Velomanų puslapis
http://velomanai.lt/forumas/

Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje
http://velomanai.lt/forumas/viewtopic.php?f=5&t=3407
Puslapis 14

Autorius:  tomaska [ 2011-04-21 11:35 ]
Pranešimo tema:  Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

Sveiki,

Tenka susidurti su tokia situacija kasdien - vaziuoji dviraciu takeliu, o ant jo blaskosi viskie veikejai su sunimis, visokie gryno oro myletojai ir tt....
Busiu atviras, mane tokie "kegliai" juodai erzina. Jeigu vaziuoji mieste, tai takelis dazniausiai buna padalintas i pesciuju ir dviratiniku puse, bet jiems tai ne motais. Jei vaziuoji miske trasoje, tai ten isvis tik dviraciu takelis, o jie per ji visa pasiskleide. :twisted:
Norejau pasiteirauti kaip jus tokiose situacijose reaguojate, ba as pradzioje vis megndavau kaipzkaip graziai paprasyti ar pasakyti, bet kai pamaciau, kad reakcijos nulis arba dar kazka bamba atgal - tai pasidariau pakankamai grubus. bet ir tai dazniausiai nepadeda.
O kaip jus ?

Autorius:  coldblooded [ 2011-04-21 12:10 ]
Pranešimo tema:  Re: Pestieji, sunys ir visokie kitokie kegliai trasoje

Skambaliuką nusipirk, tą tokį mini trimitą, tas girdėjau padeda. O aš išsprendžiu šią problemą paprastai - kadangi dviračių takų mažai ir jie dažniausiai niekur neveda, o ir būklė jų nekokia, tai važinėju gatvėmis. Jei kartais tenka važiuoti dviračių taku, tai apvažiuoju man saugiu atstumu ir viskas.

Autorius:  Linas [ 2011-04-21 12:34 ]
Pranešimo tema:  Re: Pestieji, sunys ir visokie kitokie kegliai trasoje

Paklausiu jūsų kaip vairuotojas vairuotų, kuriuos "visokie gryno oro myletojai dviratininkai ir tt.... juodai erzina. Jiems pypini, pagasdini, bet jiems tai ne motais, tai pasidarau pakankamai grubus, pralenkiu arti ar prispaudziu. bet ir tai dazniausiai nepadeda" 8)
Cituoti:
O kaip jus ?

Labiausiai padeda mandagumas, kartais skambutis ;-) Važinėju Kaune dviračiu virš 20 metų ir beveik neturėjau konfliktinių situacijų. Kai kitus žmones pradedi vadinti kėgliais, runkeliais ir t.t. pirmiausia ieškok problemų savyje :) Ar žinai, kad furistai dviratininkus vadina "traškučiais" ?

Autorius:  tomaska [ 2011-04-21 14:05 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

:) Sakot Linai mandagumas, hmmm... Pameginsiu kita karta sustojes mandagiai paprasyti, kad kokia tai teta patrauktu savo nekalta pitbuli nuo takelio, kuris beje yra ba pavadelio, be antsnukio ir pasak jos "labai geras ir niekam nieko nedaro, o jei kartais jus vejasi tai vadinasi nori pazaisti"

Autorius:  awakenas [ 2011-04-21 14:19 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

jonavos dviračių takas einantis aplinkui tvenkinius yra labai smagus pasivažinėjimams, bet čia žmonės VISIŠKAI užsiokupavę taką... išeina moteriškės kai tik atšyla oras vaikus su vežimėliais vežioja, visą tako plotį užima ir nesitraukia nei prašant nei kaip, rėkia: "čia pėstiesiiems takas"

aišku labai ryškiai visur sužymtėtas dviratis, pėstiesiems ne vieta.

bet nieko čia jau nepadarysi, nebent gal kada kritinę masę pravest taku, parodyt žmonėms, kad šis takas skirtas dviratininkams, o ne moterims su vaikais vežimėliuose arba su mažiukais vaikais be pavadėlių,

palindo jau man daug kartų po ratu vaikas, dažnai ir šuo, ar dar kas...


kai yra žmonių, daugiau 25 nevažiuoju, bet ir tai ne visada spėsi sustot net jeigu rėksi ir skambaliosi vistiek gali iššokti po ratu, poto suaugusieji pyksta kad ant manęs kad jų mažas vaikas bando nusižudyt man po ratu...na o kai būna negražus oras ir žmonių nėra tai labai fainai taku dideliu greičiu nuo kalno labai staigiais posūkiais praskraidyt :)

Autorius:  Sigun [ 2011-04-21 23:18 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

Visų pirma nebūtina lėkti dviračių takais. Jei labai norisi lenktynių ar šeip stipresnių įspūdžių, gatvėse gausite tiek viena tiek kita.
O kalbant apie takų okupaciją, būna mandagumas tikrai padeda.
Būna ir pačiam galima suprasti, kai matai mamą stumiančią vežimėlį per šaligatvio dalį kuri yra dviračių tako dalis, nes ta dalis bent jau remontuota, o pėsčiųjų dalis išvis su vežimėliu nepravažiuojama.
Būna nepadeda, tačiau net ir tuomet nebūtina versti žmogaus iš kojų, gi galima tiesiog sustoti prieš jį ir tegu jis pats tave apeidinėja.
Beje, buvau maloniai nustebintas šio trečiadieniuko - nebereikėjo šokti iš kelio atlekiančiai kolonai, užimančiai visą taką, pasirodo visai įmanoma tvarkingai pravažiuoti, prasilenkti. Dėkui senbuviams už pedagogiką jaunimui.

Autorius:  Laura [ 2011-06-15 19:20 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

http://www.digitaljournal.com/article/307865

Autorius:  lucasso [ 2011-06-15 23:11 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

Deja dažniausiai mandagumas nepadeda. Galima sakyt esu daręs akciją-eksperimentą. Vilniuje eurovelo trasoje palei Nerį. Sustojau kelioms minutėms ir su praeinančiais žmonėmis bandžiau pakalbėti. Pasisveikindavau, paklausdavau ar jie žino, kad eina dviračių takų ir t.t. Jokio pakelto tono, jokių grasinimų ar susierzinimo iš mano pusės. Vieni buvo malonūs, kiti grubiai atsakė, bet visi ginčijosi, įrodinėjo, kad jiems čia patogiau eiti, arba, kad jie pakankmai stambaus sudėjimo ir susidūrimai su dviratinikais jiems nebaisūs ir pan., ir iš kokių 10-15 užkalbintų žmonių nei vienas nepasitraukė iš dviračio tako.
O kitas atvejis, kai mandagiai paprašiau, kad mane praleistų nes dvirtakis buvo siauras, o ėjo vyras su moterim užėmę visą taką, baigėsi policijoje.

Autorius:  Nerka105 [ 2011-06-15 23:29 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

ir ka ten policijoi pasake ?tai buvo kažkoks incidentas jai atsidūrėt policijoi?

Autorius:  KirminuX [ 2011-06-15 23:35 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

Kartais padeda savotiškas cinizmas/retorika. Pvz. kai kada prilėtinęs ir beveik sustojęs, mamų paleidusių pasibėgioti savo mažylius po dviračių taką, visiškai ramiai paklausiu „Už ką nemylite savo vaikų?“, „O kodėl nemylite savo mažylio?“ ir pan. Kol kas dar jokio atsakymo į tai nesu sulaukęs, bet kokiais 70% atvejų toliau važiuodamas ir atsisukęs atgal matau, kaip mama ir bamblys su visu vežimėliu tvarkingai pereina į šalimais esantį šaligatvį/pėsčiųjų taką. Aišku ne kiekvieniems tokį klausimą užduodu, bet kai turiu tam nuotaikos ir ypač, kai matau, kad ne tik aš priverstas gerokai prilėtinti, bet ir dar kokiam dviratininkui vos ne iki pavojingų situacijų iškyla, tai klausimą užduodu.
Kaži kaip turėčiau elgtis jei kokia mamytė vieną kartą ims ir pasakys, kad tikrai to savo vaikio nemyli... :/

Autorius:  Speedo [ 2011-06-17 16:37 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

Laura rašė:
http://www.digitaljournal.com/article/307865

Kauno senamiesti staliuku pristatyta ant dviracio tako. kartais norisi imt ir ivaziot i juos..

Autorius:  Kristina [ 2011-06-18 21:01 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

Visa bėda, kad įvažiavęs į staliuką ar dar kažką nieko į gerą pusę nepakeisi. Beje, įdomu, ar kai išduoda leidimus lauko kavinėms ir prekiautojams nurodo, kur jiems tiksliai leidziama būti?

Autorius:  Speedo [ 2011-06-18 22:55 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

O net nezinau, kaip cia su tais leidimais. Bent jau as manau, kad turi but kazkokios ribos kur jie gali pasistatyt juos.

Autorius:  junerijus [ 2012-04-28 16:55 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

šiaip visos kliūtys apvažiuojamos :)

Autorius:  Monica [ 2013-04-13 17:44 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėstieji, šunys ir kitos kliūtys trasoje

Važiuoju šiandien S. Daukanto gatve dviračiu takeliu (na bent jau jis taip pažymėtas), stengiuosi neskubėt, nes daug žmonių eina į krepšinį ir jiems visai vienodai "piešia" ar ten pažymėtas dviračių takelis ar ne.. :twisted: Taigi gi, neskubu, ramiai važiuoju, visai nepykstu, kad kažkas ten eina, bet kokio velnio tiem pėstiesiems (jų buvo vienas) šokti į dviračio tako pažymėtą juostą, stipriai treptelt koją palei mano priekinį ratą ir rėkti "Aaaa!" ? :smt013 Gal tikėjosi, kad aš nusiversiu nuo dviračio? :lol: Taip norėjosi parodyt pirštą... :smt018 Vau, taip ir parvažiavau iki namų išsižiojus. Juokingiausia tai, kad tai buvo mergina, kuri atrodė tikrai solidžiau nei jos elgesys.
Tikrai pažįstu ne vieną, kuris "stumia" ant dviratininkų, neva jie nesilaiko taisyklių ir bla bla... Bet kai pagalvoju, kad dviratininkų daug mažiau nei pėščiųjų ir jie patys lenda po ratais, tai atsiprašau. :smt021 Ar jums irgi taip būna? Ir kokiomis taisyklėmis tuomet vadovautis: duot durniui iš kelio ar duot durniui kelią, vistiek neras? :smt071

Puslapis 14 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/