Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2020-07-03 22:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2008-05-22 18:13 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Susitikime su respublikinės Eismo priežiūros tarnybos policijos vadovais sutarėme, kad norime ir verta daryti darbinius susitikimus kas 2-3 mėn. esant būtinybei ir aptarti dviratininkams rūpimus eismo saugumo ir KET laikymosi klausimus visoje Lietuvoje.
Paminėjau temas, kuriomis jie pilnai sutinka diskutuoti ir bendrauti:
- mašinų statymas ant dviračių takų (aktualu Vilniuje, Kaune toks nupaišytas tik Laisvės al.);
- KET išaiškinimas tipiniais atvejais (važiavimas tarp eilių, iš dešinės pro stovinčias auto, dviračių laikiklis ir auto numeris, etc. etc).
- bendri reidai, kai mašina be ženklų važiuoja paskui dviratiniką ir fiksuoja, gaudo grubius pažeidėjus (artimas lenkimas, užkišinėjimai, etc.).
- Visos kitos temos apie dviratininkams svarbius klausimus (kuriuos mes iš anksto tarpusavyje aptariame).

Iš anksto sunku pasakyti, kiek toks bendravimas bus produktyvus, bet manau kad bendrauti reikia. Nes policija yra atsakinga už eismo saugumo ir priežiūros priemonių įgyvendinimą.
Siūlau čia aptarinėti galimas temas. Tada formuluoti poziciją, susitarti kas važiuoja į susitikimus Vilniuje. Pažiūrėsime po kelių susitikimų ir tam tikro laiko, ką naudingo tokia praktika duoda, ar verta gaišti laiką.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-08-26 15:54 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Lietuvos dviratininkų bendrijos vardu turėsime susitikimą su Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos vadovais šį penktadienį, rugpjūčio 28 d. 9 val. ryte Vilniuje. Tikiuosi, kad tokie susitikimai bus dažnesni ir reguliarūs. Aptarsime klausimus dėl dviratininkų saugumo užtikrinimo ir eismo sąlygų gerinimo, KET laikymosi. Iš patirties, forumų diskusijų ir kitų šaltinių žinau pagrindines problemas ir tipines konfliktines situacijas, kur reikėtų normalaus policijos dėmesio ir įsikišimo. Bet jei turite gerų minčių ir pasiūlymų, prašau juos pateikti iki ketvirtadienio vakaro čia arba tel. 8675-68116. Linas

Pokalbio rezultatus aprašysiu čia.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-08-28 06:15 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-08-16 19:27
Pranešimai: 540
Miestas: Kaunas
Puikiai sugalvota,kad reikia su policija bendrauti. nors gatvemis nedaznai prasinesti tenka,taciau keleta juokingu baudu turiu,uz tai,kad be salmo,arba kad atsvaitas spiruoklinis gale geltonos spalvos ;/
nemazai dometis teko apie ket taisykles,butent dviratininkams,taciau nieko naudingo neradau

_________________
No time for losers
'Cause we are the champions - of the world -


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-08-28 16:16 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Būk ggera ir papasakok konkrečiai, kur ir kaip tave sustabdė, kaip sugebėjo nubausti. Susitikimo metu girdėjome, kad dviratininkai yra "problemiški" pažeidėjai, kuriuos gan sunku nubausti ir su tuo daug terlionės. Todėl dažnai jie paliekami ramybėje, net ir darantys akivaizdžius KET pažeidimus. jei tikrai esi nubausta, kaip netvarkinga dviratininkė, būtų labai įdmu išgirsti kaip tau pavyko :-) nesikuklink, papasakok :-)

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-08-28 17:20 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Susitikimas su Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos vadovu ir jo pavaduotoju įvyko šiandien, 2009-08-28. Dalyvavo LinasV, Frankasw, ir KEdas.
Pokalbis truko 1,15 val. ir buvo geranoriškas. Dar netyčia LNK eismo laida mus ten užpelengavo ;-) Vadovams išdėstėme, kaip matome problemas iš "dviratininko varpinės" ir klausėme, kokias problemas jie mato su dviratininkais dėl eismo saugumo užtikrinimo.
Paruošiau raštu klausimus policijai dėl pagrindinių dviratininkams probleminių situacijų (visos pagrindinės situacijos jums žinomos ir diskutuotos šiame forume ir kitur). Pokalbio metu trumpai palietėme viską. Palikau raštą policijai, pažadėjo per nustatytus terminus duoti atsakymus. Patys gerai žinome, ir policija pripažįsta, kad yra neaiškių vietų su KET formuluotėm ir jų taikymu, kas liečia dviratininkus. Mes siūlėme, ką galima taisyti dabartinėje situacijoje:
- gauti policijos išaiškinimus ir atsakymus į pagrindinius klausimus. Nors vadovai sakė, kad policija neinterpretuoja KET, tik taiko :-) bet pažadėjo atsakyti;
- kad centrinė vadovybė pateiktų vienodus išaiškinimus visiems savo padaliniams ir komisijoms, kurios priima sprendimus dėl administracinės atsakomybės už KET pažeidimus;
- kad policija sudalyvautų reiduose ant dviračių be uniformų. tsakant, savo kailiu išbandytų ir patikrintų kaip yra gatvėse ir keliuose. Sakė, kad idėja gera, ieškos savanorių tarp policininkų, kurie sutiktų važinėti; nieko tiksliau;
- pritarė mūsų siųlymui, kad atsirastų atskiras skyrius "Vairuotojo pareigos dviratininkams", kaip dabar yra KET V sk. "vairuotojo pareigos pėstiesiems". Čia dar klausimas, ar atskiras skyrius, ar kitaip. Akivaizdu, kad KET reikia taisyti ir tikslinti dėl dviratininkų teisių ir pareigų, ir kitų eismo dalyvių pareigų dviratininkams, ištaisyti nelogiškumus. Čia jau ilgesnis ir sudėtingesnis procesas.

Policijos vadovai patarė BŪTINAI pranešti apie visus eismo įvykius ir visas kilusias konfliktines situacijas. Kas, kur, kada, kaip įvyko, automobilio valst. numeris ir kitos smulkmenos pagal galimybes. Jei dar galima pridėti nuotrauką ar schemutę, visai liuks. Surašyti laisva forma ir siųsti lpept@policija.lt arba paštu:
Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyba, Giraitės g. 3, LT-03150 Vilnius
Sakė, kad viską gautą e-mailu ir raštu nagrinėja ir reaguoja. Jei "traukia" iki administracinės atsakomybės, ji uždedama. Kitu atveju vairuotojas bent oficialiai įspėjamas (raštu), kad buvo fiksuotas jo galimas KET pažeidimas. Nedidelė, bet prevencinė priemonė, kad „ereliai“ yra pastebimi ir gali turėti problemų.
Kaip pavyzdį pateikė, kad 2008 m. gavo virš 1200 laiškų su nuotraukomis dėl automobilių parkavimo ant dvirtakių ir virš 900 atvejų pritaikė nuobaudas. Jie sakė, kad tokie pranešimai jiems svarbūs ir suveikia.

Sakė, kad nesvarbu, ar dviratininkas nukentėjo, ar nenukentėjo, ar buvo susidūrimas su padaryta žala turtui ir sveikatai, ar buvo tik pavojinga avarinė situacija, kurios dviratininkas išvengė. Visi prispaudimai prie kelkraščio, pavojingi dviratininko apvažiavimai ir lenkimai, automobilio užkišimai prieš dviratininką, sukimas į dešinę užkišant auto ir visi kiti reikalai turi būti raportuojami. Kai nėra pranešimų, nėra ką nagrinėti, nėra ir problemos. Todėl rašykite ne tik į forumą, bet ir policijai.

Policija pripažino, kad "gyvai" kontroliuoti eismą ir fiksuoti eismo pažeidimus per konfliktines situacijas tarp dviratininko ir automobilio techniškai yra labai sudėtinga ir praktiškai sunkiai įmanoma. Todėl kuo detalesni pranešimai apie įvykius bent iš dviratininko pusės yra labai svarbūs.

Iki šiol jie turi tik avarijų statistiką su nukentėjusiais dviratininkais ir kas kaltas. Bet neturi įvykių analizės, nes kai nukenčia dviratininkas, bylos yra perduodamos nagrinėti prokurorams, teismams, ir policija detalių nebežino. Nuo sekančių metų keičiasi eismo įvykių registro tvarka ir jie turės daugiau informacijos ir įvykių analizę.

Policija pripažino, kad dviratininkai dažnai patys pažeidžia KET, ypač kai būna "nematomi" tamsoje ar neleistinai kerta gatves. Bet dviratininkai yra probleminiai pažeidėjai, sustabdyti dažnai neturi asmens tapatybės dokumento, juos reikia kažkur gabenti nustatyti asmenybei, pažeidimai ir nuobaudos dažnai menki, žodžiu su dviratininkais terlionė ir jie paliekami ramybėje, nors būna KET pažeidėjai.

Per vieną susitikimą ir viename rašte neįmanoma išdėstyti visų problemų. Pateikėme tik apibendrintas dažniausias ir problemiškiausias situacijas. Sutarėme, kad susitikimai vyks ir ateityje, pagal poreikius. Dabar laukiame atsakymų į pateiktus klausimus.

Lietuvos dviratininkų bendrijos vardu su pasiūlymais dėl KET pataisų ir papildymų kreipsimės į Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo departamentą. Jie turi iniciatyvos teisę tokiems keitimams. Bus matyti kaip seksis su jais.

Kita darbo sritis: klibinti saugaus eismo komisijas savivaldybėse. Ženklų statymas, juostų ženklinimas, eismo reguliavimas ir kiti praktiniai sprendimai mieste - kiekvienos savivaldybės atitinkamos komisijos kompetencija. Pradėsime nuo Vilniaus ir Kauno, gal rankos pasieks ir Klaipėdą. Žiūrėsime. rašykite patys savo pastabas jiems tiesiai, kokios problemos ir ką keisti. Pavyzdžiui, dėl eismo pagerinimo verkių g. Vilniuje, kur padarė taką, ir pasiūlymai ką ten taisyti senai turėjo atsidurti toje komisijoje. Kopiją verta siūsti ir Eismo priežiūros policijai. Jei savivaldybė nutylės problemą, gal policija ją iškels per pasitarimus.

Nepamirškite, kad tai tik mūsų visuomeninis savanoriškas darbas be atlyginimo. Visada laukiame prisidedant.

Kas nori gauti e-paštu visą pastabų policijai tekstą (5 psl.) ir jį papildyti, prašome savo emailus man į PM.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-08-28 17:27 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-08-17 21:45
Pranešimai: 19
Miestas: kaunas (silainiai)
Vardas, Pavardė: Arturas
gal ir neblogas dalykas, siaip galiu drasiai Kaune tai suorganizuoti, tik jeigu kam idomu butu ir susirinktu zmoniu.

_________________
KTM life one.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-08-28 18:02 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Ka suorganizuoti ? jei susitikima su Kauno policija del KET ir eismo saugumo reikalu, tada OK ir jajam sita reikala ir paderinkime :-) Panasu susitikima jau bando organizuoti kiti zmones per taip vadinama "Judriaja savaite" rugsejo vidyryje. Ar jiems pavyks, dar negirdejau. Svarbu, kad i viena daikta susirinktu Kauno policijos eismo prieziuros tarnyba, atitinkami savivaldybes atstovai is Transporto ir Miesto ukio skyriaus, troleibusu ir autobusu parku vadovai. nes mieste viena policija daug ko nesprendzia, o kartu su kitom tarnybom. tada pasneketume apie eisma, zenklinimus, dvirciu vezima viesame transporte, ir visa kita.


Parasyk detaliau, ka turejai galvoje

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-08-28 18:07 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-08-17 21:45
Pranešimai: 19
Miestas: kaunas (silainiai)
Vardas, Pavardė: Arturas
su policija galima derinti, su savivaldybe taip pat, daugiau nelabai zinociau. tai uztruktu bent pora savaiciu ir viska lemtu entuziazmas, nes del 5 to tikrai nesistengciau padaryti.

_________________
KTM life one.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-09-06 19:53 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 22:41
Pranešimai: 1426
Miestas: Kaunas
Skype: dinuxlt
Vardas, Pavardė: Dainius, Sakalinskas
Reportažas iš šios dienos LNK laidos: http://www.velomanai.lt/video/bendravimas_su_policija_1.html

_________________
Merida Sport 100 custom


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-09-07 14:56 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Visą laidą galima pažiūrėti čia http://www.balsas.lt/video/307939/ne-vi ... :video-lnk

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-09-07 15:24 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2009-08-11 14:01
Pranešimai: 712
Miestas: Vilnius
Vardas, Pavardė: Šarūnas
Ten ir daugiau pažįstamų veidų galima pamatyt - laidos konsultantas Tautvydas yra labai panašus į Tautį žinomą ir šiame forume :mrgreen:

_________________
Dema Iseo Winter edition
Focus Blue Ridge 2009/custom
Sporten Favorit


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-09-11 08:24 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-08-16 19:27
Pranešimai: 540
Miestas: Kaunas
Linas rašė:
Būk ggera ir papasakok konkrečiai, kur ir kaip tave sustabdė, kaip sugebėjo nubausti. Susitikimo metu girdėjome, kad dviratininkai yra "problemiški" pažeidėjai, kuriuos gan sunku nubausti ir su tuo daug terlionės. Todėl dažnai jie paliekami ramybėje, net ir darantys akivaizdžius KET pažeidimus. jei tikrai esi nubausta, kaip netvarkinga dviratininkė, būtų labai įdmu išgirsti kaip tau pavyko :-) nesikuklink, papasakok :-)
Juokas be pinigu ten buvo :D
Vaziavau namo is Baptu keliu palei Nevezi. ta diena labai lijo,na ir kazkur netoli jau kauno stovejo policija. vienas islipo is masinos ir pasake,kad lipciau i vidu,nes lija labai.tai snekuciavomes gal pusvalandi apie vrazu gyvenima,o kai nustojo lyti,man pasake : 'o dabar susimokek 25lt bauda,nes ber salmo vaziavai!' sumokejau,jie man israse cekuti ir tokiau vaziavau namo

_________________
No time for losers
'Cause we are the champions - of the world -


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-09-11 10:54 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-08-01 12:04
Pranešimai: 213
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Haroldas
Čia jie turbūt už stogą nuo lietaus ta pusvalandį , pateikė tau sąskaitą :lol:
Reikėjo nemokėt vietoj, sakyt neturiu ar panašiai.
P.S.šalmas tik iki 18m. privalomas, toliau tik rekomenduojamas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-09-11 11:13 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5002
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Irina, už ką tu jiems mokėjai :shock: ??? Geriau patylėsiu, nes leptelėsiu ką nors negražaus... Kaip hanc sako, turbūt jiems reikėjo pinigų, tai tu ir sušelpei už pastogę... Šalmas privalomas tik iki 18 m. vaikams ir jaunimui. Tau mentai pasitaikė menkystos, apgaudinėti merginą ir apvogti - žemas lygis :smt012 Patarimas visiems: jei važiuojant dviračiu sustabdo policija, nieko nemokėti ir nepasirašinėkite vietoje. Jei su savimi neturite jokio asmens dokumento su nuotrauka, jūsų negali bausti vietoje, o turi vežti į artimiausią policijos nuovadą nustatyti tapatybei. Tik ten galės surašinėti protokolą. Dažniausiai policija dėl to nesiterlioja, nebent tikrai padarėte rimtą pažeidimą.
P.S. gal dar turi tą čekutį, įdomu kas ten parašyta. ar čia šių metų įvykis ? Gal ten yra to policininko pavardė, kur išrašė čekutį ? Būtų malonu informuoti jo viršininką 8)

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2009-09-11 11:25 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Kadangi kaip ir negražu klausti merginos amžiaus, tai sakau gal vyrai nesendinkim Irinos, spėju tą kartą jai 18 dar nebuvo :wink:

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai