Velomanai.lt

Dviračių mėgėjų klubo forumas

Dabar yra 2024-03-28 19:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Aplink Lietuvą plentu 2010
StandartinėParašytas: 2010-07-27 12:12 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-10-14 16:58
Pranešimai: 881
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Arūnas Rutkauskas
Sveiki,
šių metų liepos 12-18 dienomis sudalyvavau žygyje plentiniais dviračiais aplink Lietuvą. Jį paskyrėme Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui. Į šį žygį mane pakvietė vienas iš jo dalyvių. Važiavome penkiese : Redas - 47m, Michailas - 51m, Tomas - 40m, Denielas - 17m, Arūnas - 50m.

Paveikslėlis

Kelionę pradėjome Ignalinos rajone, Motiejūnų kaime. Kasdien nakvodavome vis kitame mieste, viešbučiuose, vienviečiuose kambariuose - žodžiu sąlygos labai geros. Mus lydėjo autobusiukas "Chrysler" su vairuotoju, kuris dar rūbinosi maistu, gėrimais trasoje, paimdavo nebegalinčius baigti etapo dalyvius ir jų dviračius. Per dieną nuvažiavome nuo 90 iki 180 kilometrų atstumus. Mano važiavimo duomenys ir rezultatai pateikti šioje lentelėje :

Paveikslėlis

Kasdien po lengvų pusryčių viešbutyje išvažiuodavome apie 10 val ryto. Kadangi visi dalyviai, išskyrus mane, tokiame žygyje važiavo jau ketvirtą kartą (pirmus du žygius su profesionaliu treneriu), jie jau turėjo gerą patirtį ir atidirbę važiavimo techniką ir taktiką. Man beliko iš jų pasimokyti ir prisitaikyti. Kasdien važiavimas prasidėdavo apšilimu (warm up) apie 10km, mažąja priekine žvaigžde kadensu 90aps/min ir 25 km/h greičiu. Po to dirbdavome trise "vertuške", nes du dalyviai buvo silpnesni ir važiavo arba "ant rato" arba atsilikę. Vedantysis keisdavomės griežtai kas 1km pagal kilometrinius kelio stulpelius, greitį palaikėme 27-31 km/h, išskyrus didesnes įkalnes ir nuokalnes. Sustojimai - kas 35-40 km po 20 min. Jų metu - atsigaivinimas vandeniu, bananas, sausainiai, dešrelė, kava. Tokia taktika leido palaikyti tolygų ir gan greitą važiavimo tempą ir išsaugoti jėgas iki etapo galo. Labiausiai aišku vargino karštis (beveik pastoviai 32 laipsniai), per dieną išgerdavau apie 4 litrus skysčių, bet į tualetą eiti praktiškai nereikėjo. Važiavimo metu jėgų atstatymui naudojome izotoninį gėrimą "Enervit" ir po du geliukus "Enervitene sport gel" per dieną. Vakare - dušas viešbutyje, vakarienė kavinėje ir pasivaikščiojimas vis kitame mieste ir nakvynė vienviečiame kambaryje - žodžiu - sąlygos idealios. Finišavome Ignalinos raj. Mačiutiškių km., ten kur ir pradėjome.
Praktiškai jokių techninių gedimų nebuvo, nė vieno padangos pradūrimo, išskyrus kai kurių dalyvių skaudančius užpakalius ir balnelių reguliavimą.
Man ši kelionė davė daug patirties važiuojant plentu ilgesnius atstumas, be to ilgą laiką, kaip paskirstyti jėgas, teisingai pasiruošti, maitintis ir t.t.
Keletas nuotraukų čia -

http://picasaweb.google.lt/arunas.rutka ... 010Plentu#

Arūnas


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-27 12:21 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-08-02 16:32
Pranešimai: 2293
Miestas: Kaunas
Vardas, Pavardė: Giedrius.S
Oi Arūnas puiki kelionė ir dar šaunesnis aprašymas. Dar vienu laipteliu pakilai mano akyse :) Aš tiek sulaukęs, kažin ar ant dviračio galėsiu užlipti :) Patrakes esi, ir dar mane nenuorama vadini :D

_________________
Dviračių meistras, reikia remonto, patarimo? PM arba 861178461


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-27 13:05 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-04-08 10:52
Pranešimai: 1838
Miestas: Kaunas
Skype: i-x-sania-x
Vardas, Pavardė: Aleksandras V.
Šaunus žygis, aprašymas irgi labai gundantis, kiek kainavo visa kelionė? :)

_________________
2008: 500km / 2009: 1600km / 2010: 5450km / 2011: 10 004km / 2012: 4000km / 2013: ~500km :( / 2014: ~2000km / 2015: ~2000km / 2016-2018: nesuskaičiuojamai mažai / 2019: Kraunama... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-27 15:54 
Atsijungęs
Velomanas

Užsiregistravo: 2007-06-15 07:46
Pranešimai: 1101
Miestas: Kaunas
Aš galvoju, kur jis dingo?.. :lol: Malačiai!
Jau susirgau kažkuo panašiu sekantiems metams :wink:

_________________
Mano turgelis: tuščias


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-07-27 17:11 
Atsijungęs
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2009-08-26 22:42
Pranešimai: 150
Miestas: Kaunas
Skype: koliuncik
Vardas, Pavardė: Nikolajus Medvedevas
Na, sveikitinas žygis, po kurio kyla baltas pavydas.. :)
Bet tokie žygiai pas mane tik ateityje. Da reik plentinuką įsigyt, bet yra noras palakstyt su kompanija.
Kas smagu - kad važiavot kaip tikri profesionalai - sąlygos idealios - teliko važiuot!!! :)
Sveikinu su puikiu žygiu!

_________________
CUBE NATURE 2010


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-08-02 11:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2009-07-15 14:53
Pranešimai: 14
Vardas, Pavardė: Andrius
Tour de Lituanie :)

puiki ideja!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-08-02 11:41 
Atsijungęs
Velomanas
Vartotojo nuotrauka

Užsiregistravo: 2008-04-15 12:16
Pranešimai: 2731
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Vardas, Pavardė: Kęstas
Va šitokios atostogos tai suprantu, kad šauniausios Lietuvoje (na dar oro temperatūrą reiktų dešimt laipsnių mažesnę užsakyti). Kokio maždaug biudžeto reikia tokiam šauniam laiko praleidimui?
Ir technika dviratė labai jau solidi naudota.
Po 20min pertraukėlių vėl įsukti kojas nebūdavo sunku? Etapo viduryje nedarydavot ilgesnės pertraukos su rimtesne užkanda? Pagrindinis valgymas baigus etapą?

_________________
Kęstas.
Kyla problemų forume? Jų sprendimas čia: FORUMO TAISYKLĖS :wink:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 20 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai