Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-04-23 11:33

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 22:13 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Sudalyvauti važiavime neišėjo, nes sudalyvavau avarijoje. Tai kol važinėjausi su greitąją, kol policija atvažiavo, tai trečiadienio važiavimas ir baigėsi.
Didelis Dėkui velomanui Gražvydui: už palaikymą - padėjo sunkiu metu, parvežė su dviračiu namo.

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-05 22:48 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-06-15 07:46
Pranešimai: 1101
Miestas: Kaunas
Saulys rašė:
... parvežė su dviračiu namo....


Tipo, ant Phanter bagažinės :lol:
Kai bus laiko, sudėliosim mintis, nes jų yra.

_________________
Mano turgelis: tuščias


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 09:21 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 20:00
Pranešimai: 2125
Na tai gal jau papasakosit kas yvyko ? Tikiuosi nieko rimto ...

_________________
Geriau uždegti bent vieną žvakę, negu keikti tamsą...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 16:24 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-21 23:06
Pranešimai: 165
Skype: bambushke
Vakar vakare mačiau avariją iškart nusileidus nuo milikonių kalno ten prie žiedo - nuskynė dviratininką. neturėjau kada pažiūrėt atidžiau į tą žmoganiuką, nes mokiausi vairuot tai be reikalo negaliu žioplinėt :) bet tėtis sakė nieko baisaus ten, tik už rankos susiėmęs stovėjo tas dviratininkas, tai mažu tu ten buvai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 19:39 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Taip, Skarbonkyte, aš.

Vakar, pagal planą, pajudėjau link šv. 3dienio susitikimo vietos - Panemunės tilto. Atšvaitų komplektacija tokia: ant kelnių kiškų po vieną atspindinčią 3M juostą, ant nugaros kuprinėlė su šviesą atspindinčia juostele, atšvaitai ant dviračio (baltas, raudonas), įjungti mirksiukai (baltas, raudonas), bliuzonas su įsiūtais atšvaitais. Žodžiu - Kalėdinė eglutė ant dviračio.
Leidausi nuo Milikonių kalno, Linkuvos gatve.
Pakalnėje sankryža su Varnių g. išplatėja į 3 juostas: I - tik tiesiai, II - tiesiai ir į kairę, III - tik į kairę. pažiūrėjau kairėn, persirikiavau į antrą juostą, rodžiau posūkį į kairę (prisimenu, dar spėjau pagalvoti "ilgai rodau, kažkaip", spėjau uždėti ranką ant vairo, kad daryti posūkį - bac iš galo. Pakilau su visu dviračiu. Tada išgirdau mašinos stabdžius - ratai pradėjo čiuožti. Aš nuskridau (tiesiogine to žodžio prasme) į priekį. Pralenkdamas dviratį, kuris tuo metu alia salto po manim darė. Leidausi ant asfalto, galvodamas, kad reikėtų išvengti ridenimosi ir saugoti galvą. Nusileidęs čiuožiau per asfaltą. Ganėtinai ilgai. Kairės pirštinės delnas pradilo kiaurai. Dešinės - kažkodėl nudilo pirštinės vieno piršto galas. Pirštams, delnams nieko. Padėjo pirštinės. Padėjo ir tai, kad buvau su dvejom - šiltos ir dviratinės ant viršaus. Dar sudilo skūra nuo alkūnės. Bečiuožiant rankovė užsiraitojo, liko plika ranka. Tai ir apsidrožė. Na, dar kelis truputį prasitrynė, nugarą paskaudėjo. Naktį kitus kauliukus pamaudė. Dar dabar maudžia, pamiršti neleidžia :)
Tai va. Iš mašinos (hmm, ford fiesta) išsirideno moteriškė ir vyras. Moteriškė kažkodėl pradėjo šaukti kodėl aš sukau ir nerodžiau posūkio ?
Paaiškinau, kad ištiesta į šoną ranka - tai ir yra posūkio rodymas. Mirksinčių posūkių deja neturiu ir jų nereikia, neprivalomi. Tada nutilo, matyt suprato, kad ne priežastis. Paaiškėjo, kad nuo kalno jie važiavo paskui mane, matė kad su dviračiu žmogėnas važuoja. Moteriškė, kuri sėdėjo ne už vairo, kažkodėl matė kaip viskas įvyko geriau nei vairuotojas.
Iškvietė policiją. Policija iškvietė greitąją. Atvažiavo Gražvydas, su mašina. Dar kartą dėkui jam. Atvažiavo greitoji. Pasisodino, apibintavo, paspaudė, pamaigė ir nuvežė į klinikas. Ten vėl tas pats pamaigymas, pasiūlymas adatos nuo skausmo, kraujas iš venos, popierių pildymas ir - varyk, laisvas. Brolis nuvežė atgal. Ilgokai palaukus atvažiavo kiti policininkai - ekspertai. Pamatavo, pafotografavo, paklausinėjo ir viskas.
Sakė - paskambins, kvies į apklausą. Kas kaltas, taip ir nepasakė.
Priežastys, kurios mano manymu, sukėlė šį įvykį (pagal prioritetus):
1. Vairuotojo neatidumas;
2. Neįvertinimas to, kad dviratis gali judėti greičiau nei pėsčiasis. Gerokai greičiau. 30-40-50- km/h. Kaip pro stovintį su fiesta pravažiuoti neišeina...
3. Nesužymėtos eismo juostos ant asfalto. Ten tie rudimentiniai ženklinimai-dažų taškai, kuriuos aš mačiau, nes važiavau su dviračiu,
nepadeda automobilių vairuotojams užimti teisingos vietos, pasirinkti važiavimo trajektorijos ir t.t.
4. Per mažas mano dėmesys. Reikėjo man dar kartą žvilgtelėti kas už manęs darosi. Turbūt būtų padėję.

Tai tiek. Su šiokiu tokiu nerimu laukiu tos apklausos. Jei kas turi patirties panašia tema, gali patarti - iš anksto dėkui.

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 20:39 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-06-15 07:46
Pranešimai: 1101
Miestas: Kaunas
Mano mintys tokios:
1. Darau subjektyvią prielaidą, kad toji porelė iš tokių tipo, kai kaip važiuoti, ką lenkti, kaip stabdyti, kur sukti ... nurodinėja žmona. Vairuotojas sakė: važiavau paskui dviratį, negalvojau lenkti, o paskui tik pamačiau kaip jis ridenasi. Tai kur jis žiūrėjo tame tarpe? Patikslinsiu - vieta pakankamai gerai apšviesta. Matyt, diskutavo su žmona kaip važiuoti.
2. "... O ką, dviratis gali sukti į kairę? Dar ko!!!" Tai čiurkiškas mąstymas - nereikia posūkių, galima aptaškyti pėstįjį, užblokuoti dviratį. Čiurkos nesuvokia kodėl pilni skverai dviračių Amsterdame, Zalcburge... Nieko čia nepadarysi, čiurkų reik saugotis.

Sauliau, parašei laišką Kalėdų Seniui? Šalmooooo!!! :lol:

_________________
Mano turgelis: tuščias


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 20:57 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-24 14:07
Pranešimai: 1084
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Imantas Bruožis
Pirmiausia, tai gerai kad sąlyginai viskas gerai baigėsi ir linkėjimai kuo greičiau pasveikti.
O dėl to kas kaltas, tai vienintelis nepalankus tau niuansas, kad KET draudžia dviračiu sukt į kairę. Iš kitos pusės tu esi nukentėjusysis šito įvykio. Nu po pirmų apklausų matysis kur viskas krypsta, galima bus spręsti kaip elgtis toliau.

_________________
suk iš kelio dėl takelio


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 21:09 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Dviračiu sukti į kairę nedraudžia:

105. Jeigu eismas intensyvus ir reikia pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, dviračio ar mopedo vairuotojas turi nulipti ir kirsti važiuojamąją dalį vesdamas dviratį ar mopedą, nesudarydamas kliūties kitoms transporto priemonėms.

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 21:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-05-01 20:57
Pranešimai: 1096
OT: tyrėjos (berods) frazė kolegai mentui, kai aš pagaliau po pusės metų :!: atsiimiau visas Kauno mentūras apkeliavusį dviratį - "ai va, matai, neturim ką veikt, tai dviračių vagystes tiriam..."
Taip sakant, mentų požiūris į dviratininkus...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 22:03 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-08-15 10:51
Pranešimai: 1681
Miestas: Kaunas
Skype: samblia
Vardas, Pavardė: Saulius
Prašymas moderatoriams: gal būtų galima šituos postus iškelti į atskirą temą, pvz. "Eismo įvykiai". Kažkaip nesinori tokiais dalykais teršti Šv. trečiadienio temos.

_________________
Saulius


Mano avataras yra čia
Velomanų naujienos facebook'e
Velomanų komandos forumas: http://velomanai-team.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-06 23:17 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 15:22
Pranešimai: 5003
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Linas Vainius
Sveikas Sauly, viskas gerai kas gerai baigiasi. Tavo gyvybe ir sveikata yra brangiausia. Tikekimes policijos tyrimas bus tau palankus. Cia Imantas turbut daugiausiai patirties turi. nepatingek parasyti kaip klostysis sitas reikalas. Kas liko is dviracio ? tikiuosi bandysi pareiksti pretenzijas del jo remonto, jei busi teisus. Bandyciau pareikalauti rimtesnes ekspertizes (dviracio rimta apziura kokiame HE/Misko g./kitur su nuostoliu ivertinimu), nes nuo tokio smugio biski remas galejo deformuotis, iskart gali ir nepajusti, turbut visam "galui" kliuvo + rubai, etc. Juk visi vairuotojai turi civilini draudima

P.S. Salmas turi likti neprivalomas, bet laabbaaiii rekomenduojamas :!: kad liko sveika galva ir raktikauliai po skrydzio per vaira, cia tikrai didele sekme. turesi gera proga sauniam tostui per Kaledas :-)

P.S. 2. turbut del privalomos liemenes atsakymas aisku, kad tokiems vairuotojams jokios liemenes nepades.

_________________
http://www.dviratai.lt - varžybos, maratonai, paradai, klubas.
DSK Dviratai-Daistatus naujienos, įdomybės apie dviračius FB
Elektrėnų GX Ralis dviračių maratonas 2018-10-13 d.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 11:59 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2006-08-22 08:02
Pranešimai: 138
Miestas: Kaunas
Nu Sauly pasiseke :) Niekada nenoreciau, kad kas is galo trenktusi kai as ant dviracio. :) Bet Fiestos vairuotojas irgi geras :) kol neisgirdo bum nestabde :)

Del taisykliu tai kaip IMEE minejo, tai reguluojamose sankryzose atseit negalima sukti i kaire, bet kaip jus pavadinsit ta vieta kur Saulys ivyki turejo? Nei T formos sankryza, nei ten ziedas.

_________________
Mano pagrindinis!!!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 13:38 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-06-15 07:46
Pranešimai: 1101
Miestas: Kaunas
Saulys rašė:
Dviračiu sukti į kairę nedraudžia:

105. Jeigu eismas intensyvus ....


Įdomu, kaip bus traktuojama ši sąvoka.

Aš suprantu taip (nes pats dažnai ten važiuoju) :
- Jei leidžiantis nuo Milikonių kalno matau, kad sankryža tusčia - nėra atvažiuojančių nuo Varnių g. pusės (ir nėra ten niekur net dvipusio eismo) - tai toje sankryžoje "eismas neintensyvus". Dar pasitikrinu, ar mano manevrą supranta iš paskos važiuojantys, ir suku. Nes kitaip reiktų traktuoti kaip intensyvų eismą ir Laisvės alėjoje - ten dažnai atvažiuoja į parduotuves išsikrauti tiekėjai, ir bilekaip stumdo furas.

Logiškai mąstant, intensyvus eismo pvz. gali būti žiedas prie seno Vilijampolės tilto (Jonavos-Šauklių). Va ten pravažiuoti dviračiu apie 17val. tarkim nuo Gertrūdos g. žiedu link Pilies yra neleistina.

_________________
Mano turgelis: tuščias


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 16:01 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2007-04-17 12:58
Pranešimai: 613
Miestas: Vilnius
Skype: gl3333
Vardas, Pavardė: Giedrius
šitą klausimą dėl "intensyvus eismas" aš paprašiau, kad paklaustų mergaitė besilaikanti vairuoti, pas instruktoriu. Jis beja irgi negalėjo konkrečiai apibrėžti kas tai yra. Taigi intencyvaus eismo traktavimas yra subjektyvus kiekvieno žmogaus dalykas... Viskas priklausys kaip dėdės policininkai traktuos tą situaciją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-12-07 16:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2007-05-01 20:57
Pranešimai: 1096
Vidmanto atveju dėdės policininkai situaciją traktavo vienareikšmiškai - kaltas dviratininkas ir taškas. Taip kad Sauliui patarčiau neturėt per daug iliuzijų ir nusiteikt, kad jis bus kaltas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 58 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai