Velomanų puslapis
http://velomanai.lt/forumas/

Nevaržybinis maratonas Plentas 24
http://velomanai.lt/forumas/viewtopic.php?f=10&t=4407
Puslapis 120

Autorius:  schumis [ 2012-03-02 00:25 ]
Pranešimo tema:  Nevaržybinis maratonas Plentas 24

Mintis, surengti tokį maratoną man ramybės neduoda gal jau pora metų. Pagaliau atrodo pribrendo :) . MTB entuziastai tokius maratonus senokai rengia, o šiemet ir Lietuvoje žada tai padaryti. Pagalvojau, kad ir plentininkams galbūt būtų įdomu panašiame renginyje sudalyvauti. Gal kas žinote, ar iš viso kas nors panašaus, kur nors yra rengiama?
Taigi, tai būtų nevaržybinis maratonas, na kažkas panašaus į 500 VK, tik šiuo atveju kiekvienas sau tikslą galėtų išsikelti individualiai, įvertindamas savo jėgas ir pasistengti jį pasiekti. Čia manau ir kažkada planuotas važiavimas 10x40 puikiausiai įsipaišytų. Jeigu dar padelsim, tai gali tekti ir 10x50 važiuoti :wink: .
Planuojamas laikas - liepos 7-8 d.d.
Kas liečia trasą, tai dar daug visokių minčių kirba, bet manau, kad tai turėtų būti maždaug 150 - 200 km žiedas, su numatytais maitinimo punktais. Palydos, kaip buvo 500 VK važiavime, čia nebūtų, nes dalyviai manau bus labai skirtingo pajėgumo dėl ko ir tikslai jų bus labai skirtingi, todėl važiuoti vieninga grupe bus neįmanoma, o tokiu atveju palyda yra netikslinga. Konkrečiau trasą aptarsim šiek tiek vėliau, kai paaiškės ar iš viso tai būtų kam nors įdomu.
Pradžiai tiek, lauksiu jūsų atsiliepimų.

Autorius:  Darysp [ 2012-03-02 00:34 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Gera mintis, atsimenu, kaip apie ją mes kalbėjom su tavim.

Galima būtų pagalvoti apie vieną žiedą 40 km ilgio su vieninteliu maitinimu starto/finišo vietoje. Tuo pačiu gautųsi ir 10x40, o kas norės - varys 24 val. Garantuoju, kad atsiras tokių, kurie norės pravažiuoti tik vieną - du ratus, bet jie būtų gera paspirtis maratonininkams. Taip pat vienintelį maitinimo punktą būtų nesunku aptarnauti ir nereikėtų daug žmonių. Čia mano tokios mintys.

Bet kuriuo atveju, kai apgalvosim formatą, tada galėsim sumastyti ir trasą. Aš LABAI UŽ tokį renginį :wink: - prisidėsiu ir dalyvausiu :wink:

Autorius:  AndriusP [ 2012-03-02 00:45 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Ech... Kad taip į bent rugpjūčio vidurį... :roll:

Autorius:  mantasm [ 2012-03-02 02:12 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Norėčiau prisijungti. Kaip tik šnekėjom su kolega pasidaryt tokį savadarbį renginuką. Susidėlioti už miesto ramų ~50km ratuką, užsimesti su mašina, kurioje būtų prikrauta maisto, detalių ir viso kito ir sukti ratus :)

Dėl datos - tą savaitgalį bus MTB Šiauliai daugiadienės, būtų gerai, kad nesikirstų :roll: Manau savaitgalis prieš tai geriau. Rodos nesikerta su jokiom ilgesnėm varžybom ir tamsos dar mažiau.

P.S. Būtų gerai, kad šalia būtų koks a-la kempingas bent kuriam laikui nusmigti po maratono. Jei visas ekipažas mina, būtų nesaugu iškart vairuoti namo. Kelios valandos miego praverstų tiems, kas neras savanorių, galinčių visą parą būdėti ir parvairuoti po varžybų...

Autorius:  romenas [ 2012-03-02 08:51 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

:wink: va va mintis superine.jaucias kad pavasariu padvelke.reiktu data keist...siemet asmeniskai prioritetas Siauliams

Autorius:  Kestis [ 2012-03-02 09:28 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Labai puikus pamastymai. Jeigu ne siemet, tai kitamet anksciau rezervuotis vieta kalendoriuje + kitais metais jau bus vyruku su 24h MTB organizavimo patirtim. Pagal siemetini kalendoriu tai sakyciau maziausia konkurencija del dalyviu butu Lietuvos MTB ciampionato metu. As taip pat uz nedideli ratuka, apie 30-35km, galima geriau jegas paskirstyti, laika, ratu skaiciu planuoti, uztektu vieno nejudancio punkto trasoje, paprasciau su trasos parinkimu turetu buti.

Autorius:  Rliuba [ 2012-03-02 09:42 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Teko paskaityti apie Vokietijoje vykstanti 24val maratoną Nürburgring trasoje http://www.radamring.de/

Autorius:  Kestis [ 2012-03-02 10:05 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Na va, reikia vaziuot isbandyti.

Autorius:  dinux [ 2012-03-02 10:44 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Rliuba rašė:
Teko paskaityti apie Vokietijoje vykstanti 24val maratoną Nürburgring trasoje http://www.radamring.de/

Lietuvoj turim "Nemuno žiedą" Tik problema, kad jo ilgis 3,3km (mėlinoji). Kombinuojant su taip vadinama "sena trasa" (žalioji) gautusi ~6-7km. Kombinuojant užsukimą į Kačerginės miestelį (geltonoji) gal gautusi kažkas ~15km. Problema Kaunas-Šakiai kelias ir eismas jame.
Paveikslėlis

Autorius:  Linas [ 2012-03-02 11:29 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Super idėja :-) Man patinka mintis važiuoti be palydos ir pagal savo jėgas.

Plento 24 h mažiau populiarūs, bet dviratininkų klubai juos organizuoja, yra keli renginiai su senom tradicijom. Taisyklės būna kokias sugalvoja organizatoriai. Vieni vyksta kaip varžybos neilgame uždarame rate be eismo, kiti ilgesnėse distancijose bendro naudojimo keliuose.
Pvz. D. Britanijos dviratininkų klubas Anfield Bicycle Club organizuoja Mersey Road 24h nuo 1937 m. Dabar vyksta kaip atskiro starto varžybos bendro naudojimo keliuose, yra maitinimo punktai, savanoriai teisėjai ir kt.
JAV National 24 Hours Challenge vyksta nuo 1983 m. Dalyviai važiuoja ilgame rate su laiko kontrole kaip asmeninės lenktynės ar važiavimas pagal jėgas.

Būtų gaila (ir atkristų keli dalyviai), jei sutaptų su Šiaulių MTB liepos 6-8 d. Yra laisvas savaitgalis birželio 30-liepos 01 d.

Mano pamąstymai:
I. Trumpo rato ~50-60 km variantas.
Man atrodo iš praktinės pusės patogiau neilgas ratas ~50-60 km. Mažesniame rate gali važiuoti vienas pagal savo jėgas, bet nebūsi vienišas. Jei bus daugiau dalyvių, matysiesi su jais kelyje. Esant keliems maitinimo punktams, galima nesukti galvos dėl parduotuvių ir maitinimosi pakeliui. Susiradus trasoje 2-3 poilsiavietes šalia kelio, ten galėtų įsikurti trasos maitinimo ir kontrolės punktai, palaikymo komandos. Būtų šventė ir nevažiuojantiems.
Trumpesniame rate gali prisijungti silpnesni ir abejojantys dalyviai, kurie galėtų nusiimti anksčiau, jei nebenorės važiuoti 24 h. Vieni padarys savo 24 h rekordą, kiti savo 50, 100 ar 150 km rekordą.
Galima padaryti atskirą naktinį etapą "Nuo sutemos iki aušros" toje pačioje trasoje.

Galima prasimanyti visokių linksmybių. Pvz. atskiros kategorijos Solo dalyviai, kurie važiuoja TT stiliumi (tik savo jėgomis, nesėdi ant rato) ir grupelės po 2,3,4 kurie važiuoja kaip mažos komandos visi kartu ir negali pamesti komandos narių. Tautos grupė, kurie važiuoja kaip jiems išeina. Pasidarius trasą, maitinimo punktus joje, teisėjus savanorius - galima paįvairinti važiavimo galimybes. Pvz. vieni TT stiliumi galėtų išbandyti save, kiek toliausiai nuvažiuos per 24 h. Kiti palenktyniautų grupelėmis visą parą. Treti pasivažinėtų ir gerai praleistų laiką. Jei ne 24 val. tai bent 10 val., 12 val., ar kiek pavyks.
Trumpame rate tiksliau planuoti 24 val. renginio važiavimą. Pvz. jei dalyvis baigė ratą 1 val. iki pabaigos, jam neverta važiuoti dar vieno, nes nespės. Važiuojantiems duoti laiko pabaigti ratą per 1 val. po 24 val. ribos, po to renginys užsibaigia. Kiekvienas turės pagalvoti, kaip važiuoti, kad laiku pabaigti suplanuotą atstumą per 24 h. Arba tęsti savarankiškai dar 24 h :lol:

II. Ilgas ratas.
Arba važiuoti didesniu ratu virš 100 km randoneer/audax stiliumi. Toks labiau savarankiškas nepriklausomas važiavimas be palydos. Klasika jau nuo XIX amžiaus. Bet pakeliui keli kontrolės-maitinimo punktai pravestų (galbūt?). Ilgoje trasoje daugiau vargo jei teks nusiimti anksčiau dėl sveikatos ar kt. Nebent sugalvoti ratą aplink Kauną, kad nebūtų toli iki miesto iš įvairų taškų.

III. Pasvarstant dėl laiko, man labai patogus pasirodė MTB 24h formatas nuo 12 val. (pietų) šeštadienio iki 12 val. pietų sekmadienio. Užtenka ir šviesaus ir tamsaus meto, laiko pailsėti po renginio iki pirmadienio, atvažiuoti iš kitų miestų.

Autorius:  Sashiukas [ 2012-03-02 14:56 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Nuostabi mintis! :) Tikiuosi ji bus įgyvendinta, ar taip ar taip planavau šiais metais išsibandyt save 24 val minime be didelių poilsių (panašiai kaip važiavom į Jurmalą, bet ten buvo 17val), o čia būtų puiki proga tai padaryt :)

Autorius:  DainiusB [ 2012-03-02 18:11 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Labai puiki idėja! :smt023
Manau, kad trumpesni ratai (30-50km) būtų geriau vien dėl to, kad pradedantys mėgėjai gali nuvažiuoti kokius 2-3 ratus ir finišuoti. Juolab, kaip Linas ir minėjo, toks variantas lankstesnis ir galima pritaikyti įvairiai publikai. Tiek, kad manau, jog būtų gerai du maitinimo punktai, nes tokiu būdu būtų lengviau suteikti pagalbą, jei koks dalyvis nugriūtų ir nusibrozdintų taip pat gerai būtų pradedantiesiems, nes galėtų greičiau pasistiprinti. Rimtiems važiuotojams tai būtų dar vienas kontrolinis punktas, pagal kurį jie galėtų skaičiuoti savo tempą ar papildyti gertuvę nesustojant.
Be to, atsiranda interesas būti vien žiūrovu, nes pasėdėjęs viename taške kelias valandas gali pamatyti pravažiuojant daugelį dalyvių.
Linkiu, kad ši idėja taptu puikiu renginiu

Autorius:  ramgav [ 2012-03-04 13:05 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Sashiukas rašė:
Nuostabi mintis! :) Tikiuosi ji bus įgyvendinta, ar taip ar taip planavau šiais metais išsibandyt save 24 val minime be didelių poilsių (panašiai kaip važiavom į Jurmalą, bet ten buvo 17val), o čia būtų puiki proga tai padaryt :)


Sashiuk, mintyse sukasi planas apie PL pajurį (tripolį, Hel'ą) Ten bus ir visos 24val kelio ir gal dar daugiau (virš 400km). Bet tikrai nemanau, kad tai pjausis su 24val maratonu (mes žadame lėkt birželį, per trumpiausias naktis). Manęs nežavi ištisai važiuoti tais pačiais ratais tom pačiom vietom. Nuobodu pasidaro :) Bet nesakau, kad nesudalyvausiu :) Varžybinė atmosfera visai kitaip nuteikia važiavimui.

Autorius:  Sashiukas [ 2012-03-04 13:07 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Tai va būtent, kad visai kitas nusiteikimas ;) O dėl PL tai jo, geriausiai būtų kai naktys trumpiausios :)

Autorius:  Zilvak [ 2012-03-04 13:36 ]
Pranešimo tema:  Re: 24 val. plento maratonas

Del trumpesniu ratu (30km ar 50km) ir as pritarciau. Tikrai butu saunu,jei sitas renginys ivyktu. :)

Puslapis 120 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/