Velomanų puslapis
http://velomanai.lt/forumas/

Diskiniai stabdžiai
http://velomanai.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=433
Puslapis 173

Autorius:  Saulys [ 2007-10-07 16:45 ]
Pranešimo tema:  Diskiniai stabdžiai

Iškilo klausimas dėl diskinių stabdžių - ko daugiau "už" ar "prieš":
galvoju pirkti naują dviratį. Nusižiūrėjau vieną tokį su SHIMANO M495 Mechanical Disc, tačiau parduotuvėje patarė pirkti analogišką, tik su V-Brake. Privalumas (V-brake)- mažesnė kaina, mažesnės ratlankį veikiančios jėgos, rečiau reikia varžyti-reguliuoti stipinus, ....
Kol kas neturėjau dviračio su diskiniais stabdžiais, todėl ir patirties-žinių apie juos mažai. Gerai būtų išgirsti nuomonę tų, kurie su tokiais važinėja ir žino bei gali pasidalinti patirtimi.

V-Brake 2:0 Diskiniai Žiūrim toliau....

Autorius:  dinux [ 2007-10-07 17:11 ]
Pranešimo tema: 

Mano nuomonė tokia: į varžybas nevažinėsi, nuo kalnų galvą pametęs nelėksi, po purvynus nesitaškysi.. v-brake. Tuo labiau šie diskiniai - nelabai kas gero.

Autorius:  Vytautas [ 2007-10-07 18:09 ]
Pranešimo tema: 

Bet kuris dviratis su normaliais (vidutinės ir aukštesnės klasės) v-brake'ais yra visa galva pranašesnis už dviratį su SHIMANO M495 Mechanical Disc tiek stabdymo jėga, tiek moduliacijos galimybėmis. Svoris taip pat yra mechaninių diskų nenaudai. Jei rinktis dviratį su mechaniniaus diskais tai tik Avid BB5 arba BB7, kitu atveju nelabai matau prasmės imti diskus. Važinėju varžybse su Avid SD-7 v-brake'ais ir vargo nematau, esant galimybei pasikeisčiau į diskinius hidraulinius stabdžius, bet ieškant nebrangaus varianto - tik v-brake.

Autorius:  Mygaudas [ 2007-10-07 19:55 ]
Pranešimo tema: 

diskiniai stabdziai prideda svorio, taciau uztikrina geresne stabdymo jega, aisku jei dviracio kaina 1500 tai gal geriau su v-brake, nes jei normalesnis diskiniai stabdziai sudarys 15-25proc dviracio kainos. Bet jei komplektacija dviracio tenkina gali buti ir diskiniai, ziurink is kurios puses paziuresi.

Autorius:  Audrius [ 2007-11-09 18:48 ]
Pranešimo tema: 

as Uz V brake, nors man tai atrodo H :)

Todel, kad nematau stabdymo efektyvumo skirtumo, jeigu su V brake paspaudei rankeneles ir ratas jau stovi vietoj (galas kyla), tai negi Diskiniai dar kaip nors kitaip sustabdys rata? (pasuks atgal gal?)

Gerai sureguliuotu V-brakes stabdziu efektyvumas ne ka mazesnis nei diskiniu.

Autorius:  Saulys [ 2007-11-09 18:58 ]
Pranešimo tema: 

Ačiū visiems išsakiusiems savo nuomonę. Tema jau kaip ir išsemta - dviratis nupirktas (su V-brake), visi (~dauguma) pasisakiusių ne už diskinius.

Autorius:  Tadas [ 2008-04-10 13:40 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

Sveiki ka manot apie hidraulinius diskiniu stabdzius ir hidraulines pavaras?Ar ar stabdymo ir pavaru perjungimo efektas didesnis?

Autorius:  Darysp [ 2008-04-11 00:16 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

Tadas rašė:
Sveiki ka manot apie hidraulinius diskiniu stabdzius ir hidraulines pavaras?Ar ar stabdymo ir pavaru perjungimo efektas didesnis?

Gerai manom :D :D :D Galiu tik tiek pasakyti, kad kas pabande vazineti su normaliais hidrauliniais stabdziais, tikrai nesugriz prie v-brake :D

Autorius:  imee [ 2008-04-11 11:23 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

Turiu dviratį su Shimano deore XT hidrauliniais, tai skirtumas lyginant V-brake didelis. Bet kainų šuolis dar didesnis, tai išvadoj V-brake su geresnėm kaladėlėm yra gerai. Ypač gedimo atveju.

Autorius:  dinux [ 2008-04-11 11:36 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

Važinėju su Deoriniais stabdžiais, Hayes diskais ir XT kaladėlėm. Labai patinka tas hidraulikos minkštumas, nenoriu jokių V-brake :P

Autorius:  Mobcas [ 2008-04-11 11:45 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

Diskiniai turi pranasuma tada, kai prastos oro salygos, ir jeigu sulankstai ratlanki, su koja palenki, kad i sake tilptu ir mini toliau :) V-brake jei oras geras, tada geriau, beto jie pigesni ir lengvesni.
Hidraulikos minkstumas isties patogu :)

Autorius:  jovis [ 2008-04-23 22:35 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

Sveiki, ką galit pasakyti gero/blogo apie stabdzius Magura, Julie.

Dėkui

Autorius:  trumpinys [ 2008-06-30 22:33 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

sVEIKI, kadangi jus cia jau diskutuojat apie stabdzius tai as turiu problema su v - brake. Pirkau siais metais nauja dvirati vazineju jau koks trecias menesis ir uzpakalinis ratas truputi kreivoja labai labai mazai, siaip net nesimato is uzpakalio, bet kai valai ir reguliuoji stabdzius pastebi, jog nelygiai stabdo. Tai va taip buvo ir su senu dviraciu po 2 metu vazinejimo stabdziai nubruzino ratlanki, kopl viena diena vaziuojant jis neatlaike padangos spaudimo ir sprogo. Teko pirkt nauja ratlanki... Aisku bandau dabar tspykiuot si naujo dviracio rata bet nepadarau kaip gamykloje, tad po metu kitu jis manau irgi sprogs.... :( siaip MTB dviratis bet vazineju ir gatvem, greitis buna apie 40 - 50 km/h ir daznai tenka stabdytai( kadangi stabdymas manau geresnis nei diskiniu tai greit ir sues ta ratlanki ) su hidrauliniais stabdziai turetu but tas pats. Tai man detis diskinius ar laukt kol susprogs. Nes juk nevesiu kas du menesius rato spykiuot. O geras isspykiavimas irgi kainuoja, be to nzn kur isspykiuoja taip labai gerai. Prasau pakomentuot.:)

Autorius:  pauliusb [ 2008-06-30 23:36 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

Rato lyginimas - neišvengiamas dalykas. Kita vertus to dažnumas priklauso nuo ratlankių kokybės ir dviračio taisojimo. Kartas nuo karto derėtų pačiam patikrinti špikių įtempimą, pasiveržti atsilaisvinusius.

Autorius:  GL [ 2008-07-01 07:39 ]
Pranešimo tema:  Re: Diskiniai stabdžiai

o del stabdymo efektyvumo nedrysciau sutikti, pas mane kad ir paprasti mechaniniai diskiniai stabdziai bet bent jau mano asmenine nuomuone jie veikia geriau nei V brake (aisku atitinkamos klases).

Puslapis 173 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/