Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 22:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-05 21:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-27 09:44
Pranešimai: 420
Miestas: Laikėnuojė Lietovuos suostėnė
As kai intensyviai sportavau alkoholio visiskai nevartojau, dabar irgi tik per sventes ir kartais savaitgali bet tas vartojimas 1butelis alaus. O su dviraciu vaziuojant tai visiskai negeriau ir kreivai i gerencius ziuriu. Viena du kartus su dviraciu isgeres pavaziuosi, poto galvosi, nieko neatsitiko blogo, sekanti karta isgersi ir jau uz automobilio vairo sesi.

_________________
Life's too good, I'm untouchable


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-05 22:30 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-29 14:10
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas/Vilnius
Skype: kristute_k
Esminis skirtumas tarp vairavimo mašiną ir dviratį išgėrus mano akimis yra tas, kad su mašina gali sužeisti ir kitus žmones, o kai esi su dviračiu iš esmės rizikuoji pats savimi.

Beje, visiškai negeriantys žmonės mane gasdina lygiai taip pat kaip ir visi kiti be jokių žalingų įpročių (sveikai valgo, laiku eina miegoti, nerūko, negeria, sportuoja, nesinervina... ir pn.)

_________________
1000 mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-05 22:46 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-04-28 10:25
Pranešimai: 322
Miestas: Liverpool
Skype: mevvix
O ką jeigu koks pavėpęs iš priekio atvažiavęs, dviračių take, supils mano Scott? Apie sužalojimus bijau prasitarti, ypač vaikų. Nes tuoj pasiūlysit neit gatvėn.

Cituoti:
Beje, visiškai negeriantys žmonės mane gasdina lygiai taip pat kaip ir visi kiti be jokių žalingų įpročių (sveikai valgo, laiku eina miegoti, nerūko, negeria, sportuoja, nesinervina... ir pn.)


A tai khodėll ?? :)

_________________
Laisvėn, Su vėju, Aš ateinu. Ramybės.., kupina širdim, Orą geriu
Dar daug… Akimirkų, Atneš mums Jis, Jo vardas: Dviratis…


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-05 23:06 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-01-15 20:52
Pranešimai: 334
Kristina rašė:
Esminis skirtumas tarp vairavimo mašiną ir dviratį išgėrus mano akimis yra tas, kad su mašina gali sužeisti ir kitus žmones, o kai esi su dviračiu iš esmės rizikuoji pats savimi.

Beje, visiškai negeriantys žmonės mane gasdina lygiai taip pat kaip ir visi kiti be jokių žalingų įpročių (sveikai valgo, laiku eina miegoti, nerūko, negeria, sportuoja, nesinervina... ir pn.)

Na del reakcijos stokos gali ir visa grupe pagulditi plente (pasekmes gali bti ivairios jai pvz 60-70 km h leidies nuo kalno )
Su peioritetais priimant i darba daugelui nepatinka kad esi blaivininkas ir jai dar su aukstuoju (negales durinti) bet cia kodel tokia nuomone isties idomu .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 08:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-27 09:44
Pranešimai: 420
Miestas: Laikėnuojė Lietovuos suostėnė
Kristina rašė:
Esminis skirtumas tarp vairavimo mašiną ir dviratį išgėrus mano akimis yra tas, kad su mašina gali sužeisti ir kitus žmones, o kai esi su dviračiu iš esmės rizikuoji pats savimi.

Beje, visiškai negeriantys žmonės mane gasdina lygiai taip pat kaip ir visi kiti be jokių žalingų įpročių (sveikai valgo, laiku eina miegoti, nerūko, negeria, sportuoja, nesinervina... ir pn.)

Na kai girtas po kelia vinguriuoja, tai manau pasekmes ne ka maziau skausmingos negu su automobiliu, nes avarija gali ohoho kokia kilti. Bet tame ir yra bjauriausia, kad zmones galvoja isgerus su dviraciu nieko tokio. TOKIO dar ir labai, vairavimas isgerus yra vairavimas isgerus ir nesvarbu ar dviratis ar fura.

_________________
Life's too good, I'm untouchable


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 10:15 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Dabar dviratininkui, kaip ir auto vairuotojui, galioja ta pati alkoholio norma sedant uz vairo. Manau, tai protingas poziuris ir verta jo laikytis. Juk nuo alkoholio leteja reakcijos laikas, kinta aplinkos suvokimas ir isgerusio veiksmai. Todel vazinejant dviraciu geriau isvis negerti, arba nevirsyti leistinos vairuotojui dozes. Beje, isgerusiems dviratininkams numatytos baudos ;-)
Be dviracio - kaip jau iseina pagal gyvenimo buda ir paprocius. Bet aktyviai leidziant laika, o ypac sportuojant, kam tas alkoholis - juk ir taip smagu :-) Isgerus aktyvus vazinejimas dviraciu turetu labiau kenkti sveikatai, ypac sirdziai, del padidinto alkoholio zalingo poveikio organizmui kruvio metu.

P.S. Si savaitgali plaukiojau baidaremis Latvijoje. Tai prisiziurejau kruvas girtu latviu Amatos upeje. Vaizdzialis labai nekoks... Pamacius pasidaro aisku, kodel kasmet po kelis ten nuskesta.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 10:40 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-29 14:10
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas/Vilnius
Skype: kristute_k
Kristina rašė:
Esminis skirtumas tarp vairavimo mašiną ir dviratį išgėrus mano akimis yra tas, kad su mašina gali sužeisti ir kitus žmones, o kai esi su dviračiu iš esmės rizikuoji pats savimi.


Rašydama turėjau galvoje, kad yra skirtingos eismo dalyvių pažeidžiamumo kategorijos: pažeidžiamiausi vaikai -> pėstieji -> dviratininkai -> su motoroleriais, motociklais -> su lengvaisiais automobiliais -> su sunkiasvoriais automobiliais mažiausiai pažeidžiami.

Aišku, kad dviratininkas gali sukelti ar patekti į avarines situacijas, nes jis yra eismo dalyvis. Pažeidžiamiausios kategorijos šiuo atveju yra vaikai ir kiti dviratininkai, ypač važiuojant grupe. Tačiau dažniausiai turbūt girdime (ir liūdniausios pasekmės būna), kai 1) automobilis partrenkė (girtą) dviratininką važiavusį tamsiu paros metu be šviesų - kaltas dviratininkas; 2) automobilis partrenkė dviratininką sankryžoje ar pn - kai kaltas automobilio vairuotojas arba neaišku.

Todėl manau, kad reikia kalbėti apie NESAUGAUS VAŽIAVIMO DVIRAČIU PROBLEMĄ apskritai. Ją galima suskirstyti į važiavimą išgėrus, nesilaikant saugaus greičio ir atstumo, chaotišką važiavimą, ypač per sankryžas ir raudoną šviesoforą, važiavimą tamsiu paros metu be atšvaitų ir šviesų, važiavimą be apsaugos priemonių, netvarkingais dviračiais ir tt ir pn.

Iki šiol velomanų bendruomenės pagrindiniai tikslai (mano akimis) buvo suburti bendraminčius ir populiarinti dviračius. Šiuo metu, kai jau esame nemaža dviratininkų bendruomenė, į pirmą tikslą galėtume kelti ne bele tik važiavimą, bet būtent SAUGŲ važiavimą dviračiais. (kažkada apie tai kalbėta...)

Ką galima padaryti? 1) sukurti atskirą temą, kuri visada būtų forumo temų viršuje kaipo įžanginė. Joje būtų trumpai ir įdomiai pateikiamas prašymas važiuoti saugiai (litanijų ir moralų niekas neskaitys). 2) Visiems velomanas patiems stengtis būti pavyzdiniais eismo dalyviais. -> tiesiog sudaryti sąlygas, kad jei nori su mumis važinėti, būk mielas ir važiuok saugiai.

_________________
1000 mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 10:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-04 14:58
Pranešimai: 28
Cituoti:
vairavimas isgerus yra vairavimas isgerus ir nesvarbu ar dviratis ar fura.

Va čia tai naujiena! Paskaičius nesena istorija apie girtą estą http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/girtas-estas-tiltui-padare-191-tukst-litu-zalos-206756, bandau įsivaizduoti, kas yra bendro tarp vairavimo išgėrus dviratį ir fūrą. Pagooglinus frazę 'girtas dviratininkas', pasisekė rasti informacijos apie girtą dviratininką, supainiojusį parduotuvę su policijos poskyriu, kelis atvejus, kai girtas dviratininkas smarkiai ar nesmarkiai susižeidė. Žodžiu, daugiau kuriozinės situacijos negu problemos. Tiesą sakant, išgėręs dviratininkas kažin ar sukelia daugiau problemų aplinkiniams (ne sau - čia jau pats kaltas jei nusiverti) negu jų sukelia pėstysis.
Tad gal nelyginkim su sėdimu už fūros ar bet kokio kito automobilio vairo..

Cituoti:
del reakcijos stokos gali ir visa grupe pagulditi plente (pasekmes gali bti ivairios jai pvz 60-70 km h leidies nuo kalno )

Kiek teko matyti, išgėrę dviratininkai mina tikrai ne tam, kad palakstyt nuo kalno 60-70 km/h, o tam, kad, pvz, grižt iš pub'o namo, neišleidžiant pinigų už taksą. Nematau čia nieko blogo ir visiškai nieko pavojingo. Nekalbu apie alkoholio poveikį apskritai, čia visai kita tema.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 11:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-05-01 20:57
Pranešimai: 1096
Skaitau ir matau, kad nesusišnekam. Vieni kalba apie girtus kaimiečius, kiti - apie girtus tikrus dviratininkus, su aprangom, šalmais etc. Girtus kaimiečius gal palikim ramybėj, ten atskira respublika, o va geriau pakalbėkim, ką daryt su tais tikrais dviratininkais, kurie prisiliuobia taip, kad plente savoj juostoj nebeišsitenka arba skersai kelio į griovį nuvaro.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 11:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-04-03 13:18
Pranešimai: 214
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Ignas
Į alų nespjaunu ir "Kregždutėj" būna irgi.
Rūkyt rūkau, bet šito įpročio tikiuosi atsisakyti (britkus įprotis ir brangus).
Aš nieko blogo nematau, jei išgeriamas vienas bokalas (kam 0,33 kam 0,5 pagal pajėgumus).
Bet manau, kad daugiau nei bokalas ir veikla reikalaujanti susikaupimo jau nesuderinama, nes bent jau aš po antro bokalo jaučiuosi nors ir ganėtinai blaivus, bet jau apdujęs. Po 2 bokalų už automobilio vairo aš tikrai jau nesėsčiau, todėl nematau pateisinamos priežasties ir ant dviračio lipt.
Tai nereiškia, kad visi gali išgert bokalą ir sėst už vairo. Kiekvieną alkoholis veikia skirtingai. Būna dienų kai man ir bokalo pasirodo per daug... Atsakingai reikia į tai žiūrėti ir tiek.
Tiesa pasakius aš nelabai tikiu, kad kuris nors iš velomanų tiek prisigeria, kad "plente savoj juostoj nebeišsitenka arba skersai kelio į griovį nuvaro". Negi taip kada nors buvo... Nesitiki man kažkaip...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 12:06 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-24 14:07
Pranešimai: 1084
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Imantas Bruožis
Kadangi dviratį naudoju ne sportui, o poilsiui ir smagiam laiko praleidimui su bičiuliais iš velomanų būrio, tai bokalas ar pusbokalis prie pietų stalo, man neatrodo joks ten blogis gauruotas. Ir nesmerkiu už tai žmonių. Kaip ir visame kame būtinas saikas- keli bambaliai per žygį tikrai nėra gerai išgert, nes matosi kad apsinešęs dviratinykas jau. Ir iki nelaimės gali būt netoli.
Taigi reikia žinot ribas, jaust saiką ir bus visiem gerai. :wink:

_________________
suk iš kelio dėl takelio


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 17:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2008-07-27 09:44
Pranešimai: 420
Miestas: Laikėnuojė Lietovuos suostėnė
Kykas rašė:
Į alų nespjaunu ir "Kregždutėj" būna irgi.
Rūkyt rūkau, bet šito įpročio tikiuosi atsisakyti (britkus įprotis ir brangus).
Aš nieko blogo nematau, jei išgeriamas vienas bokalas (kam 0,33 kam 0,5 pagal pajėgumus).
Bet manau, kad daugiau nei bokalas ir veikla reikalaujanti susikaupimo jau nesuderinama, nes bent jau aš po antro bokalo jaučiuosi nors ir ganėtinai blaivus, bet jau apdujęs. Po 2 bokalų už automobilio vairo aš tikrai jau nesėsčiau, todėl nematau pateisinamos priežasties ir ant dviračio lipt.
Tai nereiškia, kad visi gali išgert bokalą ir sėst už vairo. Kiekvieną alkoholis veikia skirtingai. Būna dienų kai man ir bokalo pasirodo per daug... Atsakingai reikia į tai žiūrėti ir tiek.
Tiesa pasakius aš nelabai tikiu, kad kuris nors iš velomanų tiek prisigeria, kad "plente savoj juostoj nebeišsitenka arba skersai kelio į griovį nuvaro". Negi taip kada nors buvo... Nesitiki man kažkaip...

Man irgi nesitikejo.... :(

_________________
Life's too good, I'm untouchable


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-06 18:19 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
1. Nebūtina kalbėti apie velomanus, kai kalba eina apie konkrečius asmenis, nors jie ir velomanai būtų. Jei jau yra šaukštas deguto medaus statinėje, tai nereikia stengtis tą šaukštą deguto išmaišyti po visą medaus statinę (beje degutas turi savu privalumų, tad nereiškia, kad jis negeras :wink: ). Ar verta viešai skalbtis? Jei kuris žmogus jūsų nuomone padaugino, tai gal veskit jį į doros kelią asmeniškai. Viešumas pakankamas klubo rate ir ne virtualioje erdvėje, tad nebūtina visam pasauliui skelbti.
2. O šiaip žmonės kai kuriuos dalykus sunkiai savyje sugeba kontroliuoti. Nepateisinu, bet kiekvienas turim savo problemų, tad visu pirma užjauskim ir padėkim, o ne smerkim. Kaip ten Jėzus pasakė - kas be nuodėmės tegu pirmas meta akmenį.
3. Aš pats iki 24 metų negerdavau nė truputėlio alkoholio, nes maniau kad alkoholis tik svaiginimosi ir degradų reikalas, nes iki tol aplinkoje mačiau daug nesugebančių apsiriboti sau alkoholio. Tačiau sulaukęs tų 24 metų pamačiau, kad alkoholis gali būti paprasčiausia/puikiausia bendravimo priemonė tarp kultūringų ir niekad nepasigeriančių žmonių. Jei žmogus per pokylį sugeba išgerti tik dvi taures gero vyno ir nepadaugina, tai manau tas yra labai puiku, dar ir gražiai pašoka po to. Pats kiek gėriau, nė kart nebuvo judesių koordinacijos sutrikimų, net ir liežuvio. Tad skanaus ir gero visiems vyno, alaus ar šampano, tik nusistatykit sau ribą kuri sulaikytų nuo galimu nesklandumų :wink: Na, o apie sporto ir alkoholio suderinamumą nemanau, kad reikia kalbėti, aišku ir taip. Su poilsiu kaip minėjo Imantas tas suderinama.

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-07 15:05 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-03-26 15:29
Pranešimai: 127
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Sigun
aurislt rašė:
Pagooglinus frazę 'girtas dviratininkas', pasisekė rasti informacijos apie girtą dviratininką, supainiojusį parduotuvę su policijos poskyriu, kelis atvejus, kai girtas dviratininkas smarkiai ar nesmarkiai susižeidė.


google nereik, pernai matėm kaip vienas nevisai blaivus pilietis sietkelėje besivežantis "papildymą" sugebėjo salto per priekinį ratą padaryt :)
Veiksmas vyko trečiadienio maršruto trasoje už Panemunės tilto prie laidojimo namų kur yra kuoliukai įvažiuojant į dviračių taką. Na kas važiavot tikrai tą vietą žinot. Tai tas pilietis nesugebėjo ten įtaikyt. Manėm jau reiks kokią greitąją jam kviest, bet pasirodė nieko baisaus :) Sietkelės turinys kaip bebūtų keista liko sveikas. Tiesa, toliau jau ant dvirkos nebesėdo - nusivedė :mrgreen:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Alkoholis ir dviratis
StandartinėParašytas: 2009-04-07 16:05 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Ne vienas cia esam bande pavaziuoti, kai dviratis jau nebesivaldo 8) Gerai, kai viskas gerai baigiasi, bet kartoti nebutina. Ir kitiems galiu drasiai pasakyti - nekartokite. Ir vaizdelis is salies nekoks, ir pasekmes gali buti labai liudnos.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 25 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai