Velomanų puslapis
http://velomanai.lt/forumas/

Avarija
http://velomanai.lt/forumas/viewtopic.php?f=5&t=2303
Puslapis 117

Autorius:  varnos [ 2010-05-19 22:07 ]
Pranešimo tema:  Avarija

trumpai
Šiandien apie 10:45 važiuoju dviračių takeliu šale Rinktinės gatvės link K. Mindaugo tilto. Atkarpa tarp Žalgirio stadiono ir tilto. Takelis nuokalnėn, vėjas pro ausis švilpia, greitis manau 25-30, jau matau tiltą, iki šviesoforo likę dar apie 150m, galvoju ar pataikysiu per žalią šviesą... ir staiga aaaa.. (skersai takeli prieš pat mane važiuoja VOLVO XC90). Stabdau, matau reikia labiau, stabdau labiau, galinis ratas pakyla, skrendu - aš ant kapoto, dviratis į sparną. Nusiridenu, susinervinęs.. kaip šitaip galvoju. Bet savo teisumu neabejoju, perskambinu keliems draugams - visi "JO JO TU TEISUS", nekam situacija abejoniu nekele. Laukiam policijos.
Kas tos vietos nežino - galiu paskyt, kad dviračių takas atskirtas kitokios spalvos trinkelėmis plačiame šaligatvyje, o šaligatvis nuo kelio atskirtas žalia juosta. Susidūrimo vietoj yra įvažiavimas į pastato (Olimpiečių 1) atomobilių stovėjimo aikštelę, skersai dviračių takui. Įvažiavimo danga irgi iš trinkelių tik sudėtos kita kryptim, jokio bortelių, jokių nelygumų. Jei pažiūrėsit žemėlapyje: http://www.google.com/mapmaker?ll=54.69 ... utput=html - ta vieta, kut važiuojant iš viršaus baigiasi medžių eilė.
Atvažiavo policija, išmatavo, nubraižė, nuvažiavom i "Giraitę", parašem paaiškinimus ir ... aš kaltas - nesilaikiau 67 straipsnio. Pasirodo tas įvažavimas į kiemą - policininkų vertinimu yra kelio važiuojamoji dalis, dviratininkas privažiaves privalo nulipti nuo dviračio ir saugiai persivesti ....
Laukiu penktadieni vyksiančio posėdžio - kokią skirs baudą, ir vėliau sąkaitų iš "kasko" (sulinkęs kapotas ir sparnas)
Aš sveikas, dviračio ratas kreivas... pirksiu šalmą.

Autorius:  Jonce [ 2010-05-19 22:13 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Užuojauta . :)
varnos rašė:
pirksiu šalmą.

Šitą frazę tenka išgirsti dažnai , kai kas nors nusiverčia .
Prisipažinsiu, kad pats šalmą įsigijau po kritimo. Nors jau prieš tai jo tikrai ieškojau. ;)
Šalmas yra tikrai reikalingas! Jūs nežinot kas kokiam debilui gali šauti į galvą . ;)

Autorius:  Felran [ 2010-05-19 22:26 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Minėtas 67 punktas:
Cituoti:
67. Ne sankryžoje esančiame nereguliuojamame dviračių tako ir kelio susikirtime dviračio vairuotojas privalo duoti kelią juo važiuojančioms kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems.
Ar aš blogai pamenu, ar čia panaši situacija kaip Klaipėdoj su Rimiškio drauge?

O šiaip gal patars kas geriau KET išstudijavęs - galbūt galima bandyti kabintis už „Kelio“ apibrėžimo?
KET rašė:
Kelias – eismui skirta ir naudojama žemės arba statinio paviršiaus juosta per visą jos plotį, įskaitant važiuojamąją dalį, sankryžas, šaligatvius, kelkraščius, pėsčiųjų ir dviračių takus, skiriamąsias juostas.

Autorius:  Vitalka [ 2010-05-19 22:27 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Žinau šią vietą, toje pačioje vietoje gal kokius 4 kart vos nenunešiau mašinos :) Dabar nebevažiuoju tuo dvirtakiu važiuoju gatve man taip saugiau :wink: . Bet pagal mane ten yra įvažiavimas į kiemą. Kažką policininkai supainiojo, arba kažkas padėjo jiems taip suprasti. Buvo panašus atvėjis Klaipėdoje, kiek pamenu po teismo viskas pakrypo dviratininko naudai. Tad nenuleisk rankų :!:

Autorius:  MacGyver [ 2010-05-19 22:35 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

#

Autorius:  AndriusP [ 2010-05-19 22:36 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Kiek skaičiau situaciją, ir jei gerai supratau kur ta avarija buvo, tai gerbiami pareigūnai klysta (o jie tą daro gana dažnai, ypač netipinėse situacijoje), nes tai buvo išvažiavimas iš kiemo ir automobilis turėjo duoti kelią... Aš bandyčiau policijos sprendimą skųsti, jei jis būtų nepalankus dviratininkui (be to, dar nuvykus nagrinėjimą policijoje irgi reiktu priminti jiems kad ten ne gatvė, o išvažiavimas... Jei policija pradės kiekvieną išvažiavimą iš kiemo keliu vadinti, tai beliks mieste dviračius tik vedžiotis... Na bet pasikartosiu: gal ne taip supratau situaciją :roll:

Autorius:  Jonce [ 2010-05-19 22:45 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

O šaligatviais važiuoti nedraudžiama ? :) ( Jeigu ten ne dviračių takas)

Autorius:  AndriusP [ 2010-05-19 22:47 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Rašė kad važiavo dviračių taku...

Autorius:  pauliusb [ 2010-05-19 22:51 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Čia kertasi dvi taisyklės. Kas įrodys, tas teisus.

Autorius:  Arvydas.K [ 2010-05-19 22:51 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Tai dar kartą įrodo kad šaligatvinis-dvirtakinis važinėjimo būdas yra vienas nesaugiausių,negana to dar ir kaltas lieki.Kai man automobilininkas iš šalutinio išlėkęs į pagrindinį įvažiavo man į priekinį ratą,policijos verdiktas buvo kitoks,išvada viena, dviračio vieta gatvėje...

Autorius:  varnos [ 2010-05-19 23:10 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Na taip.. rankų tikrai nežadu nuleisti. Kalbėjau su teisininkais - būtinai skūsiu
Turiu tokį įtarimą, kad policininkai pasirinko jiems, jų manymu, parankesnį kaltininką neaiškioi situacijoi.., automobilį vairavo gerbiama notarė, nepalankų sprendimą tikrai būtų skundus..
Pareigūnai įvykiuo vietoj taip nuodugniai viska fiksavo, nesu dar taip matęs.
Susirinke vietiniai smalsuoliai kalbejo, jog panaši situacija čia ne pirmą karta ir, kad teisme išsisprende dviratininko naudai
labai nustebau likęs kaltu...

Autorius:  Linas [ 2010-05-20 00:05 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Jei pasiryžęs ieškoti teisybės, tikrai nenuleisk rankų. Panašu, kad turi laimėti. Kai paminėjai, kad automobilio vairuotoja notarė, turbūt pats supranti jai palankaus pirminio sprendimo priežastis :( Būtinai kreipkis į advokatą nuo pat istorijos pradžios, be teisininko pagalbos neišsiversi. Tik žiūrėk, kad tavo advokatas dirbtų tavo naudai, nesudarytų sandėrio su ta notare tau už nugaros. Ne vieną atvejį žinau, kai advokatas pradeda dirbti prieš klientą. Lietuva giminių ir pažįstamų kraštas...

Labai didelis prašymas informuoti apie bylos eigą ir detales Lietuvos dviratininkų bendriją e-paštu: ldb [eta] dviratis.lt , kad galėtume realiais atvejais pagrįsti Kelių eismo taisyklių pakeitimus dviratininkų naudai. Nes šita situacija absurdiška dviratininko atžvilgiu, nesvarbu, kad dvirtakis ant šaligatvio. Mums svarbu remtis konkrečių bylų praktika, ne vien forumų pasakojimais.

Autorius:  Zilvak [ 2010-05-20 22:02 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Is dalies automobilis turejo tave praleisti. Kur dviraciu takas,ten dviratininko pirmumas,juk dar punktyrais pazymeta buna. :/ bet kodel tu kaltas. :? :shock: Jei butu pesciuju pereja aisku turi persivesti dvirati.. Na idomiai.. Taisykles gal pakeite.. O zenklai buvo kad dviraciu takas.?

Autorius:  Inego [ 2010-05-20 22:05 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

ten susikerta 2 keliai - isvaziavimas masinoms ir dviraciu takas, jei masina buvo is desines turejo praleist dviratininkas.. manau taip traktavo policija.. o kaip istikruju nzn

Autorius:  pauliusb [ 2010-05-20 23:50 ]
Pranešimo tema:  Re: AVARIJA

Ši taisyklė negalioja dviračių ar pėsčiųjų tako sankirtai su gatve.

Puslapis 117 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/