoholio savybė slopinti parasimpatinės nervų audinius, blokuoja visas lytinio akto detalės: visuose lygiuose yra pažeidžiamas jautrumas. Beto ir pats testosterono lygio padidėjimas susijungia kartu su jautrumo audinių kritimu lytinių hormonų atžvilgiu.
Alus, paliginime su kitais alkoholiniais gėrimais, savo sudėtyje turi ne tik etilinį spiritą, bet dar ir aukštai molekulinius spiritus tokius kaip rūgimo produktus, ir taip pat augalinius estrogenus. Estrogenai nors ir augaliniai, bet organizmą veikia taip pat kaip ir gyvuliniai. Testosterono efektai neutralizuojasi. Štai kodėl vyrai kurie dažnai geria alų, greitai tampa pagal savo kūno kontūrus panašus į moteris. "Alaus alkoholizmas" kai kurių mokslininkų-narkologų veiklose, jau išsiskiria kaip savarankiškas susirgimas.
Alkoholio naudos ir kenksmingumo debatai prasidėjo ne šiandien. Jie jau tęsiasi daug amžių. Mokslinių pranešimų kiekis apie alkoholio žalą buvo lygus pranešimų skaičiui ir apie jo naudą.
Apsvastant visus "už" ir "prieš", mes galime prieiti prie išvados, kad alkoholis, panašume su visomis kitomis jungtimis, įvedančių į organizmą, neturi nei absoliutinių teigiamų, nei absoliutinių neigiamų požymių. Viskas priklauso nuo vartojamo alkoholio kiekio ir vartotojo pradinės būklės. Vidutiniškai statistiniam sveikam 70kg svorio žmogui, alkoholinio gėrimo dozė, turinti iki 25g gryno spirito, suteiks labai lengvą anabolinį ir antikatabolinį poveikį. Prie to yra turima omeny, kad visa alkoholio dozę yra vartojama vieną kartą į parą. Nuo 25 iki 35g dozė jau neturės analoginio efekto, bet taip pat sukels ir imuniškai stimuliuojantį ir hipocholesterinemuojantį poveikį. Tokiu atveju radioaktyviniam spinduliavimui organizmo atsparumas didėja. Didesnė negu 35g dozė sukelia ryšku katabolinį ir antianabolinį efektą.
Trumpiau sakant, iki 25g gryno spirito galima išgerti su nauda, o iki 35g galima išgerti be kenksmingumo. Viskas kas viršis, jau kenksminga.
Taip pat yra būtina turėti omeny kad moters organizme alkoholis metabolizuojasi lėčiau, negu vyro organizme, ir moterims reikalingos mažesnės dozės. Jeigu 70kg sveriančiam vyrui saugi riba yra ties 35g gryno spirito, tai moteriai šita riba yra žemesnė ir yra 25g. Tas pats liečia ir žmones, turinčius kepenų ir inkstų susirgimus. Jų organizme alkoholio metabolizmas yra lėtesnis ir mažesnės alkoholio dozės duoda didesnį efektą.
Jeigu su saugia doze jūs pilnai apsispręndete, tai dabar dar reikia nustatyti ir saugų jo vartojimo dažnumą. Jeigu nebūtų tokios ligos kaip alkoholizmas, tai alkoholį saugiomis dozėmis galima būtų vartoti ir kiekvieną dieną. Bet kadangi yra galimas pripratimo ir priklausomybės atvejis, būtina išrinkti nustatytą vartojimo dažnumą, kuris pašalintų priklausomybės formavimą. Toks saugus dažnumas yra 1 kartas į 4 dienas, todėl kad kepenų baltymai metabolizuojantys alkoholį, yra trumpalaikiniai ir alkoholio struktūrinis pėdsakas per 4 dienas spėja išsitrinti. Priminsime, kad kalba eina tik apie nekenksmingą dozę.
Tai gerti ar negerti? Gerti galima, jeigu yra proga, bet ne dažniau negu 1 karto į 4 dienas ir ne daugiau negu 35g gryno spirito. Tai maždaug 100g degtinės, 1 sauso vyno stiklinė ir tt. Toks kiekis nekenkia, o gal net ir padeda.

_________________
Velomanai-Team


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-01-06 00:16 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Atejo man toks laiskas, perskaiciau sita visa teksta. Staiga dingo bet koks noras vartoti alkoholi 8) Ar tik nebus po siu nauju sventimo ateje man blaivybes metai :roll: pagyvensime pamatysime, bet teksta versta atsiusti ir perskaityti, jis lietuviu kalba. Kas ten parasyta, daro dideli ispudi ir poveiki. gero skaitymo :mrgreen:
http://zmuida.googlepages.com/Zdanovas_int3.doc
---------------------------------------------

Noriu pasidalinti turima informacija. Rusijoje yra toks Ždanovas. Jis sako,
kad šiauriečiams kenksminga bet kokia alkoholio dozė ir remiasi mokslininkų
atliktais bandymais. Šviesuolius Lietuvoje apskriejo jo videopaskaita. Dabar
jaunoji karta jau rusiškai nelabai skaito, tai žinomas visuomenės vertėjas
Aleksandras Žarskus ėmė ir išvertė Ždanovo filmą į lietuvių kalbą ir
pritaikė Lietuvos situacijai. Gavosi šaunus tekstukas. Jį rasite čia:
http://zmuida.googlepages.com/Zdanovas_int3.doc

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-01-06 00:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-05-01 20:57
Pranešimai: 1096
Vyrai gere, vyrai gers, kol zemele apsivers. Kai zemele apsivers - vyrai vel toliau sau gers... :roll: :mrgreen:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-03-24 11:22 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-24 19:47
Pranešimai: 368
Miestas: Kaunas
Skype: gintarasgr
Švedų mokslininkai ištyrė, kad bulvių "čipsai", taip vadinamos "bulvės fri" ir "hamburgeriai" (bifšteksai) turi savyje tokį didelį kiekį kancerogenų (cheminis junginys, skatinantis piktybinių navikų susidarymą), kad šių valgių mėgėjai ir garbintojai yra tiesiog pasmerkti įvairiems onkologiniams arba geriausiu atveju - nerviniams sutrikimams. Ar ne todėl "makdonaldiniu" maistu maitinami vaikai pasižymi nervingumu, kartais ir nenusakomu elgesiu?


Tyrimai buvo atlikti Stokholmo universitete (Stockholm University), o tiriamasis kancerogenas, kuris susidaro ankščiau minėtuose produktuose, buvo akrilamidas (acrylamide). Paprasčiau tariant, kancerogenas atsiranda kepant ir gruzdinant daug angliavandenių turinčius valgius. Beje, tai svarbu yra ir picų "fanatams" bei ryžių garbintojams, nors ryžiai pagal senąsias maisto vartojimo tradicijas laikomi dietiniu produktu...

Švedų biochemikai nustatė sensacingą ir šokiruojantį faktą, kad įprastame bulvinių "čipsų" pakelyje kancerogenai 500 kartų (!!!) viršija tas normas, kurias geriamajam vandeniui nustatė Pasaulinė Sveikatos Organizacija ( World Healt Organization, WHO). Bulvėse "fri" ir mėsainiuose (Burger King), kurie pardavinėjami Švedijos "McDonalduose", kancerogenų norma viršyta net 100 kartų, tas pats pasakytina ir apie picas. Šiandien, kai statistinis lietuvis suvalgo 8 kartus daugiau picų nei tradicinių lietuviškų valgių, drąsiai būtų galima teigti, kad statistinis lietuvis žiupsneliais į save ir į savo vaikus krauna kancerogenus, tuo ir save, ir savo palikuonis bei kelias ateinančias kartas pasmerkdamas būsimies vėžiniams susirgimams...

Akrilamidas yra balta arba skaidri kristalinė medžiaga, tirpstanti vandenyje. Žinoma, kad jis ardo nervinę sistemą ir, pagal onkologų duomenis, yra geninių mutacijų bei piktybinių navikų pilvo ertmėje atsiradimo priežastis. Šie duomenys gauti tiriant gyvūnus.

Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO) reikalavimus, viename geriamojo vandens litre turėtų būti ne daugiau kaip vienas mikrogramas akrilamido. Pagal naujus Europos sąjungos reikalavimus, akrilamido kiekis sumažintas iki 0, 1 mikrogramo. Suprantama, šių reikalavimų Lietuvos sveikatos centras arba nežino, arba korupcijos sumetimais nepaiso. Tyrimais buvo nustatyta, kad virtose bulvėse ir mėsoje kancerogenų iš vis nesusidaro. Ar ne todėl, kai senovėje lietuviai maistą gamindavo duonkepėse krosnyse (gaminami daugiausiai būdavo virti, troškinti, slopinti patiekalai), vėžinėmis ligomis mažai kas sirgdavo? Šiandien užsienio kulinariniai žurnalai, interneto kulinarinės svetainės daug dėmesio skiria garintiems ir virtiems valgiams, ypatingai troškiniams. Ne tik aukštesnio rango, bet ir bet kuri maitinimo įmonė, kurioje dirba mitybos specialistai, o ne analfabetai diletantai, savo klientams valgiaraščiuose siūlo didelį pasirinkimą troškinių, o ne keptų valgių, beje, ir labiau apsišvietę klientai mėsos, žuvies, paukštienos kepsnių užsisako žymiai mažiau.

- Kas vaikystėje valgė bulvytes "fri", tas suaugęs turi daugiau galimybių susirgti krūtų vėžiu, - paskelbė ir amerikiečių mokslininkai. Harvardo universiteto medicinos fakulteto mokslininkų teigimu, ikimokykliniame amžiuje kiekvieną savaitę suvalgyta bulvių "fri" porcija didina riziką susirgti krūtų vėžiu. Šie duomenys gauti stebint ilgame č ius 80 tūkstančių medicinos seserų sveikatos pokyčius. Mokslininkai nustatė daugelį ryšių tarp mitybos režimo ir atsirandančių ligų. Kitaip sakant, "pasakyk kuo maitiniesi, pasakysiu kokiomis ligomis sergi"...
Paskutinis straipsnis, publikuotas "International Journal of Cancer", paremtas 582 moterų, sergančių krūties vėžiu ir 1569 nesergančių moterų tyrimais nuo 1993 metų. Mokslininkai tyrė nuo 3 iki 5 metų mergaičių mitybos režimą, apklausdami jų mamas, kaip dažnai ir kokius maisto produktus jos tada valgė. Karinos Maiklz ir jos kolegių tyrimų duomenys rodo, kad, jei vaikai iki 5 metų kartą per savaitę suvalgo minėtų patiekalų, krūtų vėžio susirgimo galimybės padidėja 27 procentais. Rizika susirgti krūties vėžiu iki 60 metų vertinama 1:25. Mokslininkai taip pat pažymėjo, kad šią riziką sukelia ne bulvės (virtos bulvės, bulvių košė), bet bulvių kepimas keptuvėse ir ypatingai gruzdinimas gruzdintuvėse, kai bulvės prisigeria kancerogenų ir riebalų rūgščių.
Britanijos organizacijos, kovojančios prieš krūtų vėžį generalinė direktorė Pamela Goldberg pareiškė: "Atlikti tyrimai apie tai, kaip maitinimasis ankstyvoje jaunystėje pasireiškia vėžinių susirgimų rizikai, yra šokiruojantys"...
Net Rusijoje nustatyta, kad žemiau išvardintų žinomų firmų maisto produktuose ir gėrimuose rasta transgeninių komponentų:

"Coca-Cola" - "Coca-Cola", "Fanta", "Sprite", tonikas "Kinley";

"Cadbury" - šokolado ir kakavos gaminiai;

"Danon" - vaikų maistelis, jogurtai, kefyras, varškė;

"Hershey's" - šokoladas, gaivieji gėrimai;

"Mars" - šokoladiniai saldianiai "Mars", "Snickers", "Twix";

"McDonald's" - greito maitinimo valgiai;

"Nestle" - vaikų maistelis, kava ir kavos gėrimai, šokoladas;

"Pepsi-Cola"- "Pepsi", "Mirinda", "Seven Up".

Lietuvoje ypatingai reklamuojamų ir mėgiamų "čipsų" dviejuose pakeliuose yra toks kancerogenų kiekis, kad gali rimtai sutrikti nervinė sistema. Kas paneigs, kad daugelis vaikų "čipsų" nevartoja kaip narkotiko?

Švedų mokslininkų atlikta analizė parodė, kad akrilamidas susidaro keptuose ir ypač gruzdinamuose maisto produktuose. Pavyzdžiui, keptose bulvėse akrilamido susidarė 12-40 kartų daugiau, nei keptuose "hamburgeriuose" (bifšteksuose). Taip pat nustatyta, kad "McDonalduose" naudojami maistiniai stabilizatoriai, konservantai, emulgatoriai ir pan. Iš jų E121, E123, E240 yra visai uždrausti, E103, E105, E121 E123, E125, E126, E130, E131, E142, E152, E210, E211, E213-217, E240, E330, E447 priklauso kancerogenų grupei, alergenams - E230, E231, E232, E239, E311-313, o kepenų ir inkstų ligas sukelia E171-173, E320-322.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-03-31 16:07 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-05-24 09:10
Pranešimai: 110
Miestas: Kaunas
Skype: intux9
Kartą su žmona sėdėjom prie TV, kalbėjom apie gyvenimą... ir kažkaip
pasisuko kalba apie eutanaziją... Aš pažiūrėjau savo žmonai į akis ir
pasakiau:
- Niekada neleisk mašinai palaikyti mano gyvybę. Jei kada taip atsitiks kad
gulėsiu prikabintas prie įvairių mašinų ir priklausomas nuo išorinių serumų,
ir jei tik tai palaikys mano gyvybę, bei nebebus mano kūne sielos... prašau
padaryk viską kad atjungtum mašinas ir leistum man numirti.
Staiga žmona nusišypsojo ir priėjo prie manęs...
Tada ji atjungė TV, kabelinę, internetą, DVD, kompiuterį, telefonus, muzikos
centrą, ipod`ą, xbox`ą ir išmetė visą alų!!!

Baisu!!! Aš vos nenumiriau!

_________________
Kodėl taip dažnai džiaugsmo sparnais pas mus atplasnoja liūdesys?..(Vilis Lacis)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-03-31 17:32 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 21:20
Pranešimai: 479
Miestas: kaunas
o vakar su dviraciais vaziuojant matem kaip zmenes gyvena be elektros ir jokiu patogumu patys to atsisake. santykyje su gamta. net pavydas sueme...
nors man iskilo klausimas- kaip telefona mobilu pasikrauna?

_________________
Velomanai-Team


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-03-31 17:39 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 13:27
Pranešimai: 184
Esu mates mobilaus telefono pakroveja maitinama saules baterijomis.
Cia kazkas panasaus paprastiems akumuliatoriams krauti:
http://www.ccrane.com/more-categories/b ... arger.aspx
Cia aisku ne kokia baisenybe, sorry, kad ne i tema. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-03-31 21:58 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-24 14:07
Pranešimai: 1084
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Imantas Bruožis
Tas Žavintos juokelis tai man tikrai baisuokliškas toks biškį pasirodė... :shock:

_________________
suk iš kelio dėl takelio


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-03-31 22:58 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 16:04
Pranešimai: 139
Miestas: Kaunas
Skype: astonke
eimis rašė:
o vakar su dviraciais vaziuojant matem kaip zmenes gyvena be elektros ir jokiu patogumu patys to atsisake. santykyje su gamta. net pavydas sueme...
nors man iskilo klausimas- kaip telefona mobilu pasikrauna?

O,kam to telefono?Jei jau gyveni santykyje su gamta telefonas irgi nereikalingas,susieki mintimis :wink:

_________________
Viską daryk 100% my skype:(astonke)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Apie baisenybes
StandartinėParašytas: 2008-04-01 08:49 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-04-17 12:58
Pranešimai: 613
Miestas: Vilnius
Skype: gl3333
Vardas, Pavardė: Giedrius
http://www.delfi.lt/news/economy/automo ... d=16516839
jei cia ne balandzio pirmos pokstas, tada tikrai baisu

_________________
ne visada norai sutampa su galimybem ...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 33 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai