Velomanų puslapis
http://velomanai.lt/forumas/

Žygis dviračiais Pernu-Jurmala-Žagarė-Šiauliai, ataskaita
http://velomanai.lt/forumas/viewtopic.php?f=1&t=3793
Puslapis 11

Autorius:  Vitalka [ 2011-07-08 13:40 ]
Pranešimo tema:  Žygis dviračiais Pernu-Jurmala-Žagarė-Šiauliai, ataskaita

Viskas prasidėjo nuo LiuxExpress akcijinio bilieto į Pernų (Estija) už 25 Lt :)
Pagalvojome kodėl gi ne. Pigu, pajūris ir dviračiai :)

Kelionė prasidėjo Vilniaus autobusu stotyje, kur mus maloniai priėmė LiuxExpress vairuotojai. Kodėl maloniai? Todėl, kad dviračiai buvo tvarkingai įpakuoti!

Estija:
Apie 5 ryto atsidūrėme Parnų stotyje. Apvažiavome miestelį aplankėm lankytinus objėktus, na nieko ypatingo antra Palanga :)

Patraukėm link Rygos. Pakeliui buvo daug apžvalgos bokštelių visokiu stendų, aišku mums labai gerai suprantama Estų kalba :) Jūros pakrantės Estijoje labai apžėlusios, tad bet kur išsimadyti nelabai ir rasit. Na, bet tokių papludymiukų galima surasti.

Įdomiausiai vieta kokia teko aplankyti važiuojant Estijos teritorija buvo pelkė šalia Rannametsa miestelio http://www.goestonia.ee/index.php?y=263.

Normalios pakrantės Estijoje taip ir neradom, tad nakvoti nusprendėm Latvijos teritorijoje.

Latvija:
Kirtus pasienį iškarto įvažiavom į pilną lankytinų objektų Ainažį miestuką (molas, balta saulė, bokštelis ir t.t). Čia „Užsibugino“ Latvijos žemėlapis gps`e tad teko paplušėti kol radom nakvynės vietą prie jūros :)

Latvijos pakrantės daug mielesnės smėlis, akmenukai, upeliukai. Yra žvyrkeliukai palei pat jūros pakrantę. Na viską pamatysite nuotraukose. Antrą nakvynę buvo priverstina, nes gavom perspėjimą apie artėjančia audrą iš Lietuvos.

Kitą dieną žūtbūt turėjome pasiekti Rygą. Pakeliui buvo munhauzeno muziejus ir pėsčiųjų takas http://www.minhauzens.lv/objektas mokamas apie 2ls. Bet mūsų stipriai nesudomino :)

Kelios dešimtys kilometrų plentu ir miško keliais ir mes jau Rygoje. O Ryga mus pasitiko puikiai įrengtų dviračių taku nuo miesto pradžios ženklo iki pat Jūrmalos. Dviračių šviesoforai, požemines perėjos ir t.t. vienžodžių pasijutom kaip užsieni :)

Jūrmala pamačiau kitų kampų, pernai nepastebėjau tokios puikios pakrantes. Plati sulyginta, pritaikyta dviračiams važiuoti. O dviratininkų ten sutikom tikrai daug. Lietuvai reikėtų imti pavyždį

Nakvynę radom vos saulei nusileidus, 15-20km nuo Jūrmalos.

Kitą dieną mūsų laukė Lietuva, tikslas Žagarė. Pakeliui aplankėm visai netikėtai pakliuvusį Duobelės miesteli. Gražią bažnyčią ir Pilies griuvėsius. Tervetes miestuką garsėjanti pasakų parkų http://www.vietas.lv/eng/objekts/tervetes_dabas_parks/. Objektas irgi mokamas 2 ls.

Lietuva:
Žagarės regioninis parkas-Šiauliai. Į Vilnių grįžom traukinių. Dviračius vėl gražiai supakavom, tad už dviračių vežimą mokėti nereikėjo!


Nuotraukos: https://picasaweb.google.com/V.Samkovas/PajurinesPernuJurmalaZagareSiauliai#

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Estijoje orientotis padejo http://kaart.otsing.delfi.ee/?lang=en
Latvijoje: http://www.vietas.lv/

Autorius:  SAR [ 2011-07-08 14:06 ]
Pranešimo tema:  Re: Žygis dviračiais Pernu-Jurmala-Žagarė-Šiauliai, ataskait

V&V šiemet rimtai nusiteikę pajamt Metų turistų apdovanojimą :)

Autorius:  myciokas [ 2011-07-08 22:04 ]
Pranešimo tema:  Re: Žygis dviračiais Pernu-Jurmala-Žagarė-Šiauliai, ataskait

Labai fainai, net pavydas suimė :) reiks ko gero isigyt pagažniką ir bandyt kažkur su dviračiu pakeliaut (tik kažkaip reiktų antrąją pusę prikalbint :roll: ). Visai įdomu būtų šitą jūsų žygelį pamėgint, turbūt nebuvo labai sunku?

Autorius:  Vitalka [ 2011-07-08 23:36 ]
Pranešimo tema:  Re: Žygis dviračiais Pernu-Jurmala-Žagarė-Šiauliai, ataskait

Viskas priklauso nuo dienų skaičiaus mes turėjome tik 5 d. :) Pavargti tai pavargom. Ir rekomenduočiau visą pakrantę per Kolką iki Klaipėdos numinti kaip dariau praėitais metais. Šiais metais nusprendėm pažiūreti kas Estijoje gero. Nors pradinis planas buvo imti viską, bet norint daugiau pamatyti reikia daugiau dienų. Tad trumpinom ir važiavom į Šiaulius:) Bet jeigu norisi daugiau jūros Pernu geriau neimti nežinau kaip dėl kitų Estiškų pakrančių :) Pradėti geriau nuo pasienio su Estija arba nuo Rygos :)


Ir čia tik pirmas badnymas dviračiai + autobusas. Na dabar įgijomė patirties, tad dažniau rinksimės autobusų paslaugas ;)

Autorius:  radza [ 2011-07-11 09:57 ]
Pranešimo tema:  Re: Žygis dviračiais Pernu-Jurmala-Žagarė-Šiauliai, ataskait

nera tokios jau blogos pakrantes ir estijoj, tik reik zinot kaip prie ju prieiti, nes dazniausiai pries pat jura buna pelketos vietos todel nezinant vietiniu takeliu atrodo kad jura tai vien nendrynas. Pats symet panasiu laiku buvau Ainazi- Parnu vietose ir galiu patikinti kad papludimiai vienodai grazus ir latviu ir estu, tik pas latvius daugiau nuvaikscioti kadangi tas Ainazi netoli palyginus nuo Rygos su smeletais papludimiais ir negilia jura. Na o estai nemazi tinginiai ir tai matosi labai gerai pagal Iklos miesteli, kuris praktiskai susilieja su Ainazi: priejima prie juros radom tik trecia diena, bet papludimiai ten dar grazesni nei Ainazi, ten pat randasi pauksciu draustinis su daugybe gulbiu ir kitokiu pauksciu, o visa ta grozi galima pamatyt tik vienu takeliu ir vienu sunkeliuku, nei nuorodu , nei zenklu. Zmoniu beveik nera, latviai i estu puse nelenda ir bendrai turistam nieko nera estu pusej, tik viena parduotuvele ir viskas, taciau viska atperka gamta :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/