Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-29 17:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: MTB 2x9 2x10
StandartinėParašytas: 2011-06-30 23:01 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-06-01 00:17
Pranešimai: 115
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Dainius
Sveiki,
jau kelintas sezonas, kaip aukščiausio lygio MTB dviračiai dažnai aprūpinami 2x9, 2x10 žvaigždžių sistemomis. Kitaip tariant, kai priekyje naudojamos ne trys, bet dvi žvaigždės.

Taip jau atsitiko, kad aš susigundžiau savo 3x9 pakeisti į 2x9 (mažiau žvaigždžių - mažiau svorio). Standartiškai komplektuojamus švaistiklius Truvative IsoFlow 48x36x26 pakeičiau į RaceFace Turbine su 29T ir 44T Cannondale 2x9 žvaigždėm (gale liko CS HG-80 32-11T).
Jau atvažinėjau 1500 km su šia komplektacija. Pirminiai įspūdžiai buvo ne kokie, dėl to, pastebėjau grandinės skersavimą, kai gale užmesdavau ant didžiausios žvaigždės (skersuodavo ir kai priekyje ant mažesnės). Galvojau, gal galima šią problemą spręsti pakeičiant centrinę ašį į trumpesnę, bet pasirodo, kad taip neišeia, nes tuomet dešinys švaistiklis bus per arti guolinių ir gali trintis į BB guolinę ar tiesigo pilnai neužsimauti ant ašies (kvadratinės). Tačiau prie šios problemos ilgainiui pripratau, nes tikrai retai kada prireikia gale užsimesti didžiausią žvaigždę, nes važinėjau pagrinde mieste, asfaltuotais keliais, o kylant į kalnus pakanka 4 ar 5 žvaigždės gale, tokių atveju grandinė būna praktiškai idealiai tiesi.
Perėjus prie 29x44T pasirodė daug malonesnis mynimas dėl to, kad reikia mažiau perjunginėti priekinius bėgius, be to toks santykis man pasirodė patogus (44T žvaigždė naudojama plente, lygiam kely, į nestačias įkalnes, 29T žvaigždė naudojama bekelėje ir į kalnus).
Priekinis bėgių permetiklis liko tas pats - Sram X5 trims bėgiams. Susiderinti bėgius buvo kebloka, nes reikėjo rinktis, kurį bėgį palikt nenaudojamą. Pasirinkau junginėti tarp 1 ir 2 bėgio. Manau tai buvo klaida, nes reguliuojant priekinį permetiklį reikėjo stipriai įsukti aukšto bėgio (H) reguliavimo varžtą. Varžtas pasirodė kiek trumpokas, tad stipriau pastųmus perjungimo svirtelę virš 2 bėgio (3 neįsimesdavo dėl apribotos eigos) grandinė dažnai nušokdavo nuo didžiosios žvaigždės. Ilgainiui pripratau prie to ir įgudau taip permetinėti bėgius, kad arba nenumetu grandinės, arba ją numetes greitai užmetu atgal.
Taip pat dar teko pareguliuoti priekinio permetiklio aukštį, nes pasikeitė žvaigždžių dydžiai.
Dabar persireguliavau dar kartą bėgius, nes įgriso grandinės kritaliojimas. Dabar pasidariau, kad ant pr. perjungiklio naudočiau 2 ir 3 bėgius. Regis pavyko geriau susiderinti bėgius ir jie dirba gerokai sklandžiau.
P.S. RaceFace Turbine švaistikliai turi tvirtinimą trims žvaigždėms. 29T žvaigždė įstatyta vidurinėje vietoje, 44T - dešinėje kraštinėje (lieka nenaudojami kairiausios arba mažiausios žvaigždės tvirtinimo taškai. Būtent dėl šios priežasties nekeičiau perjungiklio, nes žinau, kad jo eiga sutampa su atstumu tarp pr. žvaigždžių.

Taigi, gal kas kitas naudojasi ar yra persidaręs savo MTB dviračio sistemą į 2x9 ar 2x10 o gal net 2x11? Pasidalinkit įspūdžiais, patarimais.

P.P.S. Kulautuvos MTB trasoje 29T žvaigždė man pasirodė per didelė, norėjos porą dantukų mažiau sunkokai kylau į kalnelius su 29T priekyje ir 32T gale. Gal kai ateis laikas keist žvaigždėms pasidairyti į 34-11T, bet tada jau reikėtų keisti galinį permetiklį į didesnį.

Dainius B.

_________________
Termovizija
Korp! Tautito
Cannondale Bad Boy


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB 2x9 2x10
StandartinėParašytas: 2011-06-30 23:27 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-03-07 22:48
Pranešimai: 3643
Miestas: Kaunas
Skype: darysp
Vardas, Pavardė: Darius Pekarskas
Aš važinėju su 2x10 sistema. Pas mane priekyje yra panaši kombinacija, kaip pas tave: 44 - 30, bet gale yra 11-36. Dar nelabai radau tokios vietos, kur man kombinacijos - priekyje 30, gale 36 - neužtektų. Nors, ko gero, man geriausias variantas priekyje būtų 42 - 30.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB 2x9 2x10
StandartinėParašytas: 2011-07-01 22:24 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Variantas kai MTB priekyje tik dvi žvaigždės vis populiarėja. Kaip suprantu privalumas retesnis pavarų perjungimas priekyje, mažesnis svoris. Minusas - susiaurėjęs perdavimo diapazonas, nuolatinis galvos sukimas kokias dvi žvaigždes pasirinkti priekyje, nes kartais pasitaiko, kad pritrūksta reikiamo perdavimo. Visiškai sutinku, kad važinėjant Lietuvoje priekyje užtenka dviejų žvaigždžių, retais atvejais pasistumiant dviratį į kalną. Kadangi aš su savo MTB dviračiu planuoju pavažinėti ir tikruose kalnuose, tai pasilieku prie 3x9 sistemos, nes ten ir su 2x10 būtų vargas. Man pvz reikalingas didelis perdavimo diapazonas dėl didelio svorio, nes sunku minti į kalną, tenka važiuoti lėtai, bet tuo pačiu išvystau didesnius greičius nuo kalno, tad man 44 ir 11 būna per mažai... Tad tiems kas planuoja pavažinėti nelietuviškuose "kalnuose", rekomenduočiau pasilikti prie 3x10 ar 3X9

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB 2x9 2x10
StandartinėParašytas: 2011-07-15 10:18 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2010-06-01 00:17
Pranešimai: 115
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Dainius
Kaip dirbtų 2x10 švaistikliai su 9 bėgių grandine? Po truputį artėja ta diena, kada reikės keisti visą kinematiką. Grandinę jau išsitampius iki 0,7, o galinis ir priekinis žvaigždynas pasirengę eiti į atsargą. Taigi dabar tik laiko klausimas, kada susitaupysiu atsišviežinimui. O turimą sistemą drošiu, kol pribaigsiu galutinai.

Bet rūpi pora klausimų. Kaip žinia 9 bėgių grandinės truputį pigesnės ir sako, kad geriau laiko, nei 10 bėgių. Dėl to noris likti prie 9 bėgių sistemos. Bet sunkoka rasti 2x9 sistemai tinkančius švaistiklius, o keist vien žvaigždes kainuos nežymiai pigiau nei keičiant visus švaistiklius kartu su žvaigždėm.

Ar tiks 2x10 sistemai skirti švaistikliai (žvaigždės) prie 9 bėgių grandinės?
O gal geriau tada pasitaupyti iki pilnos 2x10 grupės, kad ir žemesnio lygio? - Tokiu atveju rūpi klausimas, kaip dažnai reikės keist grandinę. (dabar nuvažiavau 1300 km, kol išsitampė iki 0,7, bet taip greit galėjo išsitampyti ir dėl pasidėvėjusių žvaigždžių).

_________________
Termovizija
Korp! Tautito
Cannondale Bad Boy


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: MTB 2x9 2x10
StandartinėParašytas: 2011-07-15 10:56 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-05-06 13:41
Pranešimai: 281
Vardas, Pavardė: Einoras
negaliu atsidziaugti savo 28-42 gale 32-11,nerealiai susigyvenau ir net mint maloniau patapo :) na gal lygumoj ir mazoka tos 42,bet uztai sanarius dabar ismoksiu tausot :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 63 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai